Adalet Sadece Kadınlar mı Doğru Söyler Diyor? (6284)

güven yargı terazı

Nesibe Hanım Diyor ki,

Bir buçuk yıl önce oğlum, beden eğitimi öğretmeni ve antrenör olarak görev yapmaktaydı. Eşi ile birlikte çalışıyorlardı,eşi doğum iznine ayrılana kadar.

Görev yaptığı okulda bir gün antrenman sırasında 14 yaşında bir kız öğrenci geliyor ve kursa katılmak istediğini söylüyor. Oğlum da onun yaş grubunu çalıştırmadığını söylüyor.

Kızın amacı farklı imiş. Kız oğluma aşık olmuş, eşinin doğum iznine ayrılmasını fırsat biliyor. Sürekli kursa katılmak için geliyor, oğlum kabul etmiyor. Oğluma "benim yaş grubunda öğrenci alırsanız haberleşiriz, telefon numaranızı verir misiniz?" O da daha fazla gelip gitmesin diye numarasını veriyor.

Kız ertesi gün aşk mesajları atıyor, karşılığını vermezse intihar edeceğini söylüyor. Oğlum kıza yaptığının yanlış olduğunu evli ve çocuklarının olduğunu söylüyor. Aralarında öğretmen öğrenci ilişkisi dışında bir şey olmayacağını söylüyor ama kız ikna olmuyor. Toplamda bir hafta sürüyor oğlumun kızı aralarında bir şey olması mümkün olmayacağını anlatmaya çalıştığı mesajlar.

Kız bakıyor, olmuyor şikayet etmekle tehdit ediyor. Oğlum kendinden emin olduğu için önemsemiyor. Kız gidip rehber öğretmenine "filanca öğretmen cinsel istismarda bulundu." diyor. Oğlumu o gün tutukluyorlar, kız doktora götürülüyor, tüm raporlar temiz, bakire. Adli tıp raporları temiz.Kızdan alınan DNA oğlumdan alınan DNA temiz. Kamera kayıtları hts pts kayıtları temiz.

Tanık beyanları bizim lehimize oldu. Kızın arkadaşları bile "hoca ile evlilik hayalleri kuruyordu, eşinden ayırmak istiyordu" diyor. Bu arada eşi doğum yaptı. Yavrusu bir aylıkken oğlum tutuklandı.

İki kez mahkemeye çıktı. Hakim, savcı hiç dinlemediler. Delilleri raporları hiçe saydılar. "Kadın beyanı esastır" dediler ve Allah’tan korkmadan 20 yıl ceza verdiler.

Şimdi soruyorum, bu ülkede adalet nerede?

İftira atan kız mağdurmuş, ya biz, ya evladımın hayatı. Onun eşi, bir aylık bebeği ve 5 yaşındaki kızı mağdur değil mi? Anne babası olarak biz mağdur değil miyiz?

5 yaşındaki kızının psikolojisi bozuldu ama o kızın psikolojisi bozulmadı. O gayet güzel hayatına devam ediyor. Biz maddi manevi bittik. İki tane avukat tuttuk, yüklü miktarlarda para verdik. Oğlumun öğrencileri ifade vermek istedi, kabul edilmedi.

Oğlum bu ülkenin adını yurt dışında duyurmuş, bayrağını dalgalandırmış, onca başarılı sporcular yetiştirmiş biri ama vatandaş olarak bırakın, insan olarak bile hiç bir hakkını kullanamadı. Bütün delilleri yok sayıldı.

Adalet sadece "kadınlar doğru söyler" diyor. Kızın annesi bile "ben şikayetçi değilim, gözümle görmediğim, bir insana iftira atmak istemiyorum." dedi. Mahkeme bunu bile reddetti.

Şu an Yargıtay’da dosyamız, oğlum içerde. Çocukları, eşi mağdur. Bizim çocuklarımız bu ülkenin vatandaşı değil demek ki! Sadece erkekler bu ülkenin vatandaşı demek ki!

Rabbim buna sebep olan kim varsa, bin beterini yaşatsın.

Tüm iftira mağdurları çıksın. Birilerinin buna "Dur" demesi lazım.

Duyun sesimizi artık!,duyun!

Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

23 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz