Bu Ceza Reva mı?Bir Adem Diyor ki...

Biz karı koca öğretmen bir aileyiz.Eşim ve ben ev alıp kredi taksitlerini ödeyemeyince ben kendim öğretmenlik dışında kalan saatlerde bir dükkanda tezgahtar olarak çalışmaya başladım.

Ve sabah altıda evimizden 29 km uzak olan köydeki okuluma gidiyor ikindi saat 3,30 da eve varıp kıyafetimi değişip gece 12 ye kadar dükkanda çalışıyordum. ve günlük 25 tl ek bir gelir ile aile borçlarımızı ödüyordum.

Bir gün 175 tl lık esimin cep telefonu faturası yüzünden tartıştık. Eşim de bende olmayacak şekilde kavga ettik öfkeme yenildim eşime tokatla vurdum. Sabah eşim doktora gidip rapor aldı. Okula gitmemek için ama oradaki işgüzar personel hemen olayı adli vaka deyip derken öğlen beni iki polis tutuklayıp karakola götürdüler ve 1 gece orada kaldım.

Ertesi gün bu olayın hem pişmanlığı hem kızgınlığı aileler araya girdi bizi yatıştırdı barıştık .Barıştık ama bu defada mahkeme peşimizi bırakmadı, duruşmalar falan derken 6 ay hapis cezasına çarptırıldım. eşim davacı olmadığı halde şikayet etmediği halde böyle bir olayla bir tramvayla karşılaştık. Ve biz inanın bu olayın soğukluğunu hiç atamadık. kavga dayak kötü savunulacak tarafı yok.

Ama sonrası mahkeme çok daha büyük ve acı veriyor. çözüm olmuyor. İnsanlar bir şeyleri yaşamadan yorum yapmışlar ama inanın yaşayanlar bilir bu durumu adaletin aile yapısını korumak görevi maalesef bu davalarda aileyi bölmekten başka bir işe yaramıyor.

Duruşmada eşim kendisinin beni öfkelendirdiğini kendi kusurlarını anlatmasına rağmen ki gerçekten eşim ceza almamı değil olayın kapanmasını istediği halde ceza aldım. Üzücü olan sokaktaki bir adamla kavga edin mahkemede şikayetçi olmayın dava düşüyor ama eşler arasında ki bu tür olaylarda mahkeme hiç de adil olmuyor. sorunlarımız zaten ekonomik kaynaklı ve bu hapis cezası para çevrildi 3bin 200 tl para cezası geldi .

Çözüm değil .Bu yasa bir an önce düzeltilmeli ve bizim gibi 8 yılda bir kez olan kavgaya bu muamele. lütfen bir çözüm bekliyoruz.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

41 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz