Erkeğin Dindarlığı Karısı Tarafından Kullanılıyor

Bir Adem Diyor ki...

Eşim en masumane bir hareketimin bile arkasında kötü niyet arıyor...o bana vurmadan (mecaz anlamında) ben ona vurayım mantığıyla hep gardını almış vaziyette bekler ve her an gerginlik her an stres...hep bir hakkını yedirmeme telaşı var. ve hep eşlerine davranışları hususunda Hz. Peygamberimizden örnekler...Peygamberimiz kendi suyunu kendi kalkıp içermiş...amenna...ama onun karşısında da Hz. Hatice var, Hz Âişe var, itaat var, sevgi var, saygı var...

Günümüz kadınları eşlerine hizmeti, itaati zül olarak görüyorlar...Her şey onların istediği zamanda olmalı. Eşlerinin bu konuda hiç söz hakkı yok. (özellikle cinsellikle ilgili konularda) Tabi adam harama bakamaz başkasına gidemez; ama ya sabredemeyip bakarsa bunun günahı sadece erkeğin mi?

Dindar kadın artık egemen olmayı başarı olarak görüyor ve bunu ballandıra ballandıra annesine ablasına arkadaşlarına anlatıyor. Adam on istediğini yapıp birini yapmasa, kıyamet kopuyor. Kadını ezmiş oluyor...kötü koca oluyor...kadın için en iyi koca kayıtsız şartsız "tamam canım" diyen, noter mevkiinde tamamen "şahsiyeti yetkileri elinden alınmış" bir adam oluyor.

Hülasa toplumumuzda maalesef dindar erkekler ve onların ALLAHTAN KORKULARI aşırı derecede kullanılıyor.

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

34 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz