Kadını Sahiplenmek

elde kalpBir Havva Diyor ki...

Kadınların çalışmasıyla alakalı olarak erkeklerin ne kadar talepkâr oldukları gerçeği görülmüyor maalesef.

Dinini diyanetini bildiğini sandıklarımız bile bakıyorsunuz karısını kızını o kadar erkeğin içinde çalıştırmaktan haya etmiyor.

Haliyle dışarıya meyli olan kadın, bunu fazlasıyla suistimal edebiliyor.

Ben gecenin bi saati köye göreve çıksam, bundan eşim de annesi de rahatsız olmuyor. Ben eve erkek gibi gelince o saatte o yorgunlukla haliyle tavırlarım da erkeklere benziyor.

Benim babam anneme kıyamadığımdan, değil çalıştırmak, toplu taşıma aracına tek bindirmezdi. Basit kıskançlık değil bahsettiğim gerçekten kıyamamak sevmek... Şimdiki erkekler, eşlerini ayrıca para kaynağı gördüğünden, dilinin uzunluğuna razı gelip dışarıda çalıştırabiliyor. Bu çok uzun mesele çalışan biri olarak üzerine çok yazarım lakin kadın fıtratı bu kadar yükü kaldıramıyor.

Erkek dışarıda çalışan kadına bırakın nefsi, parasal olarak bile özense, hiç çalışmayı düşünmeyen evinin hanımı hatunu olan kadın, artık çalışmak istiyor. Maalesef eskinin öyle sahiplenen yükü omuzlayan erkekleri çok çok az.

Sen kadını erkek gibi dışarıya yollarsan, para beklersen, o da evde kadınlık değil, erkeklik yapar. Erkeklerin kendilerini ezdirmelerindeki en büyük etkenlerin yine erkekler olduğunu düşünüyorum. Erkekler evdeki kadınlarına dışarıdaki kadınlara gösterdikleri nezaketi inceliği gösterseler,erkek olduklarını onlara Allah’ın emaneti diye sahip olup bu şekilde ispatlasalar sanmam ki zaten naif zayıf güçsüz yaratılan kadın bu dilden anlamasın,(istisnalar hariç). Saygılarımla...


Bunlar da ilginizi Çekebilir

6 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz