Karımın Gözhapsinden BıktımBir Adem Diyor ki...

20 yıllık evliyiz 15 yılımız ufak tefek sorunlarla gitmiştir. Nispeten mutluyduk; ama son 5 yıldır eşimde 35 yaşından sonra aşırı kıskançlık ,olur olmaz şeylerden kavga çıkarma huyu oldu. Bazen tv de seyrettiğim bir tartışma programı veya bir filmdeki hiç aklıma gelmeyen kadının dekoltesiymiş kıyafetiymiş ona bakmak için o programı izliyormuşum diye çocuklarımızın yanında kıyameti koparıyor.

Bazen işimden eve geldiğim duş alayım diyorum "Nerden çıktı kesinlikle işyerindeki internetten çıplaklara baktın, (afedersiniz) yıkanacak oldun yoksa sen böyle yapmazsın diyor." (resmi kurumda böyle bişey nasıl yapılacaksa)Evde çocuklara aldığım internetin başına banka işleri için geçecek olsam kenarlarda çıkan reklam amaçlı kadınları görse yer yerinden oynuyor ne dinimiz kalıyor ne imanımız.(ikimizde 5 vakit namazını kılan insanlarız)

Kendisine "25 li yaşlarda kendisinin de bildiği çoğu bayanın kaş göz işareti ve eve davet tekliflerini reddettiğimi Allah'tan korktuğumu biliyorsun diyorum. 40 yaşından sonra böyle şeyler yapmayacağımı" ikna amaçlı söylesem de "sen belki zina yapmazsın ama açığa çıplağa gözünün kaydığını biliyorum" diyor. (Elbette ki insanım günahsız değilim, baktığımda olmuştur; ama tabi ki tövbe de etmişizdir)En sonunda bu gece itibariyle patladım ve yazmaya karar verdim.

Dedim ki sen benim Rabbim misin (Haşa) tv seyretme, internetin başına geçme, işten geldiğinde duş aldığını görmeyeceği, arabayı benden habersiz götürme, inanın düşündükçe gülüyorum.

Bir evlilikte huzursuzluk çıkarmak için yaptıklarına bakar mısınız Allahaşkına. Oysa yuvayı kurtarmak için bahane aranmalı değil mi? Yukarıdaki bahaneler tamamen zanna dayalı dikkat ederseniz.

Ama diyorum ki velev ki eşim haklı; namussuzluk yapmadıysam dinden çıkmadıysam, eşimi aldatmadıysam tv deki bir çıplak yüzünden veya sokaktaki dekolteli biri yüzünden- hatta onun dediği gibi olsun gündüz geldiğimde boy abdesti de aldım diyelim (Velev ki) - huzursuzluk çıkarması gerekir mi?Uzatmanın günlerce konuşmamanın anlamı nedir?

Bana veya eşime tavsiyeleriniz ne olacak bu evliliği daha kötüye gitmeden karşılıklı neler yaparak kurtarabiliriz. Acaba bir psikiyatriste götürsem mi? Bunu da düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

www.cocukaile.net


Bunlar da ilginizi Çekebilir

45 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz