Kışın Evinizden Bu Bitkileri Eksik Etmeyin

ihlamur2Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan bizi zorlayan bir mevsimdir kış. Mevsimle özdeşleşen soğuk algınlığı ve depresyonla baş edebilmek için lavanta, karanfil ve ıhlamuru evinizden eksik etmeyin.
LAVANTA İLE MORALİNİZİ YÜKSEK TUTUN
Kısacık ve çoğunlukla karanlık günler kışın ruh halimizi de olumsuz etkiliyor. Mevsim kaynaklı depresyon, ruhsal gerginlikler ve iç sıkıntısını lavanta ile aşabilirsiniz. Lavantayı demleyip çay olarak içebilir, yağını banyo suyuna veya yastıklara damlatabilir, kalorifer peteğine asacağınız lavanta keseleri ile evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz.
Karanfil İle Dinçleşin
Antiseptik özelliği ile karanfil mikroplarla savaşmanıza yardımcı olur. Karanfil çayı aynı zamanda yorgunluğunuzu giderir, enerjinizi artırır, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur.
Az miktarda karanfil yağı ile vücudun ağrıyan bölgesine masaj yaparak ağrı kesici özelliğinden de faydalanabilirsiniz.
Ihlamurun Tam Zamanı
Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklarda ilk başvurduğumuz bitki olan ıhlamurun banyosundan da faydalanmalısınız. Ihlamur çiçeklerinin demlenmesiyle elde edilen su banyo suyuna karıştırılır; özellikle uyku sorunları olan kişilerin bu suyla banyo yapmaları sorunlarını gidermeye yardımcı olacaktır. Ihlamur çiçeklerini dekoratif bir unsur olarak da evinizde kullanabilirsiniz.

 

Semerkand Aile


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz