Cinsel Konulara Tahammülü Olmayanlar

430566_308685999187023_1816551280_n3-150x150Sitemizde ara ara yayınlanan cinsellik ile ilgili yazılara az da olsa gelen eleştirilerden şunu görüyorum ki dindarların bir kısmının cinselliğe bakışının batılılardan pek bir farkı yok. Cinselliği pis nefsi susturmak için yapılan üç beş dakikalık haz, diye görüyorlar. İslam'da cinsellik asla bu değil. Cinsellik ne pis, ne günah ne de dışlanmış dinimizde. Tam aksi tavsiye edilmiş, ibadet sevabı verilmiş.

Bizim cinsellikle ilgili bilgilerimizin çoğu batı kaynaklı. Cinsellik hazdan önce sağlıktır sonra karı-koca muhabbetidir sonra hazdır. Kadının kendini kadın, erkeğin kendini erkek hissettiği yer asıl olarak yataktır. Allah (c.c) "Sûkunete eresiniz diye sizi çiftler halinde yarattık." buyuruyor. Sûkunete ermenin yeri yatak odasıdır. Orada bir problem varsa karı-koca arasında hep bir gerginlik olur.

Ayrıca bu gerginlik sadece karı koca arasında kalmaz kişinin ruh halini etkiler. Sûkunete ermiş insan ne kolay kolay başkalarına sataşır, ne trafikte sabırsız olur, ne de öfkeli olur ne de gergin olur. İnsanlar cinsel hayatı İslam'ın emrettiği gibi yaşasa emin olun dünya çok daha güzel yaşanır bir yer olurdu. Ayrıca bu kadar aldatmalar ve zina olmazdı. Kendi karısı ile düzgün bir cinsel ilişki yaşamayı beceremeyen pek çok erkek başka kadınlara gidiyor. Bir şeyler eksik onu dışarıda tamamlarım zannediyor. Oysa biraz karısına emek verse pek çok kadın buna cevap verecektir.

Feminizmin batıda bu kadar çabuk yayılmasında batının cinselliğe bakış açısı vardır, muhakkak. Hıristiyan batı Hz. Havva'nın Hz. Adem'i cinselliği ile kandırıp cennetten çıkardığına inandığı için son yüz yıla kadar, kadını şeytan, cinselliği de pislik ve günah olarak görüyordu. Erkek günahkar olarak gördüğü kadına fazla dokunmamak için çabuk ve hızlı bir şekilde sadece kendini tatmin ediyordu. (İslam da bu yasaklanmış) Cinsel devrimi doğuran şey de belki buydu. Yatakta aşağılanmış ve tatmin olmamış kadınların erkeklerden intikamı. Cinsel devrimi kadınlar başlattı. Erkekleşme de bununla devam etti.

Bana gelen problemlerin hemen hepsinin altında cinsel sorunlar çıkıyor. Pek çok kadın-doğumcu arkadaşım var. Hepsi de aynı şeyi söylüyor. En çok cinsel sorunlardan özellikle ilk gece yaşanan sıkıntılar yüzünden oluşan cinsel soğukluk problemlerinden geliyorlar. Erkeklerin çoğu maalesef cinselliği pornadon öğrendikleri için ilk gece kadının korkularını hiç düşünmeden üzerine atlıyorlar. Kadının o gece yaşadığı korku bazen ömür boyu sürebiliyor. Evliliğin temeli daha ilk geceden sarsılıyor.

Erkeğin sevgisini, şefkatini göstereceği yerdir yatak. Kadını hırpalayıp kendini tatmin edeceği yer değil. Müslümanın cinsel hayatının nasıl olması gerektiğini öğrenmemiz lazım.

Cinsel hayat yerine sadece kadının kocasına itaat etmesini anlatmamı bekleyen erkek okurlarıma bir sorum var. Tamam kadın itaat edecek de erkek ne yapacak? Erkeğin para kazanmak dışında hiç mi yapacağı bir şey yok. Allah rasulünün eşleri ile münasebetlerine bakın ne kadar zarif bir erkek profili var.

Cinsellikle ilgili hadislere baktığınızda da Peygamber efendimizin yatak konusunu ne kadar kıymet verdiğini görürsünüz. O dönem pek çok kadın kocalarının geceleri çok ibadet ettiği için cinsel olarak ihmal edildikleri şikayet ile peygamberimize geliyorlar ve peygamberimiz erkekleri çağırıp yaptıklarının yanlış olduğunu ve eşlerinin haklarına riayet etmeleri gerektiği söylüyor.

Karı-koca ilişkisinde nasıl kadına erkeğe itaat sorumluluğu varsa erkeğin de yatakta karısını tatmin etme sorumluluğu vardır. Peygamber efendimizin, erkekler hanımını tatmin etmeden yataktan ayrılmasın uyarısı var. Kaç erkek bu görevi yerine getiriyor? Cinsel isteksizlik çeken hanımları dinlediğimizde evet kadınlar genç kızken korkutulmuş onların bir korkusu var fakat kocalarının da kadınlara yaklaşımında çok büyük hataları var. Bir taraf korkuyor diğer taraf nasıl davranacağını bilmiyor. Ya da erkeğin cinsel problemleri var fakat çözmek için hiç bir gayret göstermiyor. Bu problemler için de kadını suçlamak daha kolayına geliyor. Sonra ne oluyor? Ya nefretle geçen bir ömür ya da boşanma.

Tamam kadınlar erkekleşti bu büyük bir problem. Ben bunu defalarca yazdım. Fakat sadece benim yazılarımla problem çözülecek mi? Erkekleşmiş karısının yeniden kadın olması için erkeğin de yapması gerekenler yok mudur? Bir erkek şefkatiyle, sevgisiyle, tatlı sözleriyle kadına yatakta kadın olmasının güzelliğini hissettirebilirse kadının kadın olması daha kolay olur. Bu konuda hem kadınların hem erkeklerin kesinlikle eğitime ihtiyaçları var.

Site daha çok okunsun diye cinsel yazılar yayınladığımız eleştirisi (belki de hakaret demek daha doğru olur)yapan okuyucularımıza ise sadece teessüflerimi bildiriyorum. Bizi bunca zaman okuyup hiç tanımamışsınız demek ki. Cinsel konulara tahammülü olmayanlar yüzünden bu konulardan vazgeçecek değiliz. Eğer boşanmalara engel olmak ve evlilikleri daha muhabbetli hale getirmek istiyorsak bu konuyu atlamamız sadece iki yüzlülük olur. Cinsel konulara tahammülü olmayanların ya bu konuda ciddi bir problemleri vardır, ya kimsenin problemi yok zannediyorlar ya da dinimizin cinsellikle ilgili konularını hiç bilmiyorlar. Yani tamamen bilgi eksikliği. İnşalllah yanlış bilgiler buradan düzeltilecek.

 

 

 

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

126 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz