Çocuk Haczi

images

Bir baba diyor ki...

Yaklaşık 6 ay önce 5 yıllık evliliğim bitti. Bir çocuğum var.

Esime şiddet uygulamayı bırakın onun için elimden gelen her türlü fedakarlığı yaptım. İşim dolayısıyla sadece hafta sonu evime gidebiliyordum, ulaşım olmadığı için.Tayinim esimin yanına çıkmadı onun gelmesini söyledim onu da kabul etmedi. Yani 5 yıllık evliliğim 5 ay gibiydi. Karşılığında güler yüz ilgi alaka ve en önemlisi vefayı göremedim.

Boşanacağımı söyledim. Asla senden ayrılmam dedi. Benden razı mısın dedim evet dedi. Esimi aldatmadım içkim yok kahvehane alışkanlığım yok. Mutlu olmadı sorunlarımızı anlattım Ayetlerle hadislerle hem de...Her turlu huzursuzluğuna rağmen tayin istedim ve gelmesini söyledim gelmedi. "Anamdan babamdan ayrılmam. Senide bırakmam burada kalacaksın" gibi sözler söyledi.

Boşanma davası açtım.Dava surecinde psikolojim bozuldu çünkü o kadar psikolojik şiddet uyguladı ki ailesiyle ...Mahkeme lehime karar verip boşadı.Kızımı görme hakkım olduğu halde icrayla görmemi istiyor. "Seni süründüreceğim" diyor. "İcraya vereceğim parayı sana vereyim çocuğumuza harca" dedim ama kabul etmedi. İcraya her seferinde 300 tl veriyorum.

Kızım başka şehirde. Onu da geçtim kızım ve benim üzerimdeki psikolojiyi anlatamam. Bu çocuk haczi.

Gazetede okudum bir baba parası olmadığı için iki çocuğunu icra yoluyla göremiyormus .Artık çocuğumuzu bile parayla görüyoruz. Eğer bu durum kadınların aleyhine olsaydı aile bakanımız çoktan ortak velayet yasasını çıkarmış veya çocuk haczini kaldırmıştı.

Geçen gün icra ile çocuğumu gördüm. İcra memuru ve pedagog eşliğinde kızımın kaldığı eve gittik. Ben dışarıda bekledim. O küçücük yavrum 10 dakika ağladı. Gelmek istemedi. Beni görünce kapıda hemen yanıma koştu bana sımsıkı sarıldı ve ağlamadı. Ama kızımın üzerindeki o etki 2-3 saat geçmedi. Ama ilerde daha çok etkilenecek. Üç bucuk yasındaki kızım bana "Baba neden o adamlar beni almaya geliyor" dedi o an boğazım düğümlendi konuşamadım. Gerçekten çok acı bir durum. Rabbim bizlere dayanma gücü versin.

 

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

40 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz