Deli Çocuk Hasan (6284)

Hiç mi suçlu yok. Var tabi ki. Alın size bi suçlu...

Okulun kabadayısı Hasan. Yakışıklı. Hızlı ülkücü aynı zamanda. Her gün kavgası var. Her problem ona iletiliyor, o da gereğini yapıyor. Zeki çocuk aslında. Okulunu seviyor. İşi de bu zaten; Hayvancılık. Köyünü, koyunlarını, köpeğini, ormanı anlata anlata bitiremiyor. Ne güzel yermiş meğer Şarkikaracaağaç.

Lise son sınıf, 18 yaşında. Alt sınıflardan bi kız asılıyor bizim oğlana. Önce abi ayakları falan. Sonra Hasan demeye başlıyor. Sonra elini tutmalar derken yakınlaşıyorlar iyice. Liseli aşık oluyorlar yani.

Kızın yaşı sorulmazki. Boyu-posu, eti-budu yerinde ya, 17 falan tahmin ediyor. En az 16 vardır herhalde.

Bir gün diyor ki kız: "Bizim evde içki var, ne dersin içelim mi beraber. Kızıldağ Milli parkına gidelim." Tamam diyor deli oğlan. Ne desin? Delikanlı çağında kolay mı 'hayır' demek bu teklife.

Gidiyorlar, geziyorlar, içiyorlar, kendilerinden geçiyorlar ve olan oluyor işte. Tabii süreç yani. Ne olacaktı ki. Kardeş kardeş mi gezeceklerdi . ‘Zinaya yaklaşmayın’ demişti Rabb. Çünkü kendinize hakim olamazsınız belli bir aşamadan sonra. Ateşle barut bir arada olur da sükunet mi olur...

Alkolü çok alan kız bayılır gibi olunca, hastaneye götürüyor. Ailesine haber vereyim de hastaneye gelsinler ilgilensinler diyor kendince.

Aile şikayetçi oluyor. Yaş küçük çıkıyor; onbeşin de altıymış galiba. Önce karakol, savcılık derken; ‘yarın çıkarım’ diye düşünen Hasan’ın cezası 16 yıl. İyi hal indirimi de yok. ‘Arkanızdaki yazının hakkını verin’ demiş hakimlere; deli oğlan dedik ya.

Kız itiraf etmiş; içkiyi evden getirdiğini, ama Çocuğa Nitelikli Cinsel Saldırı suçundan mahkum.

Boncuktan tespih yapıyor üvey babadan para istemeyim diye. GS, BJK, FB, Konyaspor; hangini isterseniz. 15 lira yirmibirlik tesbih. Yalvaç C-10 oda.

Belki acımışsınızdır gençliğinin baharını hapiste tüketen Hasan’a...Soyadı Çelik.

Kız mı? O başka birini bulmuş. Kaldığı yerden ...

Osman Uçar


Bunlar da ilginizi Çekebilir

2 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz