6284 Kız Çocuklarını Satmanın Yeni Kapısı...

anahtar cezaeviMerhaba Sema Hanım. Biz Diyarbakır-Bağlar semtinde oturmaktayız. Babam iş bulamamaktan dolayı bir ilk okulda cüzi bir miktarla çalışıyordu. Eve ekmek parası diye 20 senedir sürekli farklı okullarda temizlik yapar. işini hakkıyla yapmak için hafta sonları bile sabahın nurunda gider akşam geç saatlere kadar

bile çalışırdı.

18 mart 2018 tarihinde pazar akşam yemeğini yerken okuldan telefon geldi müdür aradı acil okula gelmesini söyledi. Babam o akşam eve gelmedi bize haber geldi ki babam tutuklanmış göz altına alınmış

8 yaşında küçük bir kızın beyanı üzerine teşhis ediliyormuş ama bişey yokmuş babamı sabaha serbest bırakacaklardı. Akşamında karakola gittik bize polisler bırakılacak dendi. Sabahında tekrar gittik mahkemesi var mahkemeden sonra bırakılacak dendi fakat bırakılmadı. 50 gün içerisinde babama 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Tüm bunlar olurken biz araştırdık ne oldu nasıl oldu babamı temize çıkarmak için uğraştık çünkü babam suçsuzdu 8 çocuğu olan namusuyla çalışan cüzi bir miktarla bile olsa evine ekmek getiren kimseye el açmak istemeyen biridir babam.

Çocuğun beyanında "Cuma günü ben arkadaşımla kurt baba oynarken arkadaşımı aramaya gittim, hademe kolumdan tutarak okulun arka bahçesine götürdü yanağımı ve boynumu emdi ve o sırada bağırdım fakat ders zili çaldığı için kimse sesimi duymadı ve bana kimseye söyleme söylersen kimse sana inanmaz bana inanır sen küçüksün ben büyüğüm yalan atıyor derim." dedi.

Ve nasıl biriydi sorulduğunda başında kahverengi şapka uzun boylu kırışık yüzlü 50 yaşında olduğunu söylüyor. Fakat okulun kamera kayıtlarında babam şapka takmamış ve babamın boyu da uzun değil.

Tüm bu yaşananlarla birlikte biz müdürle sınıf öğretmeniyle nöbetçi öğretmenlerle konuştuk. Hepsinin söylediği şuydu ki Veysi bunu yapmaz bizimle bile konuşurken dikkatli konuşur.

Sınıf öğretmeniyle konuştuk o gün kızda herhangi bir değişiklik gördünüz mü veya derse geç kaldı mıdiye.

Öğretmeni çocuğun o gün derse geç kalmadığını ve en önde oturan çocuğun yüzünde herhangi bir değişiklik iz görmediğini söyledi.

Bu beyanını mahkemede de tekrarlamasına ve kamera kayıtlarında babamın hiçbir şekilde çocuğun beyanıyla arka tarafa gitmediği sabit olmasına rağmen mahkeme sadece küçük kızın darp raporuna - olay cuma günü olmasına rağmen, iz yüzünde olmasına rağmen nedense kız cumartesi akşam banyodan sonra güya fark edilip şikayet ediliyor- binaen ceza veriyor.

Tüm delillerimize rağmen bilirkişi raporu öğretmen şahitliği çocuğun beyanındaki çelişik ifadeler lehimize olmasına rağmen babam hapist.

Biz 8 kardeşiz 4 kardeşim zihinsel olarak engelli, babaannem yatalak, babam psikolojik olarak cezaevinde kötü.

Sosyal baskı ve akraba bakışları bizi rahatsız etmekte ve babamın ceza evindeki durumu bizi kaygılandırmakta. Sesimizi duyurmak istedik fakat onların avukatının dediği gibi yasalar onlardan yana.

Dosyamızı istinafa göndermek için dilekçe yazdık karşı tarafın avukatına büyüklerimiz ulaşmak istedi ve avukatın dediği şuydu. " O adam orada boşu boşuna 4 aydır yatıyor bu işi en baştan parayla çözebilirdiniz buraya gelin konuşalım"

Oraya gittiğimizde de avukat bizden kızın babasının daha fazla istediğini fakat kendisinin ısrarı üzerine indirim yaptığını ve şikayetlerini 50 bine geri çekeceğini söyledi.

Biz "bunlar namuslarını 50 bine mi satıyorlar" diye babamızın böyle bir şey yapmadığını söyleyerek ağlayarak bürodan ayrıldık.

Araştırmamıza göre en baştan beridir bu olayın üzerinde duran kızın teyzesi de çocuklarının başına böyle bir durum getirmiş ve daha mahkemelik olmadan insanlardan yüklü miktarda para almıştır.

İnsanlar bu işi parayla yapıp masum insanların haklarına girip ahiretlerini parayla satıyorlar.

Lütfen sesimizi duyurun tüm haber kanallarına adalet bakanına yazmamıza rağmen dönüş olmadı en azından bu konuda duyarlı olduğunuza inanarak size yazdık. Allah razı olsun. Selametle...

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

13 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz