Ben Yavruma Doyamadım

Ben Ömer. 2018 den beri uzman çavus olarak görev yapıyorum. Girmediğim in, gitmediğim dağ kalmadı. Elli kez ölümden döndüm. Dört kere Suriye'ye girdim. Hep vatan için namus için savaştım.

Arkadaşlarımı, komutanlarımı kaybettim. Patlamalarda organlarını topladım.

Ben bu olayları yasarken eşim sevgili yapmış, beni aldatıyormuş. Şüphelerim dolayısıyla telefon konuşmalarını falan buldum.Artık her şey kesindi. Cephede vatan için, namus için mücadele eden bir babayı aldattığını artık biliyordum.

Eşim evi terk etti. Bir de boşanma davası açtı "tedbir nafakası" adı altında nafaka bağlattırdı, şimdi sevgilisiyle benim verdiğim nafaka ile keyif çatıyor.

Eşimin çocuğumu alıp gitmesinin üzerinden tam 8 ay geçti. 2 yaşına değdi kızım. Ben 8 aydır kızımdan haber alamıyorum. Sesini duyamıyorum. Kokusunu içime çekemiyorum.Gözüne bakamıyorum. Saçlarını tarayamıyorum.

Komşularla haber gönderdim. "Bir fotoğrafını bari atın" diye mesajlar attım, "Kızımı bir kez göreyim" diye hiçbir şekilde haber alamadım, geri dönüş sağlanmadı. Mahkeme ayda 2 gün görüş günü vermiş. Geçenlerde 2 gün bir boşluk buldum komşularla bir haber gönderdim fakat göstermediler.

Aldatıldığıma mı yanayım, kızımı göremediğime mi yanayım. Annemlerle onların evi 300 metre mesafede. Kızımla yoldan geçerken yüzünü kapatıyorlarmış, annemler görmesinler diye. Annemi ve babamı bu durum psikolojik olarak çok yıpratıyor.

Ve ben daha çocuğuma doyamamışken simdi kuzey ırak sınırında yeni bir harekâta katılıyorum. Eğer şehit olursam bana bunu layık gören sisteme, sistemin savunucularına ve boşanma aşamasında olduğum eşime şu notu ulaştırın:

"Ben vatanım için, yuvam ve ailem için çırpınırken, sırtımdan bıçakladınız. Beni hiç bir çatışma, düşman tuzakları öldürmedi. Bu da öldürmez ama beni doyamadığım kızımla, egemen güçlerin de desteğini alarak terbiye etmeye çalışıyorsunuz ya dünyadaki en ağır darbeyi şimdi vurdunuz. Bunu yapan eski eş, senin ve avukatın olacak "adalet avcılarının" (!) kanun koyucuların, iki dünyada elim yakanızda olacak."

Rabbim elbet bir gün zalim ve mazlumu yüzleştirecek ve hakem olacaktır. Düşman tuzakları, şarapnel parçaları, can dostlarımın parçalanan bedenleri arasında kazandığım rızkımı, emeğimi benden NAFAKA diye aldığın bu alın terimi de sevgilinle iyi yiyin. O parayı ben burada canımı ortaya koyarak kazanıyorum. Allah boğazınızdan geçirmeyi nasip etmesin.

Canı pahasına ülkenin evlatlarını, çocuklarını koruyan bir asker, artık evladını dahi koruyamayacak bir konuma itildi. Benim yavrum babasını örnek alamadı, benim yavrum babasına doyamadı.Ben yavruma doyamadım.

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

4 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz