Bu Ceza Kime? Çocuklara mı Kadınlara mı?

Ben Kübra. Genç evlendim. Evlendiğimizde ben 15 yaşındaydım eşim de 18 yaşındaydı. Şu an ben 23 yaşında, eşim de 26 yaşında.

8 sene önce 2012 yılında eşimle evlendik ve zorla evlendirilmedik. Eşimle birbirimizi seviyoruz diye beraber kaçtık.

Ailelerimiz bize "Biraz daha bekleyin, ondan sonra evlenirsiniz" deseler de biz beklemedik ve evlendik.

2013 yılında bir kız çocuğumuz oldu ardından 2014 yılında da erkek çocuğumuz oldu. Aradan tam 8 yıl geçti ve bu 8 yıl içinde çocuklar büyüdü, okula basladı. Biz eşimle beraber çalısmaya basladık ve kendimize bir düzen kurduk.

Bu süre içerisinde evimiz oldu, çocuklarmızla mutlu bir aile olarak yaşıyorduk. Ne zamana kadar? 2020 mart ayına kadar.

Eşime genç evlendik diye cinsel istismar suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası geldi. Şaka değil ya eşim benle evlendiği, yuva kurduğu, bana sahip çıktığı için hapis cezası aldı.

Bütün düzenimiz bir anda yerle bir oldu. 2 çocukla ortada kaldım. Eşim teslim olmadı şimdi kaçak. 3 aydır ne biz onu ne de o bizi görebiliyor. Çocuklar "Babam nerede?" dediklerinde "Uzaklara çalışmaya gitti" diyoruz.

Kızımın doğum günü geliyor ve "Babam gelecek mi?" diyor, cevap veremiyorum. Allah aşkına ya kime bu ceza? Çocuklarımıza mı bana mı eşime mi? Kime sorarım size?

Kadınları savunmaya kalkıp, kadınlar üzerinden prim yapmaya çalışan kişiler nerede?

Burada istismar nerede? Burada tecavüz nerede?

Benim gibi onlarca aile mağdur. Bu mudur sizin kadınları kollama amacınız?

Hadi gelip kollayın o zaman. Mağduriyetimizi giderin. Benim çocuklarım 8 yıl babasız büyümesin. Ya ben 7 yaşındaki ve 6 yaşındaki çocuklarıma "babanız hapiste" diyememem.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

59 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz