Evliliğimize Bir Fatiha

Bir Adem Diyor ki...

Hep ölülere okuyacak değiliz ya dirilere indireleni. Bu kez diri olsun diye, ölmesin diye evliliğimize bir Fatiha diyoruz.

Ey alemleri var edip terbiye eden Rabbim: Beni tek buldun, yalnızdım, huzursuzdum, nefsime müptela idim. Eksiktim. Kendisiyle sukunete ereyim diye bana benden bir eş yarattın. Eşim bendendi, benimdi. Eksiğimdi. Eksiğimi giderdin.Bizi birbirimizle tamamladın.

Bizi birbirimizle terbiye ettin Ey Rabbim. Bize bir ailelik bir alem kurdun. Ve aramıza sevgi ve merhamet koydun Ey Rahman ve Ey Rahim. Aşkımızca Elhamdulillah.

Sen ki din gününün sahibisin. Ebedi alemi var ettin. Dünyalık etmedin dünyada ki cennetimizi-yuvamızı-. Dünyada ki cennetimizi, sonsuz bir cennetle ödüllendireceksin. Eşimi cennetliğim kıldın. Eşimi bana Kevser kıldın. Elhamdulillah

Ve Rabbimiz, bilirsin biz tek başımıza aciziz. Bu yüzden ben demedik, biz dedik. Biz kapına geldik alnımızda ki secde öpücüyle, yardımını dilemeye geldik. Biz geldik ey Rabbim.

Bizi hayat yolculuğunda, rızanı kazanma yolunda yoldaş ettin. Bu yolda önümüze birçok engeller çıkacak, yolumuzda keskin virajlar olacak. Savrulabiliriz belki de bu virajlarda. Doğru yoldan saptığımız olacak. Sen bizi doğru yola ilet. Önümüze çıkan engellerin cennetimiz için birer Kevser olduğunu unutturma bize. Hayat yolunda önüne çıkan ilk çukurda evliliğini batıranlardan etme bizi.

Murat Akgün


Bunlar da ilginizi Çekebilir

6 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz