Hayatı ile çocuğu arasında seçim yaptı

İngiltere'de hayatı ve doğacak çocuğu arasında seçim yapmak zorunda kalan bir anne kendi hayatı yerine kızının hayatını seçti. 41 yaşındaki hamile anne Stacie Crimm gırtlak kanseri ile mücadele ediyordu. Doktorlar hayatta kalması için kemoterapi tedavisine başlaması gerektiğini söyledi. Ancak kemoterapi karnındaki bebeğe zarar verecek hatta öldürecekti.

EN ANLAMLI SEÇİM

Crimm kemoterapi sonrası hayatta kalma şansı yüksek olmasına rağmen hayatının en anlamlı seçimini yaptı ve çocuğunu düşünerek kemoterapiyi reddetti. Hastalığının diğer organlarına sıçramasına aldırmadan bebeğini kollarına alacağı günü bekleyen Crimm, 5 ay daha hayata tutunarak sezaryenle bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Dört ay erken doğan bebeğin kalp ritmi doktorlar tarafından 2 gün içinde normale döndürüldü. Ancak anne doğumdan 3 gün sonra hayata gözlerini yumdu.

KENDİNİ KISIR SANIYORDU

Crimm, Dottie Mae adı verilen bebeğini kucağına aldı ama bilinci yerinde olmadığı için onu öpüp koklayamadı. Erkek kardeşi Ray, "Stacie yıllar boyunca kısır olduğunu sandı. Doktorlar anne olabileceğini söylediğinde ne pahasına olursa olsun bebeği dünyaya getirmeye karar verdi. Bu bebek onun dünyadaki her şeyiydi" dedi. Kısa bir süre önce bebeğin babasından boşanan Stacie, kardeşi Ray'e "Bebeğim için endişeleniyorum. Umarım ömrüm onu görmeye yeter. Bana bir şey olursa ona sen bak" demişti. Ray, kardeşinin son dileğini yerine getirdi ve minik Dottie Mae'yi yanına aldı. Yavaş yavaş sağlığına kavuşan Dottie Mae, şimdi Ray ve dört çocuğuyla birlikte yaşıyor.

SABAH


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz