Nafaka Kimi Daha Çok Mağdur Ediyor?

seyran gözyaşıBen Seyran, dört çocuk annesiyim. Eşim cezaevinde 3 dosyadan yatıyor, eski eşine nafaka ödeyemedik attılar içeri.

Ben dört çocukla ortada kaldım. Kirayı ödeyemedim, ev sahibi bizi sokağa attı. Şimdi bir arkadaşta sığıntı gibi yaşıyoruz. Eşim oradan çıkamayacak çünkü 2 dosya daha geldi. Biz ortada kaldık.

Eşimin eski eşine nafaka ödemesi aylık 2300 lira ocakta bu miktar 2500 lira olacak. Eşim 2000 lira asgari ücretle çalışıyor. Eşim bize mi baksın, kirayı, elektrik, suyu mu ödesin yoksa bitmeyen nafakayı mı ödesin? Ödeyemiyor nasıl ödesin?

Nafakada kimi daha çok mağdur ediyor? Boşanan kadına almayan kadına kendi ailesi bakabilir, yeniden evlenebilir, belki gizlice evlenmiştir haberimiz yok, iş bulabilir, belki de gizlice çalışıyor, devlet yardım edebilir. Boşanan bir kadın nafaka almadan da hayatına devam edebiliyor.

Fakat nafaka ödeyemeyen erkek ve ailesinin hayatı bitiyor. Erkek cezaevine giriyor, dışarıda ailesi perişan kalıyor. Sonraki eşler kadın değil mi? Kim daha çok mağdur oluyor? Sonraki eşlerin, çocukların hakkını kim koruyacak?

#ArifSuçluDeğilYoksul diye twitter da çalışma yaptım. Desteklerinizi bekliyorum.

Eşim şu anda cezaevinde hep de orada kalacak hiç çıkamayacak diye korkuyorum. Benim sesimi duydular ama kulaklarını tıkadılar. Çok mağdur kaldım çocuklarımla çok. Halen de mağduriyet devam ediyor. Bittik biz. Bizi bitirdiler. Hayatta yaşamayı haram ettiler.

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

3 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz