Sigarayı bırakmaya yardımcı öneriler

Sigarayı bırakmayı deneyip başarısız mı oldunuz? Her insanın sigarayı bırakırken geçtiği süreçler aynı değildir. Ancak buna inanırsanız, kararlı olursanız her gün sizi ölüme bir adım daha yaklaştıran sigaradan kurtulabilirsiniz.Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, işte sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak öneriler:

Sigarayı bırakmaya karar verdiğinizde önünüzdeki 2 gün içinde bir tarih belirleyin. Bazı insanlar yıldönümleri ya da çocuğunun doğum günü gibi bazı özel günleri seçerler. Sigarayı bırakma kararını verdiğinizde bırakma tarihini iyice ezberleyin.

Sigarayı bırakmayı düşündüğünüzü ailenize, yakın arkadaşlarınıza söyleyin. Böylece arkadaşlarınız ve aileniz de size destek olup sorumluluk alacaktırlar. Bu sayede nefsinizle savaşmak daha da kolaylaşacaktır. Sigarayı bırakma kararınızı başkalarına söylemenin bir başka faydası da sigarayı daha önce bırakmış kişilerden deneyimlerini öğrenebilmenizdir. Size sigarayı bırakırken yaşadıklarını anlatabilir, size tavsiyelerde bulunabilirler.

Sigarayı bırakma süreci oldukça zordur. Bu nedenle bu zorluklara karşı kendinizi hazırlamalısınız. Canınızın ne zaman sigara istediğini düşünün, nelerin sizi sigara içmeye yönelttiğini tespit edin ve bu hissi tetikleyen sebepleri ortadan kaldırmak için adım atın. Örneğin, öğle yemeğinden sonra sigara içme alışkanlığınız varsa her gün yemekten sonra kısa bir yürüyüş yapın ve bunu alışkanlık haline getirin.

Evinizden, arabanızdan ve işyerinizden sigaraları ve diğer tütün ürünlerini tamamen kaldırın. Her yerin iyice temiz olduğundan emin olun.

Uzmanlardan da yardım alabilirizsiniz. Bu kişilerin size sigarayı bıraktırabilecek bir çok deneyimleri vardır. Size sigara içme isteğinizi azaltmak için önemli yardımlarda bulunabilirler.

Zaman Gazetesi


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz