Erkeklere Kurulan Tuzaklar (6284)

18 Şubat 2019Duyun Sesimi14 Yorum »

diken resim

Oğlum Kubilay, İstanbul da özel sağlık kolejinde lise 2 öğrencisiydi. Bir kız, arkadaşı aracılığıyla Kubilay’a arkadaşlık teklifi göndermiş, arkadaş olmuşlar. Kızın ailesi de   biliyordu.

Bir gün kızın babası aradı “oğlun kızımın ırzına geçmiş, sizi şikayet edeceğim” dedi. Ben “görüşelim varsa gerçekçiliği istediğini yapabilirsin.” dedim. Kubilay’la konuşunca nasıl bir tuzağın içine düştüğümüzü anladık.

Kubilay bana telefonunu gösterdi; yazışmalar ve resimler hayatım boyunca görmediğim ahlaksız resimler, videolar ve yazılar, şoka girdim. Oğlum kıza “Bana böyle şeyler gönderme” dediği halde kız göndermeye devam etmiş. Bunlar hep mesajlarda mevcut. Daha sonra avukatımı çağırdım ve tüm delilleri dosya haline getirdik ertesi gün eve polisler geldi ve Kubilay’ı götürdü.

Mahkemeye gittik ve bizim delillere bakmadan (13.02.2018) tutuklandı. Oğlum 16 yaşında elleri kelepçeli, 1. ağır ceza mahkemesinde tecavüzcü olarak yargı karşısında tir tir titriyordu. İlk mahkeme tarihi belli olduğunda kızın babası şikayetten vazgeçmek için 500 bin TL değerinde ev istedi. İddiası ise Kubilay’ın kızla 16 sefer cinsel ilişkiye girmesi fakat yer mekan ismi yok, iki yalancı şahit ile.

Ben hukuk mücadelesine başladım.  Yalancı şahitler daha sonra mahkemeye “kendilerinin bir şey bilmediklerini” söylediler. Adli tıptan gelen raporda kızın bakire olduğu yazıyordu. İlk mahkeme, karşı tarafın tüm foyaları ortaya çıktığı halde, buna rağmen tutukluluk hali devam etti; çünkü kadın beyanı esastı.

Toplam 6 mahkeme sürdü ve bir şey bulamayınca ” 6284 kadın beyanı esastır” dendi ve oğluma cinsel istismardan 8 sene hapis cezası verildi. İyi halden vs 4 yıl 5 ay 10 gün ceza aldı.
Hepimiz şok olduk. Bu kadar delile rağmen ceza verilmişti. Üst mahkemeden itiraz edildiği için bu süreçte tahliye edildi fakat  onanırsa tekrar ceza evine girecek, oğlum her an hapishaneye dönme tehlikesiyle yaşıyor.

Bu süreçte aynı konudan mağdur çok aile ile tanıştım. Kız sevgilisine kızıyor ailesine söylüyor yada para tuzaklı bir iftira atıyor çocuklar doğru ceza evinde. Yaşları 13 ile 17 arasında yüzlerce çocuk akranlar arası ilişkiden dolayı 10 yılın altı olmamak üzere cezalar yemiş, hepsi pırıl pırıl gençler. Bu cezaların sebebi çok basit “kadın beyanı esastır.”

O kızın oğluma cinsel içerikli fotoğraflar, videolar atması cinsel istismar sayılmadı çünkü o kız; fakat benim oğlum erkek  olduğu için, aslında cinsel istismar gören taraf oğlum olduğu halde, cinsiyetinden dolayı oğlum cezalandırılıyor.

Oğlumu şikayet eden kız, şimdi başka erkeklerle, babası uyuşturucu bağımlısı. Bizden ömür gitti, oğlumun eğitimi gitti. Adalet bu kadar ucuz  mu?

Tüm deliller olmasına rağmen, para isteme anı, resimler, videolar olmasına rağmen, adalet tecelli etmedi. Okulu mecburen açık öğretimden okuyor. 15 temmuz da vatanı için koşan oğlum da vatan millet aşkı ise şimdi yerlerde.  Kubilay gibi binlerce çocuk ceza evinde çünkü kadın beyanı esas bu ülkede. Adalet olmazsa vatan da olmaz.   Oğlumun ceza evinden yazdığı mektup

IMG_1950

Okunma Sayısı : 16.544

Yorum yapın

“Erkeklere Kurulan Tuzaklar (6284)” için 14 Yorum

 1. Yılmaz dedi ki:

  Bari sonuçlar ne oldu Yargıtay istinaf ne kararlar verdi gerekçeli kararları bize atın nolur bildiğim çok iyi dedektif var cinsel davalarda dosyalara ücretsiz bakıyor unutmayın istinaf ve Yargıtay siz neye itiraz ediyorsanız ona bakıyor avukatlar çok eksik arkadaşlar kesinlikle eksik savunma avukatınız ehil olmassa hakimde oluşan kanaati kıramassınız ceza alırsınız siz güzel anlatıyorsunuz ama avukatını öyle anlatmamış ve itiraz etmemiştir
  İstinaf ve yargıtayda buna bakılır neye itiraz etmişsiniz hangi tanığı istemişsiniz neden tanığın beyanına karşı şikayetçi nin soyut beyanına ceza vermiş buna bakar bunlara itiraz gelmezse yargıtayda bizim gibi insan dikkatini çekmez ve boşa ceza almış olursunuz net diyorum

 2. ayse dedi ki:

  Bu siteyi yeni buldum ve bu durumun ne kadar yaygın olduğunu gördüm. Şu an gözlerim dolu resmen. İnsanların hayatını harcama bu kadar kolaymış bu ülkede. Vah ki ne vah. İnşallah ilerde oğlum olmaz. Hepinizin Allah yardımcısı olsun. Ne diym , elimden başka bişey gelmiyor.

 3. necati özdemir dedi ki:

  Ülkemizin son yıllarda düçar olduğu cinsel eylemler, iddialar,
  iftiralar nedeniyle büyük, küçük tüm insanların işlerinden, evlerinden,
  şehirlerinden ayrılmak zorunda kaldıkları, yuvaların yıkıldıkları,
  intiharların arttığı, eşler arasında şiddettin yaygınlaştığı ülkemizde
  ( özellikle büyük şehirlerde) doğru, yalan demeden , gerçek hiçbir delile
  ulaşmadan, insanlarımıza 10-20-30- yıl cezalar verilmektedir.
  BU VAHŞETE HUKUK İÇİNDE KALARAK DUR DEMELİYİZ.

 4. Firdevs dedi ki:

  Selamun aleyküm
  Yazıyı okuyunca çok sinirlendim. Bu haksızlığa kim dur diyecek,buna birileri bir son vermeli artık dedim içimden ama şu çocuğun mektubunu ağlayarak okudum. Kahroldum. Bunun vebalini kim ödeyecek. Allahım sen aklımı koru. Birileri bişey yapsın kurtarsınlar bu çocuğu.

 5. Meczub dedi ki:

  NE KADAR ACI VERİCİ Bİ CÜMLE

  “O kızın oğluma cinsel içerikli fotoğraflar, videolar atması cinsel istismar sayılmadı çünkü o kız; fakat benim oğlum erkek olduğu için, aslında cinsel istismar gören taraf oğlum olduğu halde, cinsiyetinden dolayı oğlum cezalandırılıyor.”

  Devletimiz bu kadar aciz ve zavallı halde maalesef.. Milletini kendisinden soğutuyor, erkekleri kadınlardan, vatandaşlarını vatandaşlıktan..

 6. Ayşe dedi ki:

  Geçen yıl buna benzer bir olaydan cezaevine girmemek için 17 yaşında komşumun oğlu canına kıydı. Ne emeklerle büyütüyoruz evlatlarımızı ömrümüzü adiyoruz ve bir hiç uğruna kimi cezaevinde kimi toprakta Allah kimseye böyle acı yaşatmasın.

  • ayse dedi ki:

   Merhaba adaşım. Bu olayı daha detaylı anlatsa annesi. Belki hala vicdanı olan birileri duyar bu sesi. Bu siteyi bugün yeni keşfettim. Çok öfkeliyim çok. Yazıklar olsun bizi bu duruma sokanlara

 7. Ana Yüreği dedi ki:

  Allah kimsenin başına vermesin.Hiç bir delikanlımız böyle bir iftiraya maruz kalmasın inşaallah..
  Önceleri kız çocukları büluğ çağına erince akıl baliğ sayılır 1-3 belki 5 yıl içinde evlenmeye kendi ailesini kurmaya teşvik edilirdi.İnsanın özünde yaradılıştan var olan karşı cinse sevginin en kuvvetli ihtiyaç duyulduğu dönemdi büluğ çağı.İçinden derinlerden itilirsin sevmeye,sevilmeye ki yuva kurasın.O sevgiyle çocuk büyütesin.Bu dönemde hissedilen sevgi bastırıldı.Artık büluğa eren kişi çocuk,eee 18-20 yaş arası genç,eee 20-30 yaş arası özgürlük…13-16 yaş arasında hissedilen bu sevgi ihtiyacı 30-35 yaşına kadar nasıl karşılanacak peki?O dönemde hissettiği, tek amacının sevmek sevilmek olan isteği ile kurulacak yuvayla,30 lu yaşlara doğru amacının maddi getiri,özgürlük,rahatlık,fedakarsızlık,tahamülsüzlük,bencillik haline dönüşerek kurulan yuva elbette aynı kefeye konamaz.
  Yeni hanımlığa,erkekliğe adım atmış gençlerin sevilmek,beğenilmek istemesi pek normal.Ama yönlendiren medya ve sosyal ağlar olmamalı.Çok masumdur onların sevgisi.30 yaşına kadar kimse kafes içinde tutamaz.Zamanın da bir evlilik olamayınca kendilerini kontrolleride zor oluyor tabi.
  Bu atılan iftiralar, istanbul sözleşmesi,gençlerinde birbirini sevmesini engelleyecek.Evlenecek yaşa (30-35 yaşına) gelince de bir yapay zekalı robot onların tüm ihtiyaçlarına yetecek.BÖYLECE SEVGİYE İHTİYAÇ OLMAYACAK! AHLAK OLMAYACAK! DİN OLMAYACAK! AİLE OLMAYACAK!ÇOCUK OLMAYACAK! NESİL AZALACAK! TOPLUM OLMAYACAK! Sadeca bir kaç insanın yönettiği azınlık kalacak…Allah ailenin temel taşı olan nesillerimizi hertürlü şerden korusun…(amin)

 8. ALİ SAMANGÜL dedi ki:

  Duruma çok üzüldüm. söylenecek Tek şey var. Bu kanunu bu şekilde çıkaran Akparti suçlu.Oy uğruna insanların hayatı karartılıyor.

  • Themisin gözleri dedi ki:

   Kanunun hiçbir yerinde böyle birşey yok! Feminist kadın dernekleri kadınları eşitlik diye diye başımıza çıkaran zihniyetler yüzünden yargıtay içtihadı haline geldi bu nedenle hakim kararı bozulmasın diye yargıtaya göre karar vermiş fakat ortada kızın aleyhine deliller varken bu kararın verilmesi hakim açısından acı birşey nasıl hukuk eğitimi aldığı tartışılmalı! Ama bu karar temyizden döner hatta kız ve ailesi hakkında iftira ve adliyeyi araç olarak kullanıp kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçundan dava açılabilir!

  • Aadem dedi ki:

   Güçlü kadın güçlü Türkiye diyorlardı. Türkiye yi mahvettiler. Güçlü kadın güçlü aile diyorlardı, aileyide mahvettiler. Güçlü kadın, güçlü Akp.

 9. Abdullah hasan dedi ki:

  Yazıklar olsun, bu kadar duyarsız bir toplum nasıl olduk. Biz bize yeteriz derken bu şaşkınlık aklıma gelmemişt. Bu Duyarsızlık varken bize topluca bir bela gelmese diye Rabbime ccoooook dua eddiyorum.

 10. mücahit dedi ki:

  Sema hanım Allah razı olsun biz erkeklere destek oluyorsunuz.Bu olay özelinde görüldüğü gibi çok büyük bir adaletsizlik var ama şu konuda önemli kız olsun erkek olsun gayrı meşru her ilişkinin sonu bir şekilde hüsrandır.Kızlarımız da erkeklerimiz de her türlü karşı cins ilişkisinden kaçınmalıdır evlenene kadar.Yoksa kızlarımızın ve oğullarımızın mağduriyet yaşadığı çok olay yaşarız.Kızlarımıza oğullarımıza evlilik dışı her münasebetten yılandan akrepten kaçar gibi kaçmayı öğretmemiz lazım.

  • Yahya dedi ki:

   Mücahit bey,

   Yazdıklarınıza aynen katılıyorum hatta bende aynı hususu dile getirecektim, sustum – kasap et, koyun can derdi – malum.

   Fakat günümüz şartlarında gençlere de ne diyeyim bilemiyorum.
   Bizde o dönemlerden geçtik ve en azından kız erkek aynı sırada oturmaz, etek boyu, kılık kıyafet kontrolü… ve nush-tekdir-kötek uygulaması vardı.

   Şimdi özgürlük adı altında, her türlü müstehcenlik, fuhşiyat, ahlaksızlık serbest ve erişimi kolay.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Yumuşak muamele kimde bulunursa onu güzelleştirir. Yumuşaklık kimden söküp alınırsa onu çirkinleştirir. (Hadis-i Şerif) "

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku