EŞİMİN HER İSTEDİĞİNİ YAPAMAM

Bir Adem Diyor ki...

Benim eşim de hırçınlar grubundan, bağıra çağıra bir şeyleri yaptırabileceğini sananlardan. Ben sabah işe, akşam işten sonra hiç bir yere (kahve, bilardo vs.) uğramadan doğruca evine giden ve elhamdülillah kötü alışkanlıkları (içki, kumar, sigara, yalan, zamparalık) olmayan, namazlarımı kılan birisi olmaya çalışıyorum.

Şu cümleyi yıllardır eşime söylerim. "Evine bağlı birisiyim, ben senin her istediğini yapamam (yapmam değil yapamam), böyle hırçınlaşma, bu şekilde hırçın olman bende tam tersi etki yapıyor. İstediğin (isteği neyse artık) neyse bu şekilde bana yaptıramazsın. Biraz yumuşak huylu ol, tatlı dilli olmayı dene." diyorum.

Kendi annesini (Kayınvalidem Allah için çok akıllı kadındır.) örnek gösteriyorum. "Bak sana başkasını değil anneni örnek gösteriyorum, onun gibi olmayı dene." diyorum. O da işine gelmiyor. (nedense)

"Senin her istediğini yapıyım da beni paspas gibi kullan değil mi?" diyor.

"Ben senden ne istiyorum" diyorum... "???" Boş boş bakıyor hiç bir şey söyleyemiyor. Daha bir şey başaramadım. (Ama bundaki en büyük sorumlu TV.)

Ben de ne yapıyım, kaderim bu çocuklarım var, sabır diyorum. Kaldı ki boşanıp başka biriyle evlenmeyi düşünsem farklı düşüncede biri olmayacağına %100 eminim.

30 lu yaşlardayım ve şunu uzun zaman önce tespit ettim. Mutlu evliliklerin arkasında mutlaka (AKILLI ve ahiretine önem veren, dünyanın bir imtihan olduğunu kavramış) kadınlar var. Ve bu kadınlar kocaları tarafından hakikaten (belki açıktan değil ama) baş tacı ediliyorlar.

Artık müslüman (veya kendini müslüman zanneden) kadınlarımız ahiretlerini düşünmüyorlar. Varsa yoksa dertleri, "işte komşumuz bunu almış, bizim ondan neyimiz eksik, biz de alalım, yok işte eltim kocasına bunu yaptırmış vs. vs."

Kocalarına istediklerini yaptırmaktan mutlu oluyorlar ve kendilerini sanki bir savaş kazanmış zannediyorlar. Netice olarak tamamen dünya hayatına yönelmiş istekler. Kısacası lüks hayat istiyorlar (Ki bunları herkesin yapma gücü yok. Kaldı ki yapsanız bile ardı arkası da kesilmiyor.) Yine TV'den özenti tabi.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

62 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz