Gel Ey Resul (s.a.v)

22 Aralık 2015Hüseyin Küçük6 Yorum »
unnamedBir sabah evin kapısını açtığımda ansızın gel ey efendim. Özledim ey iki cihan efendisi, on sekiz bin alemin sultanı, sen olmasaydın ben bu alemi yaratmazdım ayetini indiren RABBİM’in NURU için gel ey Nebi. Bu dünya sensiz çok dar, çok zor geliyor, çok çaresizim ey gül yüzlü Resul (s.a.v.)
Ben sana geldim ve ey EFENDİM ben geldim deyip gözyaşlarımla RABBİM’e hamdettim, özlemimi, Arafat’a, Mina’ya, Nur dağına KABE’me haykırdım. Her
adımımda sen varsın ey efendim. Sensiz bu cihan bana çekilmez geliyor, kalbimde, yüreğimde her göz yaşımda her haykırışımda her ellerim semaya değil Rabbime açılışında sen varsın ey Nebi.
Bir seher vakti gel uyandır teheccüd namazına ve o namaz benim seninle beraber kıldığım ilk ve bu dünyada kıldığım son namaz olsun ey resul. (s.a.v.)
Her namazda aklıma gel ve gözyaşlarım karışsın seccademe senin özlemin hey Nebi (s.a.v.). Bu kalp sensiz karardı, kör oldu. Haram bataklığının içinden, kor ateşin içinden tut elimi çıkart ateşten.
Ey Nebi! Ayın on dördü gibi doğ hayatıma. Sen hayatıma doğdun doğalı hayatım değişti ama seni görmeyen gözü neyleyim, seni anlamayan kalbi neyleyim, senin aşkından yandım efendim (s.a.v.)
Engelliyim ama senin aşkına engel değil engelim. Senin yoluna kurban olsun bu canım, anam babam sana kurban olsun ey Nebi. Senin kokun burnumda tütüyor, bu müslümanlar sensiz kaldı kalalı, senin emanetlerine sahip çıkamadık, çıkamıyoruz. Dağda evliya olmak kolay esas şehirde evliya olmak marifet derler hep ama kendimi Nur dağına vurdum gözyaşlarımla haykırdım senin aşkını. Evliya olmak değil niyetim, bu kalple de olamam ama haykırışlarım sana ulaştı biliyorum ey Resul (s.a.v.)
İyi ki doğdun ey Nebi, sen doğmasaydın o putlar yerle bir olmazdı, sen kalbimizden de yüreğimizden de putları yıktın. Hala var putlara tapan ve Müslümanım diyen kişiler ama, sen haykırdın ya müşrikler sana zulüm ettiğin de Rabbim bilmiyorlar sen affet diye, ben de Rabbime haykırıyorum bilmiyorlar Rabbim sen affet, affetmeyi seversin.
Ölüm seninle olacaksa, gül yüzüne baka, baka, Allah, Allah diyerek olacaksa Azrail alsın canımı kavuşayım sana hey Resul. Seni yaşatamadık, senin sünnetlerine sahip çıkamadık ancak taklit edebildik, taklitten tahkike geçeriz ümidiyle yaşadık her zaman ama bizler ne senin emanetlerine ne de ümmetine sahip çıkabildik ey Resul (s.a.v.)
Sahip çıkamadık emanetin Mescidi-i Aksa’ya sahip çıkamadık Filistin’li müslüman kardeşlerimize, sahip çıkamadık Suriye’ye, sahip çıkamadık Çeçenistan’daki, Türkmenistan’daki, Çin’deki, Afganistan’daki, Kırgızistan’daki, İran’daki, Irak’taki, ırkı ne olursa olsun sahip çıkamadık emanet ettiğin Müslüman kardeşlerimize ve şimdi hangi yüzle kutlu doğum gününü kutlayacağız.
Filistin işgal altında
Suriye de kor bir ateş
Çin de zulüm diz boyu
Dünyada Müslümanlar dağıldı
Ve biz Müslümanlığımızla övünüyoruz, utanmadan çekinmeden senin kutlu doğum haftanı kutluyoruz ve ahirette yüzüne bakıp şefaat ya Resul diyeceğiz, hangi yüzle peki. Onu bilen söylesin.

 

Okunma Sayısı : 3.955

Yorum yapın

“Gel Ey Resul (s.a.v)” için 6 Yorum

 1. Hüseyin dedi ki:

  Bu linkte çok açıklayıcı bir metin var resul aşkı ne zamandır yanlış oluyor ve kuran da geçen onu sonsuz öven ayetler inkar ediliyor. http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=406

 2. Hüsamettin dedi ki:

  Ağzına Yüreğine sağlık Hüseyin abi Peygamber efendimizin doğum gününe anlamlı bir yazı olmuş.

 3. Yasir dedi ki:

  Hüseyin Bey, Kuran’da ”sen olmasaydın ben bu alemi yaratmazdım” ayeti yoktur. Yanlış anlamaya neden olmayalım.

  • Hüsamettin dedi ki:

   Resulullah’ın “sallallahü aleyhi ve sellem” üstünlüğünü anlayamayan veya ona düşman olan yahut hadis-i şeriflere uydurma diyen bid’at ehli kimseler, Resulullah’ın övülmesine tahammülleri olmadığı için, muteber kitaplardaki hadislere hemen uydurma diyorlar. Bu hadis-i kudsî ve benzerleri, birçok muteber kitapta bildirilmektedir:
   Âdem aleyhisselam, Arş’ta gördüğü nurun mahiyetini sual etti. Hak teâlâ buyurdu ki:
   (Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]

   • Yasir dedi ki:

    Hüsamettin Bey, yazıda ”İNDİRİLMİŞ AYET” diye söz edilmiş bu nedenle uyarmıştım. Eğer böyle bir ayet varsa hangi surenin kaçıncı ayetinde olduğunu söylerseniz bizde öğrenmiş oluruz. Hadislerde olup olmadığı başka bir konudur. Zira Peygamberimizi severiz, överiz yolunda canımızı da veririz.

    • Ademoğlu dedi ki:

     Yasir bey yazılarında ”sen olmasaydın ben bu alemi yaratmazdım” sözü kullanan bir insan bu sözün bir ayet değilde bir hadis olduğunu zaten bilir. Bu söz hadis kitaplarında sahih olması yetmez. Ayet olmalı. Ayet olmayan bir sözü insanlara Ayet diye sunmak Allahın yüceliğini sorgulamaktır ve şunu ifade eder.
     Allahım senin yüce Kuranında bir hata buldum. “Sen olmasaydın ben bu alemleri yaratmazdım” sözu unutmuşun. Ben senin için insanlara ayet olduğunu anlatıyorum.
     Bunu bildiğine rağmen “indirilmiş ayet” diye adlandırırsa, bir niyeti vardır elbette. Ve tespitiniz niyetini bozmaz.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Her insanın hayatında mutluluğa kavuşabilmesi için bir saat vardır. İş o saati kaçırmamakta… “ ( B. Fletcher)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku