Güçlü Kadın

7_bDeğerli Okurlarımız Selamlar,

Uzunca bir aradan sonra yazıyla değil, sorularla döndüm. Gerçi siteyi hep takip ediyorum, bir yere gitmedim fakat kitap çalışmamdan dolayı bir süredir yazı yazamadım. Ekim ayından beri bugün yarın derken kitap şimdi de şubata kaldı. İnşallah şubat ayında biter. Dualarınızı bekliyorum.

Kitabın konusundan kısaca bahsedeyim. Kitap ailede huzurla alakalı: Huzurun önünde engeller, huzuru giden yollar, kavvam ve saliha eş olmak, sevgi, iktidar çatışması ve ilişkiler... Son bir yıl içinde yazdığım yazıların içinden konu ile alakalı olanları seçtim ve yeni yazılarla konu bütünlüğü sağlamaya çalışıyorum.

Özellikle kadınlarımızın son yıllarda ki “Güçlü Kadın” olma takıntısına taktım ben de. Konu ile ilgili yazıyorum fakat sizlerin görüşlerini de alarak daha farklı açılardan da görmek istiyorum. Geçenlerde twitter dan sordum takipçilerime, onları not aldım. Siz çocukaile okurlarının görüşleri de önemli benim için. Şu sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

“Güçlü kadın” dendiğinde aklınıza nasıl bir kadın geliyor?

“Güçlü kadının kocası" dendiğinde aklınıza nasıl bir adam geliyor?

"Güçlü kadınlar mutlu mu?" Değilse nasıl mutlu olur?

"Kocasına itaat eden kadın" dendiğinde aklınıza nasıl bir kadın geliyor?

"Karısına itaat eden erkek" dendiğinde aklınıza nasıl bir erkek geliyor?

Sizce kavvam nasıl olmalı?

Sizce saliha eş nasıl olmalı?

“Ezik kadın” deyince aklınıza ne geliyor?

Soruların hepsini cevaplarsanız sevinirim fakat hepsine de cevap vermek zorunda değilsiniz? İstediklerineze cevap verin. Cevaplarınız uzun olmak zorunda değil. Sorulan üzerine de uzun uzun düşünmeyin ilk aklınıza gelenleri yazarsanız onlar daha doğru cevaplardır. Bu kavramlar bilinçaltında nasıl yerleşmiş onları merak ediyorum.

Hepinize şimdiden teşekkür ederim. Dualarınızda beni de hatırlayın, selamlar...

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

167 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz