Güçlü Kadının Kocası Olmak

7_bDeğerli Okurlarım,

“Güçlü Kadın Olmak” deyince aklınıza ne geliyor diye sormuştum geçen yıllarda ve sizler de cevaplar vermiştiniz. Cevapların çoğunu “Huzur Bulalım Diye” kitabına almıştım.

Şimdi de “Güçlü Kadının Kocası Olmak” nasıl onunla ilgili sorular soracağım. "Güçlü Kadın" üzerine bir çalışma yapıyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

Bekarlar anne ve babalarının evlilikleri üzerinden cevaplayabilirler. Boşanmış olanlar da geçmiş evlilikleri üzerinden cevaplayabilir.

1-Karınız kendini güçlü olarak tanımlıyor mu? Ya da size karşı güçlülük vurgusu yapıyor mu? Sizi yönetmeye çalışıyor mu? Yapıyorsa,

2-Bu davranışları evliliğiniz nasıl etkiliyor? Sizde nasıl bir his uyandırıyor? Ona karşı duygularınız nedir? Onun gücü sizi güçsüzleştiriyor mu?

3-En çok ne yaptığında size ağır geliyor?

4- Hangi davranışlarını bir kadına yakıştıramıyorsunuz?

5-Kendinizi psikolojik şiddet altında hissediyor musunuz? Karınızdan fiziksel şiddet gördünüz mü?

6-Karınızın davranışları cinsel hayatınızı nasıl etkiliyor?

7-Annelerinin otoritesinden çocuklarınız nasıl etkileniyor?

8-Kendi anneniz otoriter bir kadın mıdır? Babanız evde anneniz tarafından saygı ve değer görür müydü? Babanız annenize değer verir miydi? Nasıl bir ailede büyüdünüz?

9-Kayınvalideniz otoriter bir kadın mıdır? Kayınpederiniz evde reis midir? Eşiniz nasıl bir ailede büyümüş.

10-İkiniz de büyüdüğünüz ailelerden neleri kendi evliliğinize taşıdınız?

11-Evliliğinizde yanlış giden şeyleri gördüğünüzde düzeltmek için bir çaba içine giriyor musunuz? Yoksa umutsuz musunuz? Güçlü kadın karşısında erkek de güçlü durabilir mi?

12- Şimdiki aklınız olsaydı eşinizle evlenmek ister miydiniz? Eşinizle yeni evlenecek olsanız baştan itibaren nasıl bir eş olmak isterdiniz? Neleri yapar, neleri yapmazdınız?

 Bunlar da ilginizi Çekebilir

72 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz