Haber 7 yi Bırakma Sebebim…

22 Mayıs 2012Sema Maraşlı152 Yorum »

sema15 Mayıs 2012 Salı günü Haber 7 yazım günümdü. Akşam yazıya gelen yorumları okumak için siteyi açtım fakat gözlerime inanamadım. Manşetteki haber bölümünde kocaman bir fotoğraf ve dudak dudağa arzuyla öpüşüyormuş gibi duran iki erkek: Bir papa ile bir hoca. “Özür Dileten Reklamlar” başlığı altında bir haber.

Yanlışlıkla başka bir haber sitesini mi açtım, diye gayri ihtiyari site adını kontrol ettim, doğruydu. Yazı ile ilgili haberi okumak için tıkladım, fotoğrafların devamı geldi. Diğer dudak dudağa erkek fotoğrafları. Nihayet haberi okuyabildim.

Manşetteki fotoğraftaki kişiler iki din adamı: Papa 16. Benediktus ile Mısır’ın El-Ezher Camii İmamı Ahemd El-Tayyip. İtalyan Benetton firması tarafından reklam için fotomontajla öpüşüyormuş gibi gösterilmiş. Diğer fotoğraflarda erkekler de farklı ülkelerin siyası liderleri. Vatikan firma aleyhine dava açmış ve firma reklamı çekmek ve özür dilemek zorunda kalmış.

Bu olayın bir haber değeri olabilir; fakat bunu muhafazakar bir haber kanalının iki din adamını manşetten kocaman fotoğraflarla dudak dudağa, gerçekten ve pek bir istekle öpüşüyormuş gibi göstermesi bence kabul edilebilir bir şey değil. İlla fotoğraf yayınlamaları gerekiyorsa fotoğrafı daha küçük ve sansürleyerek verebilirlerdi.

Haber 7 nin montajla oluşturulmuş o çirkin fotoğrafları yayınlaması beni fazlasıyla üzdü ve tepki verme ihtiyacı durdum. Orada dursaydım büyük bir yanlışı kabul etmiş ve desteklemiş olacaktım. Önce inancıma, sonra kendime, sonra da “Sizi okumak için Haber 7 yi takip ediyoruz” diyen okurlarıma saygısızlık etmiş olacaktım.

Sevdiklerimle istişarelerden sonra bırakmaya karar verdim. Önce Haber 7 nin yayın yönetmeni İbrahim Erdoğan’a sebebini açıklayarak artık Haber 7 de yazmayacağımı bildiren bir e-posta gönderdim arkasına twitter ve facebook ile okurlarıma duyurdum.

İbrahim bey beni aradığında da ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. İbrahim bey yaptıklarının yanlış olduğunu kabul etmek yerine, yaptıklarını savunmayı ve beni eleştirmeyi tercih etti. İbrahim beye “Siz çocuklarınızla hiç rahatsız olmadan o fotoğraflara bakabiliyor musunuz?” diye sordum.

İbrahim bey, soruma cevap vermeyerek başka bir savunmaya geçti.

“Kendinizi çok mu dindar zannediyorsunuz, o fotoğrafı siteye koyan kişi hâfız.” dedi.

“Günah işleyen kişinin hâfız ya da hoca olması onun günah olduğunu değiştirmez ve günahı dindar görünümlü kişiler işliyor, diye ben bunu kabul edemem.” dedim.

İbrahim beye göre ben iyi bir yerden yazma teklifi almıştım ve giderken de haber 7 ye kara çalıp gidiyordum, yaptıkları ona göre hata sayılmadığı için. Ve tatsız bir şekilde telefon kapandı.

Gerek İbrahim beyin, gerekse bazı okurların bu fotoğraflara verdiğim tepkiyi fazla bulmaları ve altında başka bir sebep olup olmadığını merak etmelerine şaşırdım. Bir şeye tepki göstermemiz için illa kendi menfaatimiz mi olması lazım? Allah için yapılıyor olması neden bu kadar inanılmaz geliyor bazılarına?

Ya da bu kadar mı unuttuk inancımız için bazı şeylerden vazgeçmeyi de bu kadar şaşkınlıkla karşılandı? Hani müminler olarak iyiliği emretmek ve de kötülükten vazgeçirmek gibi bir görevimiz vardı. Ona ne oldu?

Ben haber 7 de yazmaktan memnundum ve yazılarım çok da okunuyordu. Yüzbinden fazla okunan yazılarım vardı. İnancımıza ters öyle bir fotoğraf yayınlanmış olmasaydı yazmaya da devam edecektim. Fakat benim için yazılarımın çok okunması değil Hak’ın rızası önemli. Çok okunmasını sadece faydalı olma niyeti ile isterim.

Menfaat hesabı yapmadan inancımın ardında durmayı kendime hep şiar edinmeye gayret ettim, Rabbim doğru yolda ayaklarımı sabit kılsın.

Bu fotoğrafların yayınlaması öncelikle iki din adamına saygısızlık. Onları homoseksüel gibiymiş gösterdiği için. Firma hristiyanlardan gelen aşırı tepki üzerine özür dilemiş, tabii kötülüğü bir kez yaymış oldu.

Fotoğrafları yayınlayarak yayanların da özür dilemesi gerek. Hem onlardan hem okuyuculardan.

Dünyada eşcinsel ilişkiler normalleştirilmeye çalışılıyor. Firmanın reklamda iki din adamını da kullanması sadece dikkat çeken reklam yapma arzularından kaynaklanmıyor. Herkesin bildiği şey dünyada ve ülkemizde de modacıların çoğu gay. Reklamda din adamlarının kullanılması öncelikle çocuklara, gençlere “Bakın erkek erkeğe ilişki kötü değil, din adamları da yapabilir, dinin kabul ettiği bir şey, hem eşcinsel hem dindar olabilirsiniz” mesajı vermek gibi iğrenç bir emel taşıdıklarını anlamamak mümkün değil.

Din adamlarını eşcinsel göster, görenin beyninde nasıl olsa bir iz kalır mantığı ile reklamın hazırlandığı çok belli. Tepki göreceklerini ve reklamı geri çekeceklerini İtalyan’lar da baştan gayet iyi biliyorlardır. Fakat bu arada bu görüntüler ile kaç zihne girsek karlıyız mantığı güdülmüş olmalı.

Dinimiz eşcinsel ilişkilere nasıl bakıyor?  Bu konuda bir hoşgörü var mı? Varsa biz de ona göre bakalım!

Kur’an-ı Kerim de “Araf suresi 80- 81” ayeti kerimesinde:

“Lût’ da vaktiyle, kavmine demişti ki: “Sizden önceki âlemlerden hiç kimsenin yapmadığı bir fuhşu mu yapıyorsunuz?”

“Siz, kadınları bırakıp şehvetle erkeklere varıyorsunuz. Doğrusu siz haddi aşan, azgın bir kavimsiniz.”

Allah Resulü’ de bu konuda şöyle buyuruyor:

“Lût kavminin işini (cinsî sapıklık/homoseksüellik) yapana Allah lânet etsin!” (Ahmed bin Hanbel, I/309; Tirmizî,)

“Ümmetim için korktuğum şeylerin en korkunç olanı, Lût kavminin ameli olan çirkin ilişkidir.” (Tirmizî)

Geçmişte pek çok kavim homoseksüel ilişkiler yüzünden helak olmuştur. İtalya’ daki Pompei şehrinde taşa kesilmiş insanlar aleme ibret olarak olduğu gibi dururken, İtalyanların hiç ders almayıp hâlâ sapkın ilişkileri artıracak çalışmalar yapmaları da ayrıca ilginç.

Avrupa’ da bu sapkın ilişkiler hızla yayılmakta. Sıra İslam ülkelerine gelmiş olmalı. Son dönem televizyonlarda yemek ve giyinme ile ilgili programlarda, dizilerde; gayler ekran başındakilere sevdirilmekte ve normalleştirilmeye çalışılmakta.

En çok izlenen sabah programlarının birinde erkek modacı çıkmış birlikte yaşadığı erkeğe nasıl naz yaptığını, nasıl hediye aldırdığını anlatmış ve herkes eğlenerek izlemiş. Program yapan gayler var. Yazıklar olsun. Ekran başında kaç çocuk, kaç genç izliyor onları.

Bursa Milletvekili Aykan Erdemir 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı münasebetiyle gerçekleştirdiği konuşmasında LGBT gençler yani lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel ve travestilerin yaşamını kolaylaştıracak politikalar üretilmesini talep etti.

CHP milletvekili Şafak Pavey lezbiyen kadınların hikayelerinin anlatılacağı “Kadın Kadına Öykü Yarışması”nın jüri onur üyeliğini yapacakmış. Burası Müslüman bir ülkeydi değil mi?

Eşcinselliğin normalleşmesi için bazıları elinden geleni yapıyor. Bizler muhafazakar olduğunu inançlı olduğunu iddia edenler, bizler de bu gidişe “Dur” diyemiyorsak, hiç olmazsa yayılmasına destek olan gazete, dergi, haber sitesi medya organlarını takip ederek destek olmayalım.

“Bundan sonra nerede yazacaksınız?” diye çok soruluyor. Başka hiçbir yerle anlaşmadım. Zaten çocukaile.net sitemiz var, burada yazıyorum. Ayrıca elimde bitirmem gereken iki kitap var. Öncelikle onları bitirmek istiyorum.

Belki daha sonra inancımıza uygun, ölçülere dikkat eden bir haber sitesinde yazmayı düşünebilirim. Şimdi sadece www.cocukaile.net sitemizde yazacağım. Yazılarımı okuyan ve destek olan tüm okurlarıma teşekkür ediyorum.

Sema Maraşlı  www.cocukaile.net

Not 1: Haber 7 yi bırakmamın aynı sitede yazan Esra Elönü ile hiçbir alakası yoktur. Konuyu ona bağlayanlar olmuş, onunla ilgili hiçbir durum olmadı.

Bazı yerlerde haber 7 den atıldığım yazılmış o da olabilirdi Hak davası güdenler başlarına gelecekleri de göze alırlar fakat öyle olmadı, öyle olsaydı da bu benim için bir eksi olmazdı şeref olurdu.

Not 2: Bu yazının başlığı “Daha Nelere Alışmamız Lazım” dı fakat Haber 7 yi bırakma sebebimi merak edenler bu başlık altında yazının konu ile bağlantılı olduğunu bilemedikleri için merak edenlere kolaylık olsun diye yazı başlığını değiştirdim ve yazıya o zaman konuyu uzatmama babında yazmadığım bir kaç bilgiyi de ekledim.

Not 3: 2012 mayıs ayında yazmışım bu yazıyı, şimdi tarih 10.07. 2019. Haber 7 nin eşcinsel görüntüleri 2011 İstanbul Sözleşmesi’ninden sonra yayınlaması bir tesadüf olamaz gibi geldi bana.

Okunma Sayısı : 31.083

Yorum yapın

“Haber 7 yi Bırakma Sebebim…” için 152 Yorum

 1. Hasan dedi ki:

  Sizi yazılarınızdan va hakkı söylemekteki cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum. Özellikle haber7 ve kanal7 den uzun zamandır işkilleniyordum zaten. Sanki özellikle dindar insanları yönlendirmek ve yoldan çıkarmak için var gibiler. Hele de tv kanallarında yayınlanan hint dizilerine müptela olan bir çok dindar hanım var. Bir yazınızda dindar gözüküp dindarları tuzağa düşüren tv kanallarını ve medyayı da gündeme alsanız çok iyi olur kanaatindeyim.

 2. Mehmet Reyhanlı dedi ki:

  Ben Yerel Gazete “Kilis`in Sesi” nin sahibiyim. Sema Hanım sizi Akit TV de gördüm. Fikirlerinize katılıyorum. Yazılarınızı arasıra yayınlıyorum. Hakkınızı helal edin.

 3. Yaşar kartal dedi ki:

  Yüreğinize sağlık yolunuz açık Allah cc yardımcınız olsu

 4. oğuzhan esen dedi ki:

  Her hafta beğeniyle takip ettiğim yazılarınızı haber 7 de bulamayınca sema maraşlı yazıları diye bi arama yaptım ve bu siteye ulaştım.Bizi o siteden kurtardığınız içinde teşekkür etmek istiyorum duyarlı davranan idealleri olan tüm yazarlarımızı aynı dik duruşa davet ediyorum.O resimi ve bazı tatil reklamları için konulmuş resimleri bu siteye yakıştıramıyoruz ama sanırım zihniyet değişmiş müslüman mahallesinde salyangoz satıyorlar keki kabartıyorlar bizde yiyoruz.Uyanık olmak ve uyuyanları uyandırmak dileklerimle teşekkürler Sema hanım

  • güven doğru dedi ki:

   Annesinin;istikbalini düşünmeden,yumurta çalan oğluna “daha fazla getir”tavırları takınması sonucu ileride büyük bir hırsız olan çocuğun,yakalanıp büyük bir cezaya çarptırılması gibi,eskilerin düğün davetiyelerinde dahi hanım zannı uyandırmamak için,hanım ismi yazmadıklarını,bu zannın oluşmasına sebep olan kadın ve erkeklerin istikbalde zararla karşılabileceklerini hatırlatarak onlara iyilik etmek yerine,daha çok vitrinsel olmalarına teşvik ederek onlara kötülük etmeyi iyilik zan eder hale gelmiş çokça müslüman görünen.Böyleleri müslümanmı,yoksa kendini müslüman sanarak,kendini de zarara atacak kadar münafıkmı?

 5. bir garip kul dedi ki:

  bende bir kaç haftadır neden haber7 de yazılarınızı göremiyorum diye merak ediyordum. her hafta memnuniyetle takip ediyordum yazılarınızı. nedenini şimdi anladım. ne diyelim hayırlısı olur inşallah. yazılarınız ne kadar çok insana ulaşırsa o kadar iyi olur kanaatindeyim. Allah yardımcınız olsun.

 6. porttakal dedi ki:

  Tebrik ederim Sema hanım.. İsminizi duymuştum ancak iki günüdür yazılarınızı okuma imkanına kavuştum ve ne kadar gerilerde kaldığımı görüp hayıflanıyorum. Haber 7 gibi saygı duyduğumuz ve kendimize muhafazakar anlamda yakın bulduğumuz yayın kuruluşlarının Allah (c.c.) tarafından yasaklanan ve lanetlenen davranışları teşvik edici eylemlerde bulunması müslüman olarak ne kadar sahipsiz olduğumuzun bir göstergesidir. Bu yüzden şahsi anlamda kendimizi geliştirip, sizler gibi -seçkin- kişileri takip edip, bu tarz bilinçaltı uygulamaları ile bizi daha çok bataklığa götüren kişi ve kurumları protesto etmeliyiz.
  Siz ve sizin gibi Allah rızasını gözetip tepki gösteren herkesten Rabbim razı olsun.
  Selam ve dua ile..

 7. ÖZGÜR DANIŞ dedi ki:

  HOCAM TEBRİK EDER,DİK DURUŞUNUZDAN DOLAYI ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN DİYOR HABER VAKTİMDE GÖRMEK İSTERİZ BU ARADA HABER 7 SIZIN YAZILARINIZ OKUMAK IÇİN GİRMEKTEYDİK ANCAK BUNDAN SONRA KESİNLİKLE HABER 7 COM GİRİLMEYECEK SAYGILARIMIZLA….

 8. Mustafa Seçkin dedi ki:

  Daha önce defalarca benzer hatalarından dolayı haber7 sitesine girmeme kararı almıştım. Kendimce tepkilerin en cılız olanını temiz görünümlü fakat zihinleri kirletmekten sakınmayan bu siteye bir daha girmek yok şeklinde vermiştim. Sizi takdir ettim ve de ediyorum. Bir gün Müslümanlar olarak gereken durumlarda gerektiği gibi daha büyük tepkiler vermeyi inşallah öğreniriz.

 9. mukadder dedi ki:

  sema hanım duruşunuzla ,yaşantınızla sizi beğeniyoruz aldığınız karardan dolayı tebrik ediyorum her zaman yanınızdayız

 10. sudenur dedi ki:

  Ben Sema Hanım’ı devrimci bir kadın-yazar olarak görüyorum.Çünkü;
  “Sahtekarlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek ‘devrimci’ bir eylemdir…!”
  George Orwell

  O kadar diksiniz ki maşallah. Hepimize örnek olursunuz inş…

 11. Nagihan dedi ki:

  O haberi görünce bende çok şaşırmıştım…En doğru olanı yapmışsınız,biz sizi buradan da takip ederiz.Allah kolaylık versin.

 12. TOPRAK dedi ki:

  Siz bir müslümana yakışanı yaptınız. Bizlerede güzel örnek olduğunuz için teşekkür ederim. Bir müslüman asla çizgisinden vazgeçmemeli. Çünkü taviz tavizleri doğurur. Allah ‘a emanet olunuz

 13. Muhammed Kasabalı dedi ki:

  (+1) teşekkür ederim

 14. abdullah dedi ki:

  allah sizden razı olsun sizi tebrik ederim. sizi habervaktim de görmek istiyoruz

 15. Ahir Zamanda Erkek Olmak dedi ki:

  Haber7 deki feministlere gün doğmuş anlaşılan malum feministten sonra başka biri Hacer Aydın diye biri de şunu yazmış:”Miras Eşittir”…yani bu asırda kadın-erkek eşit miras almalıymışlar!

  şimdi bu feminist yazarlara cevap verende yok o sitede haber7 anlaşılan feministler hamamına dönmüş!

  • cielo dedi ki:

   senin feministlere değil kadına tahammülün yok acaba neden:)

   • Ahir Zamanda Erkek Olmak dedi ki:

    e ne yapalım hep feminist görüyoruz kadın gibi kadın görmüyoruz ki etrafta!

    erkekleşmiş kadınlara tahammülüm tabiki yok femnist kadınlara tahammülüm zaten olamaz!

    yoksa mümine kadınlar bilinçli şuurlu müslüman bacılarımız,ablalarımız başımızın tacıdırlar her zaman…

    bunun yeri burası değil fazla deşmeyelim..

    vesselam…

  • eymen dedi ki:

   İSLAMDA MİRAS EŞİT DEĞİLDİR…
   KADIN-ERKEK FARKI VARDIR…

   Mirasta şeriatın ölçüsünden fazla almak doğru olmaz. Özellikle bu devirde, Türkiye’de tehlikeli bir husustur. Çünkü medenî kanunun miras taksimi nisbetleri başkadır, şeriatın miras taksimi nisbetleri başkadır. Misal; medenî kanunda kadın-erkek farkı yoktur, kız çocuk-erkek çocuk farkı yoktur; İslâm’da vardır. İslâm’da erkek çocuğa, kız çocuğa verilenin iki misli hak verilir, çünkü erkeğe evin yönetimi vazifesi yüklenmiştir. Evdekilerin yemesi, içmesi, barınması, evin kirası vs. erkeğin borcudur. Kadının borcu değildir, kadın mecbur değildir, o bakımdan serbesttir, kadınlara yük yüklenmemiştir. Kadınların çocuklarını doğurması, bakması, emzirmesi, büyütmesi sevap olarak yazılmıştır, mükellefiyet olarak verilmiştir. Kadına da, çocuğa da bakmak babanın vazifesidir. Bu sebeplerle, şeriat erkeğe fazla yük yüklediği için, kadının hissesinin iki misli hak vermiştir.

   (Yûsikümüllàhu fî evlâdiküm liz-zekeri mislü hazzil-ünseyeyn) Bu, Allah’ın emridir, tavsiyesidir. Medenî kanun bunu ayırmamıştır, “Erkek ve kadın eşit hisse alacak!” demiştir.

   Şimdi bu devirde birisi kalkar, derse ki:

   “–Ben mirası medenî kanundaki nisbetlere göre alacağım.”

   Fazla aldığı zaman, ötekisinin hakkını yemiş oluyor. Bir adam öldü, karısına miras kalacak, çocuklarına miras kalacak. Medenî kanunda kadına ne kadar olduğunu bilmiyorum. İslâmî taksimâtta, çocuklu bir kadına sekizde bir miras gelir; geriye kalan da erkek çocuklara iki hisse, kız çocuklar bir hisse olarak taksim edilir. Ama medenî kanunda böyle olmuyor, olmayınca hakkından fazla almış olan kız, bu sefer haram almış olur, Allah’ın razı olmadığı şeyi almış olur. Bunlara dikkat etmek lâzım! Eseriyetle düşülen bir haramdır, yanlışlıktır.

   Prof.Dr. Mahmud Esad Coşan
   (20. 03. 1997 – Ludvigshafen / ALMANYA)

 16. esmasultan dedi ki:

  Tebrik ediyorum kararınızı. Muhafazakar olarak kendini lanse edip de bu tür haberlerle aslında çizgisi olmadığını gösterdi Haber 7. Hele bazı yazarlarının kaleminden dökülenler akla zarar. Uzun zamandır takip etmiyorum zaten bu durumlardan dolayı.

  Çizgisinden sapanlara, hem de dünya menfaati için sapanlara yazıklar olsun.

  Dün alkol satmıyor diye alışverişlerimi yaptığım markette, özel alkol bölümü kurulduğunu gördüm. Nasıl üzüldüm bilseniz. Tekel satmayan kuruyemişçi arıyordum sokak sokak. Artık market de arayacağım.

 17. semamarasli dedi ki:

  Haber 7 ile ilgili kararımdan dolayı destek olan, dua eden, yorum yazan herkese çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Başka bir haber sitesinde yazmam ile ilgili gayret eden, teklif eden kardeşlerime de teşekkür ediyorum. Haber sitelerinin yöneticilerinden de teklifler geliyor. Şimdilik düşünmüyorum. Çocukaile var zaten. Bir de elimdeki kitapları bitireyim istiyorum. Hayırlısı olsun inşaallah.

  • raskolnikov dedi ki:

   BU CEVABI KENDİME ALIYORUM:)
   cocukaile.net i sadece biz biliyoruz. size söz ettiğimiz sitelerde yazarsanız bilmeyen çok kişi sizi öğrenir. ben son 6 aydır sizi biliyorum. o da bir yazınızın haber sitelerinde yer alması vesilesi ile… bu durumda habervaktim.com tam size göre…

  • eymen dedi ki:

   Şimdilik hiçbir sitede yazmama kararınız bence de doğru. Hayırlısı olsun.
   Kitaplardan sonra bir film senaryosu rica etsek?

  • huzur dedi ki:

   ben sema hocamı istiyorum.. ben derslerimi istiyorum.. 🙁

 18. ekrem dedi ki:

  iyi düşünmüşsünüz.

 19. mehmet pazar dedi ki:

  sizin yazılarınız için giriyordum haber7 ye şimdi güzel oldu.derli toplu hepsi burda olduktan sonra orada işimiz kalmadı.isabetli karar sema hanım.

 20. meryem dedi ki:

  tebrik ediyorum sema hanım… bu kadar okuyucunun yanında esas Rabbimde tebrik etmiştir buna eminim…

 21. Muhammed Eken dedi ki:

  Milli Gazete’de yazmanız çok güzel olur.

 22. İSMAİL dedi ki:

  Ablacım sana helal olsun. Açıkcası sizi orada takip etmem deki gaye HABER7 de olmanızdı. Bu olayı bu derece hassasiyetle ele alıp buna göre tavır takındığınız içinde gerçekten bir kez daha hayranlığımızı kazandınız. Bundan böyle siz nerede biz orada. Bizim için sıkıntı yok sizin yazdığınız yer var, siz varsınız.

  Allah iradenize azim versin..

 23. Rifat GAZİ dedi ki:

  “Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır.” (Âli İmran 104) İlahi emrinin muhatabı olursunuz İnşaallah..

 24. osman dedi ki:

  Haber7 ye yazılarınızı bulamıyorum diye mail attığımda bana “yollarımızı ayırdık” dediler.Ben de böyle bir yazarı habervaktim.com’da görmek istediğimizi belirten bir e-posta habervaktime gönderdim.Zaten benim düşünen yüzlerce kişi olduğunu yorumlardan gördüm 🙂

 25. efe dedi ki:

  sema hanım,halkın nabzı,gündem haberler.bunların olduğu yerde etkilisiniz.yoksa sadece laiklik gibi bir yönüyle din ayrı ,gerçek hayat farklı olmuyor.yani o tip yerler canlı yayın oluyor,bu tip yerler banttan nostalji oluyor.

  • efe dedi ki:

   sizi en azından ikna etmeye çalışması gerekirdi.bir müslüman diğer bir kardeşinin müslümanlığından dolayı,veya diyelimki yalandan dahi olsa dini bir hassasiyetinden dolayı bırakmasına müsade etmemesi gerekirdi.demekki onlar arkadaşlarından haberlerinden hallerinden memnunlar.

 26. ali dedi ki:

  sema abla hassasiyetinizden dolayı size minnettarım. ben bu haberi okuyunca bu kadar etraflıca düşünmemiştim bizim de uyanmamıza vesile oldunuzböyle şeylerde bizlerin tepkisini göstermesi gerekirdi. sizin bu yazınızı okuyunca ben de artık haber7 yi takip etmeyi bırakıyorum. allah işinizde muvaffak kılsın

 27. Mehmet Engin Şahin dedi ki:

  Allah cc. daha iyi daha nezih yerlerde yazılarınızı neşreylemeyi nasib eylesin. Müslümana yakışanı yapmışsınız

 28. Nuh KOÇYİĞİT dedi ki:

  selamun aleykum, yazınızı okudum, bizler zahire inanmak durumundayız ve sizde istifa nedeninizi açıklamışsınız, allah siz ve sizin gibilerin sayısını artırsın, yolunuz açık olsun kardeşim

 29. Ali ÇALIŞ dedi ki:

  Selamun Aleyküm
  Yazılarınızı takip ve istifade ediyorum. Şahsiyet sahibi bir müslümana yakışır tavrınızdan ötürü tebrik ediyor; mustakim duruşunuzun ve mutedil yazılarınızın devamını diliyorum.
  NOT: Yirmi yıllık din görevlisi olarak, yazılarınızadaki itidali bazı ilahiyatçılarda göremediğimi de ifade etmeliyim.

 30. Mustafa dedi ki:

  Allah seni doğru yolundan ayırmasın Sema Abla. Ben zaten senin Haber7 gibi bir siteye ağır geldiğini düşünüyordum. Haber7 size kıyasla “hafif” bir site. Ben bir habervaktim takipçisi olarak sizin orada yazmanızı isterim doğrusu.
  Hayırlısı olur inşaallah.

 31. Oğuzhan dedi ki:

  Sema Hanımı bu yiğit duruşundan ve ortaya koyduğu tepkiden dolayı tebrik ediyorum.Aynı konularda Muhafzakar ve İslami kanallardaki REKLAM kepazeliğinden bizlerde şikayetçiyiz.Güvenle izleyeceğimizi düşündüğümüz kanallarda bazen çocuklarımızla izlerken çok çirkin edepsiz reklamlar çıkı veriyor ve yüzümüz mosmor olarak kapatıyoruz.Aynı durum neredeyse tüm medya araçlarında var.Bence bunun birinci sebebi Müslümanlar SEKÜLERleşiyorlar.İSLAM amaç olmaktan çıkıyor ve araç haline geliyor.İkincisi Homoseksüellik konusunda İslami kesimin sessizliğini aynı hastalığa mübtela olanlarına bağlıyorum.Zira bu tip Cinsel sapkınlığın sağı-solu-dincisi olmuyor maalesef yaygın bir Cinsel sapkınlık ve hastalık bu.Eğer siz fıtratı zora sokup Aynı cins insanları bir yere doldurup özgürlüklerini kısıtlayarak AHLAK tan yoksun bir eğitim sistemine tâbi tutarsanız sözde İslami kesiminde aynı hastalığa mübtela olduğunu gözlemleyebilirsiniz.Aslında AHLAKI bozuk insanların Parayı görünce bu hastalıklarının ortaya çıkması zengin olmalarından değil sadece bunu bazı kutsal değerlerle gizlemelerindendir…Netice de iğneyi de çuvaldızı da kendimize batıralım ve arınalım…

 32. osman dedi ki:

  Tebrikler.

 33. Süheyla dedi ki:

  Ne oluyor burada Allah aşkına?Bu yazı sayesinde hiç görmediğim kadar yorumcu gördüm bu sitede:)Hayrola…

 34. ayber dedi ki:

  Sa,

  sizi tebrik ederim Sema hanim, gec kalinmis bir karar lakin ” zararin neresinden dönülürse kardir ” diyorum.

  Saygilarimla

 35. Mehmet Onur dedi ki:

  Haber7’den ayrılma kararınızı oluşturan neden ve sergilediğiniz duruş için sizi tebrik ederim Sema Hnm.

  Allah yardımcınız olsun; yeni yazılarınızı merakla bekliyoruz.

 36. abdullah dedi ki:

  Bizde aynı durumdan şikayetciyiz fakat okuduğumuz bir-iki yazar yüzünden terkedemiyoruz.Arada onları okumak için bakıyoruz.Sizin kararınız Yerinde bir karar olmuş sizi tebrik ediyorum.Allah başarılarınızı ve dik duruşunuzu devam ettirsin.

 37. Mehmet Kadir AYDIN dedi ki:

  Esselamu Aleyküm. Allah ecrinizi artırsın. Haber 7 sitesinden ayrıldığınız için şükürler olsun.

 38. S.Emin dedi ki:

  Sema hanım ; ALLAH razi olsun gösterdiğiniz tepki yerinde bir davranış olmuştur. Bu tür tepkilerin bilinçli olması ve sadece ALLAH’IN rızası doğrultusunda olması takdire şayandır.

 39. Muhammed EKEN dedi ki:

  Çok yerinde bir karar olmuş. Artık yazılarınızı okumak için o siteye katlanmak zorunda kalmamak çok güzel bir haber. HABERVAKTIM.COM’da yazmanızı çok istiyorum. Saygılar…

 40. SEDAT dedi ki:

  Bu tepki ve ayrılma yerinde olmuş bence..SEMA hanıma teşekkürler..

 41. halifekurbanali dedi ki:

  Selamunaleykum,
  Sema hanım bir süreden beri sizin yazılarınızı takip etmekteyim , erkeler arasında sağlam bir duruşa sahip olanlar gittikçe azalmakta , bayanlarda ise mumla aranarak bulunulan bir zamanda . gösterdiğiniz tepkiyi olumlu buluyorum bende hemen sık kulllanılanlar dan haber 7 i çıkarıyorum . Allah muttakai olanlara çkış sözü veriyor , Allah sizide hayırlara çıkarsın bu hareketinizde diğer müslümanlara örnek olsun Allaha emanet olun

 42. Muhammed Ali dedi ki:

  “Bir şeye tepki göstermemiz için illa kendi menfaatimiz mi olması lazım? Allah için yapılıyor olması neden bu kadar inanılmaz geliyor bazılarına?” Yazınızda geçen bu soruyu kendime onlarca defa sordum. Hatırlattığınız için Allah (cc) sizden razı olsun…

 43. ibrahim canan dedi ki:

  Hassasiyetinizden dolayı sizi tebrik etmek istiyorum. Sizin sayenizde haber7.com adlı sitenin de hassasiyetleri ortaya çıkmış oluyor. maalesef böyle. inançlı insanların parasıyla kurulan bu kurum bugün bilerek veya bilmeyerek inançlı olduğu halde inançlı insanları küçük düşürebiliyor. yada asılsız iftiraları sitelerinde yayınlayabiliyorlar. allah ihlasınızı, samimiyetini, hassasiyetinizi ve islama olan hizmetlerinizi arttırsın.

 44. Muhammed Ali dedi ki:

  Allah (cc) samimi gayretlerinizi artırsın. (Amin)

 45. fatma dedi ki:

  sema hanım tebrik ederim tutumunuz için.. Haber 7 yi sizin için takip ediyordum inanın.. Rabbim yolunuzu açık etsin yazılarınızı o kadar beğenerek okuyorum ki hepsinde kendime bi ders çıkarıyorum. En basit i böyle bir durumla karsı karsıya geldiğimizde nasıl davranmamız gerektiğini..Sizin gibi yazarlar olacakki bizlere tercüman olsun..

 46. babı-ali dedi ki:

  sizleri bu erdemli tutumunuzdan dolayı tebrik ederim.keşke bütün müslümanlar aynı hassasiyeti göstere bilseydi.bence mutlaka günlük yazılarınızı devam ettirmelisiniz diye düşünüyorum -yazılarınız için en uygun siteninde habervaktim olduğunu düşünüyorum-allh cc emanet olun

 47. Tahsin YAZICI dedi ki:

  Değerlerin günden güne aşındığı günümüzde böylesi dik duruşunuz için Cenab-ı Zülcelâl Hazretleri sizlerden razi olsun efendim. Rabbim sayılarımızı artırsın inşaALLAH. Baki selamlarımla saygılar hanımefendi.

 48. Orhan dedi ki:

  Hayırlı olur inşaallah. Tepkinizde çok haklısınız. Haber 7 genel yayın yönetmeninin tavrını kınıyorum. İnşaallah geniş kitlelere ulaşacak yeni bir sitede en kısa zamanda yazmaya başlayacağını umuyorum. Çok tıklanan site idi haber 7 ne yapalım.
  Haber Vaktimde yazmaya devam ederseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Yine bu camiayı siz daha iyi biliyorsunuz. Daha çok insana ulaşmanız için bir an önce bir taraflarda yazınız lütfen.
  Allah’ın size lütfetti bu görevi her halükarda yapacaksınız. Siz bundan vazgeçecek değilsiniz. İsteseniz de vazgeçemezsiniz. En iyi daha çok kişiye ulaşmanın yollarını arayınız.
  Yolunuz açık olsun, Allah yar ve yardımcınız olsun. Sizi tebrik ediyorum.

 49. selim dedi ki:

  Allah yar ve yardımcınız olsun sizingibilerin sayıları artar inş.

 50. veli mert dedi ki:

  Tebrik ediyorum sizi sema hanım. Her gün defalarca girdimğim haber7.com a artık girmeyeceğim.

 51. ÖMER ŞİMŞEK dedi ki:

  Öncelikle bu özgün davranışınız için size teşekkürü bir borç bilirim abla.Bende sıkı bir haber7 takipçisiydim.Ama son zamanlarda özüne yakışmayan haberleri vb sitede görmeye başladım ve acaba haber 7’yi kanal d grubuna mı satıldı diye düşünmeye başlamıştım ki sizin tepkinizi gördüm.Artık daha da girmiyorum sitelerine.Allah sizden razı olsun duyarlılığınız için teşekkür ederim.

 52. ali dedi ki:

  yazılarınızı beğenerek takip ediyordum aynhı zamanda facebook tada paylaşıyordum. sizin gibi doğruları söyleyen insanlar olmalıki toplum yanlış ile doğruyu bir daha düşünsün. doğruları söylediğiniz her zaman yanınızdayız. haber7 zaten eski özelliğini kaybetmeye başlamıştı. beni buraya siz getirdiniz derler sanatçılar seyircileri ve sevenleri için haber7 kendisini oraya getiren muhafazakar kesime sırtını döndü malum medya ile aşık atmaya başladı. kaybeden onlar olur… Allah sizi başımızdan eksik etmesin ve Allah her zaman yar ve yardımcınız olsun. yeni ve güzel yazılarınızı bekliyoruz.

 53. asil dedi ki:

  Slm hocam Allah razı olsun inş. Lütfen bizleri yazılarınızdan mahrum bırakmayın. En kısa zamanda daha samimi bir yerde yazılarınızı okumaya başlarız. Kolay gelsin

 54. Ümit dedi ki:

  Sayın Maraşlı;
  Haber7’ye tepkinizi yerinde buluyor ve destekliyorum. İyiliği emreden, kötülükten menedenlerden olmanız, bu medeni cesaretiniz, inşaallah toplumumuzada örnek olur. Allah yardımcınız olsun.

 55. halveti dedi ki:

  ALLAH c.c dik duruşunuzdan dolayı sizlerdenr azı olsun.Artık okumuyoruz haber 7 den haber! sizleri habervaktim de görmeyi arzu ederiz.Mevlama emanet olunuz

 56. HALİS CAN dedi ki:

  Sizi en kalbi duygularımla tebrik ederim Sema hanım Allah doğruluktan ayırmasın başarılarınızın devamını dilerim Haber 7 ye gelince zaten çok uzun zaman önce çizgisini bozmuştu siz biraz geç farketmişsiniz

 57. Şaşmaz dedi ki:

  Haber7’dekilerin de hayatlarına yön veren temel felsefe “Para için bazı şeyler hafife alınabilir.” görüşüdür.
  Haber7cilere yazıklar olsun.

 58. rıza selami dedi ki:

  öncelikle Sema hanıma bu kararından dolayı teşekkürlerimi iletmek ıstıyorum. Çok yerinde ve isabetli bir karar olmuş. Söz konusu haber yayınlandığı zaman erkek olarak ben bakmaktan utandım, haya duydum… Yazık, çok yazık!

  İyi ki Sema Maraşlı’lar var aramızda…

 59. Abdullah Hekimoğlu dedi ki:

  Yazılarınızı beğeni ile takip ediyorum.
  İnşaallah sizlerinde münasip gördüğü bir zaman ve mekanda Habervaktim ile bu güzel alışkanlığımızı devam ettiririrsiniz.
  Allah sizlerden ve bizlerden razı olsun.
  Selam ve dua ile.

 60. tarık dedi ki:

  Ben yine, bırakmamalıydınız tavrımı sürdürüyorum. Şöyle ki; sizin yazdığınız sitede bazı kadın yazarlar ve özelikle iri var malum, burada onun bir yazısına cevap da vermiştiniz: Esra Eminönü’mü neydi öyle bişey.

  Şimdi sizin oarada durmanız bu ve bunun gibi dini içten bozan mihrakların yapacakları bozulmayı engelleyecekti. Kendi vicdanınızda ve kalbinizde yarın Allah’ın “Neden orada yazmayı bıraktın da başkalarını okuyuyp bozulan fikirler ve zihinlere hakkı anlatma imkanını elinin tersiyle ittin” derse vereceğiniz cevap varsa ne ala. Ama karanlığa tepki verip oradan ayrılmak yerine mum yakıp aydınlatmaya devam etmek lazımdı. Başka bir ortamda daha geniş kitleye ses duyurma imkanı varsa ne ala. Ama sizi, tarzınızdan ve ifade etiğiniz hakikatlerin acı olmasından dolayı zaten ancak dini referanslı bir yer kabul eder. Mesela bir internethaber gibi sitede yazsanız ne ala ama oraya bile alacaklarını sanmıyrum. Haber 7 hiç olmazsa dindar veya din karşıtı olmayan kadınlara ulaşabilip derdinizi anlatabileceğiniz veya soru işareti oluşturabileceğiniz bir yerdi.

  Ayrıca konu başka değil de sadece öpüşen erkek fotoğrafı ve bunun gayliğe zemin alıştırma meselesi ise, yapılması gereken bir yazı ile kendi sitenizi usuluna göre eleştirmekti. Biz de destek olurduk. Ve böylelikle anlata anlata o fotoğrafı nasıl okumamız gerektiğini öğretirdiniz. Şimdi bu imkan olmaycak. Sizi insanlar çıkan kanunla daha çok tanıdı bildi, bu gidişiniz biraz yenilgi olarak algılanacak, orada duruşunuz hiç olmazsa insanlaraın aklına soru nişaretleri koymak adına önemliydi.

  Ayrıca yorum yazıp iyi yaptın, diye yazan arkadaşların hissi davrandıklarını mantıklı olmadıklarını düşünüyorum. Savaş cephe terk edilerek kazanılmaz. Sizin bu tepkiniz ancak bu yazı son eklenenler kısmında kaldığı sürece gündemde kalacak, sonra unutulacak. Ama orada kalmanız mücadeleye devam anlamına gelirdi.

  Samimiyetinden şüphem yok ama yanlış bir karar.

 61. kübra kübra dedi ki:

  sa sema hanm tavrınzdan dolayı bir kez daha tebrik edrm RABBİM yolunuzu açık etsn.inanın biz (afedersnz)koyun sürüsü gibi hiiçççç bi şeye tepki vermediğimz için bunlara fırsat vermiş oluyrz.aman canm bana ne diyrz maalef.RABBİM bizi de affetsn

 62. BEŞİR HOCA dedi ki:

  Sema Hanım,merhabalar efendim.Sergilediğiniz Müslümanca tavırdan ve dik duruşunuzdan dolayı Rabbim sizden razı olsun.İyice sekülerleşen ve dünyanın yalancı ve aldatıcı şaşaasına giriftar olmuş olan bizlere iyi bir dikkat-i nazar olur inşaallah.Hakkın hükmü alidir hiçbir şeye feda ediilemez.Selam ve dua ile kalın efendim.

 63. DİLİ DİKEN dedi ki:

  tebrikler.

 64. mustafa said dedi ki:

  Bu davranışınız ahirette inşaallah nişanınız olacaktır.dik duruşunuz ve İslama yaptıgınız bu davranışınızı tebrik eder saygılar sunarım.
  Bazı aklı evvellere ve medyatik görünmeye çalışan özde müslüman olamayanlarada örnek olsun .
  MORALHABER.NET bekliyoruz.

 65. Ahmet dedi ki:

  Sa Sema hanim sizi milyonlarca kez tebrik ediyor, Rabbime sizi bu cizginizden ayirmamasi icin
  Dua ediyorum.

  Gecen sene ben de yazi islerine benzer bir sebepten
  Bir mail yolladim. Acik sacik bir sarkicinin euroviyon klibi videolar bolumunun
  İlk sirasinda haftalarca durdu. Adamlarin verdigi cevap ozru kabahatinden buyuk dedirtti.
  Millet baktigi icin en ust siradaymis. Sen videoyu oraya koymazsan orada olur mu?
  Ayni sekilde, voleybolcularin haberinde de uygunsuz resimler ve daha birkac kez bunu gordukyen sonra nefret geldi. Kimsenin tepki vermemesi uzuyordu beni, ta ki yazinizi okuyana kadar. Sizin yazilarinizi burdan da takip ederiz hic merak etmeyin.

  Sizi sonuna kadar destekliyoruz ve mustehcen resim yayinlayan sitelerden farksiz bir mantalitesi olan
  Haber7 sacmaligini da siddetle kiniyorum.

  Allah sizden razi olsun, haber7’nin mesul kadrosunu islah etsin. Amin!

 66. osman dedi ki:

  ahir zaman işte ne yapacaksın…
  işi işin ehline verilmemesi….
  bir faizsiz bankada büyüyeceğim diye faizli bankalardan yüksek görevdeki kişileri transfer ederek büyük bir hata yaptı bakalm nezaman uyanacak…adam faizsiz bankada müdür. kar payı ile faiz arasindaki farki ikisi aynı sey ismi farklı diye açıklıyor… gülermişin ağlarmısın.

  sema hanım allah tepkinizi hayırlara sebep kılsın ins.

 67. Ahir Zamanda Erkek Olmak dedi ki:

  Sema hanım ayrılınca meydan malum Feminist hanıma kaldı oda hemen fırsat bu fırsat yazısını yazmış yine:”Hz.Hatice çocuk da yapmıştır kariyerde”

  haber7 ye de zaten böyle Feminist kadınlar yaraşır..!!!

 68. hasret dedi ki:

  sema hanım yazınız kadar ,konuya verdiğniz başlığınız da çok güzel ve manidar..
  ”Daha Nelere Alışmamız Lâzım?”
  doğru söylüyorsunuz .daha ne kaldı ki;herşeyi toplumumuz kaldırır oldu.koyun gibi herşey normal geliyor.yolda öpüşen gençler ,boşanmalar ,zina ,aldatmalar ,her gün işlenen kadın cinayetleri ,cinsel içerikli filimler,diziler testereyle işlenen cinayetler,ahlaksız diziler normal geliyor insanlara ……vs.herşey okadar sıradan geliyorki ,uyuşturlmuş gibi tepki vermiyor kimse.sizin gibi yürekli insanlara ihtiyacı var bu ülkenin..
  okadar ahlaksız diziler var kimse gık demiyor ,bari izleme be kardeşim izlemede reytingi olmasın kazanamasın.hem kzıyoruz(şahsen dizi izlemem),hemde izliyoruz.bu nasıl bir çelişkidir.daha yıllar öncesi öpüşmek çok ayıp birşey iken şimdi normal geliyor herkese.oyüzden o çoğu kanal da öpüşmek haifif bile kalmış
  bunları gözümüze soka soka yaptılar sizin gibi tepki verenler olmadığı için..
  ALLAH yardımcunız olsun sema hanım samimiyetnize bütün kalbimle inanıyor ve sizitebrik ediyorum..

 69. .:. dedi ki:

  “Her seyde bir hayir vardir”.

  Hayirlisinin olmasini dilerim.

  Sitedeki Yorumlar da, Yorumlarin cesitlenmesinde ve Farkli yorumcularin artmasinda buyuk ve goze gelen bir artis oldugu hemen dikkat cekiyor.:)

  Yeni ve daha farkli bir site sistemine gecmenizde buyuk fayda vardir.

 70. Özcan Dalgıç dedi ki:

  Müslümana müslümanca duruş yaraşır, Müslümana olaylara şuurlu bakış yaraşır, Müslümana gerektiğinde tavır göstermek, menfaati ötelemek yaraşır… Tebrikler Sema Hanım… Light’laşan Müslümanlara en azından bir fiske vurduğunuz için…

 71. huzur dedi ki:

  bazı şeref fukaralrı yüzünden sürekli derslerimiz sekteye uğruyor
  . sema hanımkhaklı olara kyazıları yzıyor.
  ama evlilik okulumuza kadar ulaşan propagandacılara hakkıö haraö olsun..
  ben derslerimi ve hocamı istiyorum 🙁

 72. Hatice dedi ki:

  Bırakın bu din adamlarını gayleştirmeyi Mevlana ve Şems i gayleştirdiler. Mevlananın Ne olursan ol yine gel sözünü kendilerince yontmaya başladılar. Buna da hoşgörü dediler.

 73. RASKOLNİKOV dedi ki:

  SAYIN SEMA MARAŞLI… sizin habervektim.com da yazmanızı istiyoruz. bunun için bugün:Değerli okurumuz

  Sema Hanım’ı, Habervaktim.com olarak biz de aramızda görmek isteriz
  Bu konuda kendisine bir teklifimiz olabilir
  Saygılar
  Habervaktim.com

  22 Mayıs 2012 16:54 tarihinde ahmet ö…… yazdı:
  merhabalar; ben hem sizin hem de kıymetli sema hanımın okuruyum. sema hanım GAYRİ AHLAKİ bir fotoğrafı haberleştiren haber7 ile onurlu bir davranış örneği göstererek, bu haber7 ile arasındaki ilişkiyi bitirmiştir. hem sizin hem sema hanımın yazı dili amacı paraleldir. bu nedenle sema hanım ı habervaktim.com da yazmasını istiyoruz. onu davet etmenizi talep ediyoruz. ahmet ö

 74. Uğur Mustafa dedi ki:

  Allah razı olsun, Sema Hanım. Haber7’yi zaten çok sevemiyordum, artık inşallah ben de başka Müslümanların sitelerine gireceğim.

  Müslümanlar gazetelerine ve sitelerine okuyucu çekmek için yöntem aramakta haklılar, ama bu yöntemler böyle olamaz. Kâfirlerin ve fâsıkların “denenmiş” ama çirkin ve kötü olan yöntemlerinden kopya çekmek yerine, orijinal bir şeyler bulmaya çalışmalıyız.

  Saygılarımla,
  Uğur Mustafa

 75. AYsun dedi ki:

  Sema hocam duruşunuzdan dolayı Rabbim sizi kendine daha yakın kılsın.Mübarek olsun.sizi seviyoruz.kararınız birileri tarafından abartı bulunabilir ama bana göre hiç öyle değildir.bu olayın ileride açabileceği yaraları görmek hiç zor değil.şu 2 dize pek çok şeyi özetliyor sanırım.

  Bize bir nazar oldu Cumamız Pazar oldu

  Ne olduysa hep bize Azar, azar oldu

  Arif Nihat Asya

 76. Ahir Zamanda Erkek Olmak dedi ki:

  Bravo….bunun adına değerlerden taviz vermemektir…yozlaşmaya yüz tutmuş güya dindar medyaya bir manifestodur!

  Rabbim bu bilince sahip insanları artırır inşAllah…

 77. Deniz dedi ki:

  Karariniz sizin icin hayirlara vesile olur insallah Sema Hanim. Medyada yazmak medyayi insanlarin hizmetine sunmak zor islerdir herhalde. Bu fotograf resim her ne ise bakmadim ama boyle ise yakismamis haber 7 ýe insallah yapilan hatanin farkina varilir. Medya hasa Kurán degil ki ona inanalim. Nihayetinde dogru-yanlis her turu bilgiyi barindirabilen haber organlari gerektiginden fazla onem vermeyelim insallah. Hangi sitede ya da gazetede olursa olsun insanigin yararina haber yapan herkese sonsuz selamlar!…

 78. AHSEN dedi ki:

  ALLAH razı olsun Sema hocam.Günümüzde muhafazakarlık dindarım ama topluma ve moderniteye ayak uydurabilirim mesajını ileten bir terim bana göre.Bu yüzden her kendini dindar adleden insan kendisine bir zemin ve kılıf buluyor bu çağın modernitesine ayak uydurabilmesi için.Tabi birde dindar olduğunu düşünen insanların toplumun her kesiminde yerine getirmesi gereken sorumlulukları varken ve siz bu insanlardan hassas bir duruş beklerken aksine o bulunduğu mevkinin kurbanı olabiliyor.Özelliklede toplumu şekillendiren medyanın üstlendiği rolün etkilerini insanlar üzerinde inanamazsınız herkes nasibini almıştır ne yazıkki bizler inançlı insanlar olarak ibadetten öte geçemeyen bir dindarlık anlayışı besliyoruz oysa toplumun temel direği ahlak başkalarının elinde harmanlanıyor bizler her ne hikmetse bakmakla ve görmemekle yetiniyor konuşarak halledilebileceğini ve kalben buğzettiğimizde kendimizin şuurla hareket ettiğini zannediyoruz ne kadar yanılgılar içerisindeyiz.Keşke zamanında dinimize yapılan propagandalar başörtümüze uzandığında zalim eller ve birçok değerimiz kaybettiğimizde sizin şuan yaptığınız gibi çok net ve sağlam bir duruş sergileyebilseydik eminim çok şey değişecekti bizlerde en az yapanlar kadar vebal taşıyoruz ..bu davranışınızı çok takdirle karşılıyorum bizlere karakterinizlede ayrıca mükemmel bir örnek oluyorsunuz.ALLAH hepimize halis niyetler ihlas samimiyet ve cesaret versin.

 79. Süheyla dedi ki:

  Kararınız hayırlı olsun.

  • Süheyla dedi ki:

   Sema Hanım,Haber7’de epey bir okur kitleniz ve oldukça yüksek okunma sayınız vardı.Tepkinizi orada yazmayı bırakmak yerine köşenize taşıyarak gösterseydiniz sizce daha etkili olmaz mıydı?En azından okuyucularınız haber 7 sitesine tepki mailleri yağdırabilirdi.Haber7’de yoğun tepkiye sessiz kalamazdı diye düşünüyorum.

 80. mehmet dedi ki:

  Samiyetinize ve duyarlılığınıza inanıyor,teşekkür ediyoruz.Tıpkı kadını(aileyi) korumaya yönelik yasaya eleştirileriniz ve 25 tespitinizde olduğu gibi.Başarı Hakk’a uygun düşmek ve Hakk’ı dik/yüce tutmaktır.Hz.Ali efendimiz buyurur ki;”Kimin haklı olduğunu anlaman için Hakk’ın ne olduğunu bilmen gerekir.” Kalp görür gözden önce,kalp duyar kulaktan önce,kalp tadar dilden önce,severse kalp sever,kalbi ile sevenlerinki sevgidir gerisi laf-ı güzaf! Kalbden inandığınıza,kalbinizden hissedip,yazdığınıza inanıyoruz.Allah ihlasınızı,istikametinizi,metanetinizi daha da artırsın,kaleminize güç ver tesir versin.
  Nuh’un Kaptan Olduğu Gemide Dalgaların Büyüklüğünden Korkulmaz.

 81. enes dedi ki:

  haber7 çığırından çıkmıştı. sizi takip ediyor ve destekliyoruz. kararınız yerinde. Allah yardımcınız olsun.

 82. darüsselam dedi ki:

  Aslında onları ikna edebilmiş olmak, daha iyiydi ama olmadı demek ki…
  Ama haklı olduğunuz muhakkaktır…
  Yine bu kanal 7 Cuma günü Necmettin Nursaçan hocamızın sohbeti arasında, o rezil kıyafetli kadınların reklamını koyuyorlar…Bu kadar mı muhtaçsınız bu reklam parasına…Samanyolun da da böyle reklamlar olabiliyorlar..
  Sadece yazık diyebiliyoruz..Keşke bu şikayetimiz kendilerine iletebilseydik…

 83. EMİNE dedi ki:

  SİZEDE BU YAKIŞIRDI SEMA HANIM ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

 84. yasemin dedi ki:

  Biz artık takip etmiyoruz o haber sitesini.Önerebileceğiniz bir site var mı?

 85. Serpico dedi ki:

  Dik duruşunuza hayranım Sema hanım.
  Bu devirde zor bulunuyor ve siz gerçekten hakkını veriyorsunuz.
  Allah mübarek etsin.

 86. mustafa turgut dedi ki:

  Orada çok bile kaldınız.Geç kalmış bir karar bence .Hayırlı olsun.

 87. raskolnikov dedi ki:

  HABER7
  benim için bitmiştir. aslıda muhafazakar haber sitelerinin çoğu ile bu islami evlilik siteleri, Cübbeli Hocaefennini dediği gibi bunlar dansöz oynatmaktan daha zararlıdır. çünkü bunlara müslümanların çoğu inanmaktadır. bazı müslümanların KUR’ANI KERİM yerine gazateye inambaya başladıklarını da görüyoruz. bu yüzden
  haber7 benim için bitmiştir. ve size önemli tavsiyem:habervaktim.com da yazmanızı tavsiye ediyorum. ehvenüşşer olarak…
  selamun aleykum saygılarımla…

  • tarık dedi ki:

   Bak şimdi olay nereye gidiyor:) Yahu arkadaş bir hakkı güzelliği överken neden başka güzelliklere küfür?

   Biri kalkıp filanca hoca da bilmem ne sitelerine düştü, şimdi ne yüzden nerede demez mi? Sapla samanı karıştırmayalım, güzel hareket var, samimiyet var – ki bence yine de kalmalıydı Sema hanım orada- onu övelim. Evimiz kristalden yapılmışken neden milletin evine taş atmak.

   • RASKOLNİKOV dedi ki:

    kardeş herkesin masumiyet karinesi vardır. o çıkan haberlerin hiçbirine inanmıyorum. hepsi uydurmaca. müslümanın günahları yüzünden okunur. onun pırıl pırıl yüzü fuhşiyata bulaşan birinin yüzü olmaktan çok uzaktır. ve ben bu söz ettiğim hoca efendinin cemaatine bağlı biri de değilim… evimiz kristalden değil.darma-çatma bir yerdir. gönüller sağlam olsun yeter…

 88. Bir kul dedi ki:

  Hanımsin vesselam..

 89. Abdullah dedi ki:

  Sema hn. hassasiyetiniz, duruşunuz ve bize tercüman olduğunuz için çok teşekkür ediyorum, bundan dolayı Allah (cc) ecrinizi ziyadesiyle versin. Bu konu (mütedeyyin insanlarımız tarafından “islami” olarak bilinegelen haber siteleri ve tv kanallarının hali pür-melali) uzun zamandır gündemimde olan ve çevremdeki insanlarla da sürekli paylaştığım bir konu idi. Evdeki televizyonumda yıllardan beridir zaten diğer (süfli ve şeytani) kanalları zaten silmiş ve izlemiyorduk. Fakat bizimle aynı ilkelere sahip olduklarını düşündüğümüz kanal7, stv vb. kanalların da durumu hiç içaçıcı değil. Çünkü, bırakın çocuklarımın izlemesini, bizim dahi izlemekten dolayı rahatsız olduğumuz program ve reklamların sayısı iyice artmaya başladı. Böyle giderse izleme listesinden onları da çıkaracağız gibi görünüyor. Emri bil’ma’ruf ve nehyi ani’lmünker noktasındaki tavrınızı destekliyor ve size dua ediyoruz. Yüreğinize ve kaleminize sağlık, Allah’a emanet olun.

 90. Bilgin BOZKURT dedi ki:

  Tebrik ederim. örnek alabilecek kapasite herkeste yok ama umarım örnek olur. bu da site editörlerine bir mesaj olur.

 91. meryemce dedi ki:

  hassasiyetinizden dolayı tebrik ederim umarım bu tavrınız bir çok inançlı yazarımıza da örnek olur

 92. arat dedi ki:

  tebrikler, doğru olanı yapmışsınız.

 93. hakem07 dedi ki:

  Tebrikler Sema hanım, inşallah herkes bu kıssadan hissesini çıkartır. “Günan adamı olmaya çalışma, hakikatin adamı olmaya çalış, çünkü gün değişir ama hakikat değişmez” sözünü anlatmışsınız bu davranışınızla. Allah hakikatimizi doğru olanlardan eylesin.

 94. Melih Celik dedi ki:

  Tebrikler Sema Hanim. Mükafatinizi Cenab-i Hakk muhakkak verecektir. Bu Kanal 7’nin ilk kirdigi pot degil maalesef, itikadi konuda da bircok ayiba imza atmis, dinimize olan gevsekligini, ve amaclarinin Hakki yaymak degil de, kendi isimlerini “muhafazakar” maskesi altinda yaymak olduklarini yüzlerce kez kanitlamislardir. Siz de bilirsiniz ki, münafiklik kafirlikten cok daha assagi bir derecedir. Tekrardan sizi tebrik ediyor, basarilarinizin devamini diliyorum.

 95. zeynep engin dedi ki:

  Sevgili Sema Hanımcım;yazılı ve görsel basınımızda sıkca karşılaştığımız konular bunlar.Zamanında başka bir sağ görüşlü gazete “sana margarini”nin kullanılmaması gerektiğini içindeki maddelerinden dolayı ısrarla savunmuş kısa bir süre sonra gazete ve televizyonlarında reklamını yapmıştı.Tıpkı kola reklamlarında olduğu gibi işlerine geleni yayınladılar.Yine bu televizyonda yayınlanan iğrenç ötesi bir şampuan reklamı bir başka örnek.Yani herkes konuşulunca mangalda kül bırakmazlar ama fiiliyatta hiç bir şey yoktur.Tavrınız için sizi tebrik eder,tüm müslümanlığın bu bilinçte olmasını temenni ederim.BURSA/ZEYNEP

 96. eymen dedi ki:

  Tebrik ederiz. Müminin farkı olmazsa olmaz. Bende Haber 7 yi sık kullanılanlardan kaldırdım.
  İnsanların seviyesinin ne olduğu, paraya ve makama yakın olunca ortaya çıkıyor.
  İhtahanı kazananlara müjdeler olsun, kaybedenlere çok yazık.

 97. drvkt dedi ki:

  Malesef güzel niyetlerle kurulmus bir çok site yayın organı tv sonunda kuruluş amacına uymayan bir çok seyi çarkı çevirebilmek adına yapıyor.. ve onlara tepkı vermeyen bizler desteklemıs, kabul etmıs oluyoruz dogal olarak..Sema hanımı duyarlılıgından dolayı tebrik ediyorum..

 98. Melik Bahadır dedi ki:

  Bence herhangi bir yerde bu şekilde haftalık yazı yazmayın, konsantre bir şekilde sunulmuş fikirler, anafikrin bütününü görmeyen kişiler tarafından doğru algılanmıyor. Kitaplarınız çok daha faydalı.Haber7 deki maceranında devam etmemesi bu açıdan sevindirici.Haber7 nin yazar kadrosu ilginç, Allah lillah için istikamet üzere yayınlardan ziyade polemik üretme odaklı yazılara sırf demokratik tavır ve farklılıklara hoşgörü için yer veriyor olamazlar.Pek muhterem Nevzat tarhan hoca ve saygıdeğer Mehtap hanımında daha ciddi yerlerde yer almasını da diliyorum.
  Saygılar

 99. kurtulus dedi ki:

  ALLAH C.C. yar ve yardımcınız olsun. Nerde yazarsanız oradan okuruz ancak hem değerlerimize uygun hem de en geniş kitlelere ulaşabilecek bir sitede yazarsanız, hatta T.V. Programı yapsanız hayırlı olur diye düşünüyorum. Göndem oluşturma bilişim çağında çok önemli. Meydanı naehillere tamamen bırakmak da doğru olmaz sanırım.

 100. FERİDE dedi ki:

  S.a Sema hanım ayakta alkışlanacak bir davranışta bulunmuşsunuz.sizi tebrik ediyor önemli hatırlatma ve bilgileriniz için ayrıca teşekkür ediyorum…Rabbim cümlemizi istikametten ayırmasın,ayrılanları görebilecek ayırt adebilecek feraset ve basiret versin…amin..

 101. Abdulhalim dedi ki:

  Allah sizden binlerce kez razı olsun ve de duyarlı inananların satısını artırsın..

 102. zuhal dedi ki:

  Tebrikler Sema hanım çok doğru karar vermişsiniz.Benim söylemek istediğim her zaman bu işte eğer bir olumsuzluk yada dinimize ters olan bişe görüyorsak kesin ve kesin bir şekilde buna tepkimizi bildirmeliyiz.Aksi halde karşı taraf yaptığı hataya devam ettiği gibi onu bu davranışa teşvik etmektende sorumlu olacağız diye düşünüyorum.Bu hareketiniz ben eminim hala bu resimleri yayınlasalarda onları düşünmeye içten içe teşvik etmiştir.Şuan ki durum hakkında benimde şöyle bir benzetmem var .
  Çöpteki mikrop zannederki heryer çöp farklı bişe yok hayat bu, başka hayat yok ..Mikroba göre çöp şartları normal gelir.Ve ona göre çöpsüz hayat olmaz ve sonraki nesilde öyle gider…

  Demek istediğim bize kabullendirilmek bazı şeylerin normal gösterilmek istenmesinin sebebide budur.Zamanla bu hayat şartlarının normal gösterilmek istenmesi ve çok acıdır ki bunun içinde dinin yada islamın kullanılması kadar acı bişe yok.Bilinçli müslümanlar mutlaka buna kanmıyacaktır ve tepkilerini bir şekilde göstereceklerdir .Çünkü günaha ,kötülüğe karşı çıkmamak yada tepkisiz kalmak kötülüğü yada günaha ortak olmaktır onu desteklemektir bence .Rabbim hepimizi korusun yolundan ayırmasın.

 103. Mustafa dedi ki:

  ALLAH razı olsun Sema hanım,yolunuz açık olsun.

 104. zeynep liva dedi ki:

  bende o siteyi sizin yazılarınızı okumak için takip ederdim.siz bıraktığınızdan beri de girmiyorum.Allah yar ve yardımcımız olsun.Müslümanca duruşunuz için de, rabbim sizden razı olsun..

 105. tuğbaa dedi ki:

  merhaba sema hanım davranışınızdan dolayı size teşekkür edıyorum kanal7nın bu tavızlerınden dolayı ben haber 7 ve kanal 7 yı okumuyorum ve izlemıyorum sizin yazılarınızı da facebook aracılığıyla takıp edıyordum kanal 7 islamı yedi saolsun

  • tarık dedi ki:

   :)) Doğru facebook da tam bir islami site:)

   Arkadaşlar abartmayalım bence, pireye kızıp yorgan yakmayalım. Haber7 yine de facebook’dan iyidir. Siz girecekseniz haber7 e girin face değil.

 106. Abdullah Bir dedi ki:

  Sema Hanım

  DOĞRU YOLU BİLMEKLE DOĞRU YOLDA İLERLEMEK AYNI ŞEY DEĞİLDİR”

  Başta siz olmak üzere “AT İZİNİN İT İZİNE KARIŞTIĞI” bu dönemde doğru yolda ilerleyen her kulun önünde saygıyla eğiliyorum.

  ALLAH SİZDEN VE ONLARDAN RAZI OLSUN (amin)

 107. Mustafa Necip dedi ki:

  S.a değerli sema ablacım siz bu şekilde Hakk’ın yanında oldukça ve Rabbim bu kalemi size bahşettikçe sanal alem hiç olmasa ne olur. Biz sizi bi şekilde takip ederiz inşaALLAH. Rabbim kaleminize kuvvet versin..

 108. Kubra Acun dedi ki:

  Müslüman, kendi aleyhine de olsa doğru olanı savunan, her daim dini icin dimdik bir duruş sergileyen degil mıdır? Neden bazılarının zoruna gider bu, hele de dindar zannettiklerimizin.. Allah yar ve yardımcınız olsun, Allah razı olsun..

 109. Cihan dedi ki:

  Allah (cc) yar ve yardımcınız olsun Sema Hanım.

 110. hamdi dedi ki:

  TEBRİK EDERİM,

  yazınızı okuyunca ilk aklıma şunlar geldi,

  -bir günahı işleyen, sebep olan , yayan, vesile olan yapan gibidir.

  – bir sorunu günahı görünce elinle, dilinle yada buğz ederek önle. ne mutlu sizeki imanın en katmerlisi olan elinizle düzeltmeye çalışmışsınız ama olmamış, gerisi onların sorumluluğu. onlar ceylan, izettin showlara devam etsinler…bakalım nereye kadar…dik duruşu, müsbet ilkeleri olmayanlar er yada geç yıkılmaya ve unutulmaya mahkumdurlar unutmayalım. tekrar sizi tebrik ederim….

 111. Başak dedi ki:

  Teşeşkkürler.Allah sizi son güne kadar sıratı müstakıimden ayırmasın.Her zaman yolumuza ışık tutun, inşaallah!!

 112. nevzat özkaya dedi ki:

  merhaba sema hanım. yazınızı sonuna kadar okudum. tebrik ederim. duygu ve düşüncelerinize katıldığımı ifade edeyim.
  amaç hiç bir zaman, para kazanmak, makam elde etmek ya da dünyevi geçici bir kaç menfaat elde etmek olmamalı. bunu tümden reddediyorum şahsen. her işte allah’ın rızası ön planda.

 113. emine dedi ki:

  Allah sizden razı olsun…gerçekten başka bişey söylemeye gerek yok Rabbim emeklerinizin,yaptıklarınızın karşılığını fazlasıyla versin…

 114. rasim günaydın dedi ki:

  Sema Hanım..
  Ferasetinizden ve Bu anlamlı tepkinizden
  Tavrınızdan dik duruşunuzdan dolayı sizi tebrik ederim
  Kendi nefsi için sevdiğini, diğer mü’minler için de sevip istemedikçe,
  hiç bir kul hakkı ile mü’min olamaz.”(h.ş)

  Şunu iyi biliniz’ki bir zalime karşı hakkı haykırmak
  kişinin Ölümünü yaklaştırmayacağı gibi rızkınada engel olmaz
  hz Ömer (r.a)
  Allah ,her daim, istikamet üzere kılsın sizi..
  selam ve dua ile..

 115. Fatih dedi ki:

  Sema hanım, yazınızdaki bu “bizi bize hatırlatmanızı” gözlerim yaşararak okudum. Kendimi ve yaptıklarımı gözden geçirdim gerçekten de sanki bize göre olmayanlar artık bizdenmiş gibi hissetmeye başladığımı gördüm. Ben o gün haber7.com a girdim ve o resmi gördüm fakat Rabbim affetsin ki kalbimin kararmışlığından olsa gerek hiç bir rahatsızlık hissetmedim… Bize bu görüntüleri savunanların ise yine bizden olması kalbimi iyice parçaladı. Duruşunuz ve samimiyetinizden ötürü size çokça dua ettim Rabbim yar ve yardımcınız olsun, iki cihanda yüzünüz ak olsun inşaallah

 116. asuman dedi ki:

  hiçbir haber sitesine gerek yok bu site hepimize yeter diye düşünüyorum.
  herkesin yapacağı bir iş değil bu takdir etmek az kalır heralde…
  Allah sizin gibi olmayı nasip etsin inşallah

 117. arifemre dedi ki:

  allah razı olsun. çok güzel yazmışsınız… ben de zamanında çok uyardım ama artık uyarmıyorum. allah dünya ve ahirette onları rezil rüsva etsin… müslümanların kullandılar şimdi bozmaya çalışıyorlar, dalga geçer gibi halleri var…

  ama en çok zoruma gidende siz, nevzat tarhan, senai demirci gibi lerinin orada yazı yazmaydı…

 118. hatice dedi ki:

  Allah razı olsun gerçekten sizden bekleneni yapmışsınız…

 119. mehmet dedi ki:

  Tebrik ediyor ve bu duruşunuzu takdir ediyorum. Müslümanca bir duruş. Her inançlı insanın tavrı böyle olmalı.

 120. cielo dedi ki:

  tv kanalları ve dini olsun olmasın bir çok site bazı şeyleri bilinçli yapıyor. şu zamanda sadece tık sayısı artsın diye şu haberi koyduklarına kimse beni inandıramaz. bir hedef var o hedefe ulaşmak için caiz olmayan günah olan haram olan herşey sürekli göze sokularak normalleştiriliyor ve sonra bunun nesi günah olabilir ki dedirtme noktasına ulaşıyor. bu kadar masumlaştırma sonucunda bunu demek kaçınılmaz. bunu bende çok yapıyorum. eşcinselliğin bu kadar göze sokulmasının sebebi nüfusun azalmasına yönelik ciddi çalışmalardan sadece biri. bill gatesin de dediği gibi sadece aşılarla nüfusu azaltmak imkansız. o zaman insanları gönüllü olarak ürememeye yönlendireceksiniz bunun için en iyi seçeneklerden biri eşcinselliktir. bu hedef bu kadar açık ve netken bir haber kanalı ve sitesi bundan bihaber olamaz. bizim bildiklerimizden çok daha fazlasını biliyorlar.

  inanan insanları kendi içlerinden vurmak en iyi yöntem. bu adamlar son zamanlarda dindar kesimi yönlendirmek için cemaatler tarikatlar kuruyolar. bu ülkede çok büyük bir potansiyel var bunu bastırmak için devreye bu cemaatler ve tarikatlar giriyor. bazı dini vecibelerin üzerine yoğunlaşarak dindar kesimin gözlerini boyamak bu aralar yaptıkları en iyi iş. masonlara hizmet eden dini liderler yönlendiriyor bu kesimi. hiçbir dini kanal ya da internet sitesine itibar etmemek lazım. çok fazla ciddiye alıp en doğruyu en hakikati bunlar dile getiriyormuş gibi bir misyon yüklemelerine izin vermemek lazım.

 121. özal dedi ki:

  Yazınızı dikkatle okudum Sema hanım. Daha sonra görmemiş olduğum haber7 de bulunan resimlere baktım hala ordalardı ve sizin kararınızın ne kadar doğru olduğunu anladım. Duruşunuzdan ve net tavrınızdan dolayı sizi kutluyorum. Ne diyelim Haber7 , Kanal7 yada Radyo7 hepsini ilk günden beri takip ediyorum. Çizgilerindeki kayma daha ne kadar ilerleyecek , sonu nereye varacak bilmiyorum.
  Artık bizlerde kime güveneceğiz, nereyi takip edeceğiz şaştık. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin İnşaallah burada bulunan yöneticiler akıllarını başlarına alırlar ve onları oraya getirenlerin muhafazakar insanlar olduğunu görürler.

 122. abdullah mesud dedi ki:

  haber 7.com dan zaten uzun süredir soğumuştum. Bu vesile ile sık kullanılanlardan çıkarıp boykot etme kararı verdim bende.

 123. Muhammet dedi ki:

  Bu anlamlı tepkinizden dolayı sizi tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.Yazılarınızı ilgiyle takip etmekteyim.Allah ,her daim, istikamet üzere kılsın sizi..

 124. ömer dedi ki:

  tebrikler Allah razı olsun. Biz de bırakalım haber7 yi, hedef kitlelerine rahatça haber yapsınlar.

 125. Mustafa akbulut dedi ki:

  Sizi teprik ederim helal olsun bence milli gazete yakışır ben yıllardır editörüm dindar siteye yok millli gazte dışında vakit bile ne oldugu belli degil

 126. öznur üstün dedi ki:

  Ne kadar doğru yazmışssın Sema ablacım, hep bundan kaybettik kaybediyoruz değerlerimizi koyun gıbı ses cıkarmaya çıkarmaya sindiriyolar , maddı çıkarlar,kazançlar bı cok yerde manevı değerlerin önüne geçmiş boyutta malesef insanlar bı işi olmassa en yakın akrabasını bıle aramaz halde sılah_i rahim denilen şey nerdenn aklına gelsin daha bır çok örneği var tabı bu tip şeylerin biz sizin kaleminizden çıkan faydalı şeyleri okumaya en güzel yerde devam ederiz inş .Allah’a emanet olun .

 127. zeynep dedi ki:

  BİHAN-DER ( BİLİNÇLİ HANIMLAR KÜLTÜR EĞİTİM VE PSİKOLOJİK GELİŞİM DERNEĞİ) KURUCUSU VE BAŞKANI OLARAK hem derneğimiz adına hem de tüm onurlu duruşa sahip olan yürekli hanımlar ve beyler adına ŞAHSINIZIN GÖSTERDİĞİ BU HASSASİYETİ TEBRİK İLE DESTEKLİYOR VE YOLUNUZUN DAİMİ SAADETLERE ERDİRİCİ BAŞARILARLA NETİCELENECEĞİ KOLAYLIKLAR DİLİYORUM SEMA HANIM !..

  BİHAN-DER BŞK. PSİKOTERAPİST ZEYNEP İKBAL

 128. tarık dedi ki:

  Allah utandırmasın sizi, hayırlısı olsun inşallah. Samimi ve dini inancınız gereği verdiniz tepkiyi Allah daha iyi mecralar açacaktır.

  Şahsi kanaatim yine de bırakmamanız yönünde idi. Gerçi ben o siteyi takip etmiyorum, sizi de nasıl takip etmeye başladığımı hatırlamıyorum ama sanırım o siteyle sizi tanıyan ve hayatında değişim yapan epey insan vardı. Hayırlısı böyle olmuştur diyelim.

  Haber siteleri malesef tık ile para kazandıklarından dolayı, bu tip şeyleri yapıyor. Gerçi haber7 dindar bir site. Bu ilk vukuatları da değil, daha önce de benzer bir olay olmuş fotoğraf galerisinde epey erotik fotoğraflar yüzünden eleştiri almıştı ama olayı hatırlamıyorum şu an.

  İnternethaber.com gibi sahipleri muhafazakar bile sayılan bazı siteler de zaten hepten uçmuş. Onların foto galerileri büyük gazetelerden farkısz. Bunun nedeni sanırım hem tık sayısı hem de her kesimden insanı çekme kaygısı ile beraber Genelkurmayın akredite uygulamasından kurtulmak. Zaten internethaber bunu başardı da.

  Yazık tabi, biraz habere yoğunlaşıp bomba haber çıkarsalar zaten artar tık sayıları. Haber7 gibilerin buna dikkat etmesi lazım. Hani reklam olsa reklamda kısmen uygunsuz şeyler olsa belki denebilir ayakta kalması için sitenin ama reklam da değilken böyle bir fotonun kullanılması ilgnç. Muhtemelen onu koyan editörün aklına bile gelmemiştir, komik diye koymuştur. İnsanın ömrü nette geçince normalleri de değişiyor.

  Neyse Allah hayırlı etsin, inşallah tez zamanda yüksek tirajlı bir medyada ve tv kanalında görmek isteriz sizi.

 129. Nur Kabadayı dedi ki:

  Sema Hanım, Böyle bir hassasiyetiniz olduğundan dolayı binler tebrikler. Çok güzel bir davranış sergilemişsiniz. Kaleminize kuvvet inşallah.

 130. SALİH ÖZGÜR dedi ki:

  tavrınızı ve dik duruşunuzdan dolayı tebrik ederim sema hanfendi ,ayrıca artık bende haber7 takip etmiyorum….

 131. muzmin rahatsız dedi ki:

  Allah razı olsun hocam, bu sağlam duruşunuz için tebrik ederim.

 132. Ömer DEMİRCİ dedi ki:

  teşekkürler böyle bir davranış için sema abla…

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Güzel ahlak; cömertlik, bağışlayıcılık, sabır ve tahammüldür. “ Hasan-ı Basri

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku