Depresyonun yeni ilacı: Dik durmak

17119056-sad
Sonuçları akademik çalışmalarıyla bilinen Behavior Therapy dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, dik durmak kişinin öz güvenini geri getirerek hayata daha pozitif bakmasını sağlıyor.
Dik bir şekilde yürümenin depresyona karşı etkili olduğunu ifade eden araştırma ekibinin başındaki Profesör Elizabeth Broadent, “Dik oturmak ve yürümek korkularımızdan sıyrılmamızı sağlıyor.
Güvenimizi geri getirerek daha mantıklı ve olumlu düşünmemize katkıda bulunuyor" ifadelerini kullandı.
Masa başı çalışanlar dikkat!
Omurga eğriliğine neden olan kamburluk kişinin öz güvenini zedelediği kadar, vücuduna da zarar veriyor. Özellikle çocukların, dik duruş konusunda erken yaşlarda iken sürekli uyarılması gerektiğini söyleyen uzmanlar, spora teşvik etmenin de bu rahatsızlık için bir çözüm olduğunu anlatıyor.Duruş bozukluklarının temelinde ofiste, masa ve bilgisayar başında geçirilen uzun saatler yattığını anlatan uzmanlar, masa başı çalışanlarını uyardı. Ofiste çalışanların “90-90" denilen pozisyonda oturması tavsiye edilirken, uzun süre aynı pozisyonda kalmaktan da kaçınması gerekiyor. Uzun süreli eğrilikler ağrılara yol açarken, düzenli uyumak ve vücudu dinlendirmek bu hastalığa çare oluyor.

Yeni Şafak Gazetesi

postur-660x400Bunlar da ilginizi Çekebilir

3 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz