Hamilelik Esnasında Çocuk İçin Okunacaklar

29 Eylül 2014Çocuk Eğitimi, Haberler19 Yorum »

bebek duasi1- 70 bin “Subhanellahi ve bihamdihi okunursa çocuk salih olur, ilk dört ay içinde okunması evladır.

2- Araf Suresinin 189. ayeti kerimesi her farz namazdan sonra okunursa doğacak çocuğun fiziki yapısı düzgün olur.

3- Hamile kadın Arabi ayların ilk günlerinde A’la Suresini (87.sure) yazıp üzerinde taşırsa çocuğu zeki ve gürbüz o lur .

4- Hamilelik boyunca her gün bir cüz Kuran okunur, böylece hamilelik süresince dokuz hatim tamamlanır.

5-Doğacak çocuğun Peygamber ahlaklı olması için her gün bir defa Enbiya Suresi okunur, buna imkan bulamayan en az 70 tane okumaya gayret eder, bu sayıya ilk dört ay içinde ulaşmak evladır.

6-Doğacak çocuğun “Lokman sözlü, Yusuf yüzlü” olması için her gün bu sureler birar tane okunur. ( İmkanı olmayan okuyabildiği kadar-tek sayı)

7- Çocuğun hayırlı olması niyetiyle her gün bir tane Yasin Suresi okunur.

8- Ahlakın güzel olması için 70 insan suresi okunur.

9-Ali İmran Suresi 35. ayette geçen “Rabbi” den itibaren ayetin sonuna kadar dua kısmı 9 ay boyunca okunur.

10- İbrahim Suresi çok okunursa çocuk yumuşak huylu olur.

11- Her gün bir defa Meryem Suresi okunur.

12- Çocuğu şeytanın zararından korumak için Al-i İmran Suresi Okunur.

13- Çocuğun azalarının tam olması niyetiyle her gün 2 rekat namaz kılınır.

14- Fatıma Validemiz gibi doğumun kolay olması için her gün bir Fatiha Fatıma Annemize hediye edilir.

15- 70 bin kelime-i tevhid okunur.

Her Anneye Lazım Dua ve Bilgi Hazinesi ” Kitabından…

Okunma Sayısı : 137.132

Yorum yapın

“Hamilelik Esnasında Çocuk İçin Okunacaklar” için 19 Yorum

 1. mns dedi ki:

  Uygulayan uygulasın inş hayra vesile olmasini ümit edeyoruz inanmıyorsanız da lütfen başkalarını engellemeye çalışmayın herkes kendinden sorumludur

 2. Saliha dedi ki:

  S.a.Kardeşlerim bu hamile dualarının bir kısmını Prof.Dr Mahmud Esad Coşan Hoca Efendi ‘nin babası Hafız Halil Necati Coşan dede merhum da rivayet etmiştir.Çocuklarımızın hayırlı evlat olması için tabiki onları iyi yetiştirmeye çalışacağız ama bunun için Allahın yardımına ve duaya çok ihtiyacımız var.Üstte bir kişi yorum yazmış ve Kurandan ayet delil göstermiş. Kuran-ı Kerimin pek cok ayeti vardır.Bir ayeti ele alarak yanlış yorum yapıyorsunuz.İbrahim (a.s) bir Peygamber iken evladının hayırlı olması için ne çok dua etmiş.Bu dualar Kuranda var.Pek cok sahih hadistede şu sureyi şu kadar okursanız şoyle fayda görürsünüz diye pek cok rivayet de var.Bu tavsiye edilen dualari da okumak o kadar da zor degil okuyanlarda çok.Bu sure ve dualarin anlamlarini da öğrenirsek hem kendimizin hem çocuklarımızın fikirleri,yaşantıları islami olur.Bazı şeyleri ögrenmek için tekrar çok gerekli.Birşeyleri yalanlamakla elimize hicbirşey geçmez.Kuran bir zikirdir Allah zikredenleri sever.Ne kadar cok okursak zarar etmeyiz.Acaba bizler bir alim evlat yetistirebilecekmiyiz ki Bu alimlerin ve alim yetiştiren kişilerin tavsiye ettiği dualara karşı çıkıyoruz..

 3. siyah zambak dedi ki:

  Bunlar tavsiyedir yapa na faydasi olur. Yapmayana birsey olmaz.
  Yapmayana günah yoktur. Insanlardan bu iilimlerle ugrasanlar
  vardir.Tipki bazilarinin tipla ugrasmasi gibi.
  Onlar tıpkı iğneyle kuyu kazar gibi az duyulan hadisi serifleri sahabe
  sozlerini arastiriar.
  Bu kadar tepki verecek birşey yok yani.
  Bircogu da uygulanmis ve guzel neticeler alınmıştır.
  Bir fane de ben ekleyeyim
  Bir kere değil defahatle denenmistir
  Dogum sancisi baslayinca-mumkunse kendisi- degilse baskasi
  7 defa INSIKAK sure i celilesini okur. Secde ayetlidir.hic kalkmadan okursa
  Dogum cok kolay olur bi iznillahi teal

 4. Ademoğlu dedi ki:

  Bari siz yapmayın bunu. Kuranı resmen sihir kıtabı yaptınız. 70bin Tevhid değilde 69bin 999 okunursa olmuyormu yani? Birkere Allah sevgi içinde okununca olmuyor mu? Saydığınızın rakamların hiç bir ayet veya Hadis yok. Efendimizden daha mı iyi biliyorsunuz? O bilipte bizden sakladımı?
  Delilsiz rakamlarla uğraşcağınıza Allaha güvenmeye duanız temiz kalpden gelmesinle uğraşın.
  Selametle

  • nilufer dedi ki:

   Her seyin kuranda olması gerekmiyo zaten
   isterseniz siz oyle okuyun , sonra bize tecrubelernzi soylersnz ,insanlarn kalplerini akillarini bulandrmayn allah askna

   • .:. dedi ki:

    Ben yaziyi okudum ve cok abartili ve gerceklerden uzak gordum uzak degil hatta ucuk, ucuk , cok ucuk….

    Ademoglu kardesimiz gayet aciknet ve kisa bir sekilde izah etmis.

    70 bin tane yi duzenli okuyacak kisi, hic bir saglam is yapamaz.

    -ustelik bu denilen de sadece hamilelik zamanlarinda.

    70 bin ondan, 70 bin bundan ……..
    – 70 bintane “Subhanellahi ve bihamdihi…. Salih olsun diye..
    (devami varmidir, ozetimidir?) 4 ayda yani yaklasik gunde asagi yukari 600 defa. Bunun garantisini veren var mi? mantigi zorluyor. Hatta dalga geciyor.

    – birde 70 bin kelimeyi tevdit….. ne kadar zamanda yine dort ayda mi?

    yukaridaki yazida 15 madde var? bununla sinirlimidir?

    hepsinin kaynagi varmi, anonim alintilar derlentiler mi?

    – Insan suresi 70 tane , gunde mi haftada mi aydami , yoksa hamilelik boyunca mi veya hamilelik farkedildikten sonra mi?
    5 dakika surse 6 saat yapar.

    “insanlarn kalplerini akillarini bulandrmayn allah askna”

    Ayaklarimizin yere basmasi gerekiyor…

    • cihad dedi ki:

     Sevgili kardeşim,

     Nasıl ki Türkçede “onlarca,yüzlerce ve binlerce” gibi tabirler çokluğu ifade etmek için kullanılıyor.

     aynen öyle de;

     Üslub-u arabide “yedi,yetmiş,yediyüz,yedibin ve yetmişbin” gibi tabirler kesreti ifade etmek için kullanılır ve kullanıyor. Kasdedilen çoklukla okunmasıdır.

     Zaten geçmişe baktığımızda yetmiş bini sayacak kadar aritmetik bilgisi olan müslüman çok azdır. O halde burdaki maksat başkadır. Maksatta müslümanın çoklukla Kur’an,dua ve zikir ile meşgul olunmasını teşvik etmektir.

     Selam ve dua ile…

   • Ademoğlu dedi ki:

    Nilufer hanım elbette Kur’anda okuduğumu size aktarabilirim. Yunus 100de der ki Allah: “O (Allah) aklını kullanmayanları pisliğe mahkum eder.” Çok açık ve net bir ayet. Mustafa İslamoğlu altnotunda der ki. “Vahyin amacı insana aklını doğru kullanmayı öğretmektedir. Yani, insanın kendini pisliğe mahkûm etmesine mani olmaktır. İç dünyasını vahye inşa ettirmeyenler, değdiği her şeyi önüne katıp sürükleyen bir sel gibi gürül gürül akan duyguların ve güdülerin dünyasına teslim olurlar. Akıl kalbin duygu selimi kontrol altına almak için verilmektedir. Bu yüzden akıl kalbin bağı hükmündedir. Kalbine akılla ferman dinletemeyen kimse, bir müddet sonra eline, ayağına, gözüne, kulağına, diline, dudağa da sahip olmamaya başlar. Nihayet kendine sahip olamaz hâle gelir ve kendini kaybeder. Can alıcı soru şudur: kendini kaybeden neyi kazananilir?”

    Sadece anneler değil, babalar da çucuğunu güvende, sağlık lı ve ahlaklı büyümesini ve güzel bir kul olmasını ister. Ana bu bir makine gibi saatlerce birşeyler tekrarlamakla olmaz. Bu ancak Kuran adaklı bir hayatla gerçekleşebilir. Ancak terbiye ve ahlak emek sarfederek ve temiz duayla olur. Çok kolay ediyorsunuz işinizi. Duygularınız aklınızı hükmetmeye başladığı an. Allah insanın üzerine pislik yağdırır, uyarıyor Mevlam. Bence herkez bu ayetden payını biçsin.
    Ayrıca yorumuz için sağolun .:.
    Selametle.

    • nilufer dedi ki:

     Tamda tahmin ettigim gbi , allah’in veli kullari vardr ve onlarda bazen boyle zikir ve tesbihlerle bizi yonlendirirler ..yoksa sizde veli zatlari kabul etmeyenlerdnmisnz
     eger oyleyse size cevab yazmaya bile degmez

     • Ademoğlu dedi ki:

      Ayet ve açıklama sonrasında cevabınız buysa eğer, haklısınız cevap yazmaya bile değmez.

    • Muhammedi! dedi ki:

     Mustafa islamoğlu diyor ki: ”HADİS İDEOLOJİSİ YANDAŞLARININ TEZİNE EVET DEMEK, İSLAM’IN GENLERİYLE OYNAMAK DEMEKTİR. GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ BİR DİN ŞİFA VERMEZ HASTA EDER.” sünneti hadisi kabul etmeyen bir zatı kendinize rehber edinerek nasıl bir yolda oldugunuzun farkında mısın ey müslüman kardeşim? hadi sadece ayetlere bakıyorsun, o zmn şu ayetle cevap veriyorum yorumuna : ”peygamber size ne verdiyse onu alın, size ne yasakladıysa ondan da sakının!” haşr,7

     • Ademoğlu dedi ki:

      Konu Mustafa Islamoğlu değil. Konu Kur’andan ve Peygamber efendimizin sözlerinden bulunmayan körüne rakamlarla insanı oyalamak ve kolaya kaçmak Ey müslüman kardeşim.

      Kardeşim siz başka hocaların Mustafa İslamoğlu hakkını dinleyeceğinze tefsirini okumuş olsanız ve hutbelerini dinlemiş olsanız, ozaman zikrettiğiniz ayeti Mustafa İslamoğly ne kadar güzel bir uslupla yaşadığını görebilirdiniz ey müslüman kardeşim. Size ricam. Benim burda hocaları tartışacak niyetim yok. Buna saygı gösterin ve uğraşmayın

  • birisi dedi ki:

   Bir kapıyı açmak için anahtarı deliğe soktuğunuzda bir kere çevirince açılmayabiliyor. aman nolacak canım, ha 3 kere çevirmişim ha bir kere kur’anda mı yazıyor, demiyoruz dimi? herşeye bir sayı konmasını doğru bulmamakla birlikte bazı dua ve tesbihlerin belli sayılarda sayılmasının bir hikmeti olduğu muhakkak! zira bir hazine ararken on adım sonra kazın dediğinde aman ha bir eksik ha bir fazla deyip 11. adımınızda ya da 9. adımınızda kazmaya başlarsanız, hazineyi bulamazsınız.. tek kazancınız hazineye bir adım yaklaşmış olmak olur 🙂

 5. Anne dedi ki:

  Sa.tam az önce yaptıgım teste 4.kez anne olacagımı öğrenmenın buruk sevıncını yasarken gordum bu yazıyı biraz ferahladım.hem çalışıp hem 3cocuga bakmanın sabrına erememısken sımdı 4.geliyor.sukurler olsun dıye agladıgımı goren bırı olsa yıllardır cocugum olmuyormusta ondan sevınıp agladıgımı zanneder.tam rahat edecegım cocuklar bıraz buyudu derken tamda kilo vermek ıcın spora gıtmeye vakıt ayırabilirim derken.tam basladıgım üniversiteden bu yıl mezun olurum derken tam bu yıl umreye gidebilirm derken hooop en basa dondum uykusuz geceler stresli gunler tekrar beni bekliyor.Rabbim isyan etmiyorum senden gelen herseye amenna ama insanım üzülüyorum sonra içimden bir ses ya özürlü olursa ya hasta olursa diyor sen çok asiydin sabırsızdın 3 cocuga tahammül edemiyordun Allah senin imtihanını zorlaştırıyor diyor ve hıçkırıklar tekrar boğazımda düğümleniyor.Rabbim sen olmayana arayana sabırlı olana ev hanımı olanlara da nasip et.muhakkak sen herşeyin en iyisini bilirsin hakkımda hayırlısını ver bu bebeğin bana ve aileme hayırlara vesile olmasını nasip et.saglıcakla vakti gelince kucagıma almayı nasip et cok şükür bin şükür hamdü senalar olsun.duygularım Allak bullak cok tuaf bi haldeyim Allah rızası için dualarınızda banada yer ayırın buna cook ıhtiyacım var…

  • Sumeyye dedi ki:

   As kardesim. MasaAllah, siz imtihaninizi kazanmissiniz. Planlamadiginiz halde 4.cocuk fikrine bu kadar guzel cumlelerle yorum yapmak herkese nasip olmak. Dunya hayati gelip gecici, bakarsiniz Rabbim boyle dusundugunuz icin yarin bir gun amel defterinizi o yavrunuza hic kapattirmayacaktir. Arkamizdan hayir isleyen kullar/yavrular birakmayi nasip etsin Allah tum ummet’i Muhammed’e…
   Yavrunuz hayirli ugurlu olsun.

   • Anne dedi ki:

    Amin ecmain inşaallah. Allah razı olsun.

    • bilal dedi ki:

     ne güzel ablacım, sevindirici bir durum.keşke kadınlarımız kızlarımız asli görevlerine dönseler.allahın kendilerine verdiği sorumluluga dönseler. erkek kazanır getirir ailesine bakar gözetir kollar.hanım da cocuklarına bakar.kaç cocuk olacagına rabbim karar verir ,tabi ki maalesef kordon bağlatma,hap,spiral taktırma vb allahın yarattıgı düzene ters olan durumlar coğaldı. allah size 4. evladı verecek belki de siz üzülüyorsunuz. yapmayın lütfen. siz annesiniz. aksine siz kocanıza ve çocuklarınıza anne olacak.sevkatli olacaksınız. araba bazen filmler kopuyor kızıyo bagırıyo insan ama olur. allah imtihanımızı kolaylaştırsın,şikayet yok şükür var. elhamdülillah….

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

"İçinizden kendileri ile huzura kavuşacağınız eşler yaratıp aranızda sevgi ve esirgeme var etmesi de O’nun ayetlerindendir. Şüphesiz ki bunlarda düşünen kavim için ayetler vardır.(Rum Suresi 21.ayet)"

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku