Hasbihal

7_bYazmak çok emek ve zaman istiyor. Bir taraftan da okumak, araştırmak ve yenilenmek istiyor. 2016 da kısmet olursa iki kitap çıkarma niyetim var. Birini bitirmek üzereyim inşallah bu ay sonuna tamamlanır. Diğeri ne kadar zamanımı alır bilmiyorum.

Vahdet Gazetesi’ni neden bıraktığımı merak eden okurlarıma de bir açıklama yapmalıyım: Gazeteden ilk yazı teklifi haftada üç, dört yazı olarak gelmişti. Ben de bunun mümkün olmadığını ancak bir yazı yazabileceğimi söylemiştim, onların ısrarı üzerine haftada iki yazı olarak başlamıştık. Birkaç ay sonra haftada iki bana fazla geldi ve tek yazı yazabileceğimi söyledim, kabul ettiler. Benim hayatımda sadece yazı yok. Eğitimler var, seminerler var, okumalarım var. Bir yandan kitap projelerim var. Son yazıyı yazdığım hafta gazeteden aradılar ve haftada dört yazı istediklerini söylediler, ben de bunun mümkün olmayacağını söyledim, onlar da bir yazıyı kabul etmediler, böylece bitirdik.

Vardır bir hayır diyorum, tam da kitap çalışmalarımın olduğu sırada gazetede yazmayı bitirmek benim için iyi oldu. Kitaba daha çok odaklandım. Birkaç haftaya elimdeki kitabı teslim ettikten sonra cocukaile sitemizde yazmaya devam edeceğim inşallah.

Bu arada seminerler başladı. İstanbul’daki hanımlar için Yedi Tepe İstanbul Seminerleri kapsamında her ay bir bölgede seminer vereceğim inşallah. Bölgeler:

KASIM KAĞITHANE

ARALIK BAĞCILAR 14 Aralık
OCAK FATİH 11 Ocak


MART PENDİK 14 Mart


NİSAN BULGURLU 11 Nisan


MAYIS İHLAS MARMARA 9 Mayıs


HAZİRAN ÜMRANİYE 13 HaziranSeminerler her ayın 2. Pazartesi saat 13 .00 -15.30 arasında olacak. Sadece hanımlar için planlandı. Halka açık belediye salonları olacağı için yerleri son bir hafta gibi belli olacak. Onu da siteden duyuracağım inşallah.


Konu: Evlilikte Sevgi Dilleri


Her bölgede aynı konu olacak. Aynı bölgede konusunda uzman altı kişi de diğer aylarda seminerler verecekler. Yani bir bölgede ayda bir kere, yedi ay boyunca eğitim yapılmış olacak. Eğitimlerin organizasyonunu AGÜP (Aileyi Güçlendirme Platformu) yapıyor. İmkanı olan hanımlar takip ederlerse faydalı olur inşallah.


 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

20 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz