İlk Gece

imagesCAF9D47Nİnsan hayatında dönüm noktaları oluyor. Bunlardan birisi de ilk gece dediğimiz gerdek gecesidir. Allah'ın insanoğluna verdiği büyük bir lütuf. Çünkü birbirinin sayesinde erkek tam anlamıyla erkek, kadın da tam anlamıyla kadın oluyor.

Hayatlarında yepyeni bir sayfa açılıyor. Hayatımız boyunca unutamayacağımız, çoğumuzun hatırladıkça mutlu bir tebessüm uyandıran tatlı anlarımızdır. Çünkü ruhumuz, bedenimiz ve zihnimizin, tüm sezgilerimizin en dorukta olduğu ve birbiriyle iletişiminin en aktif olduğu zaman dilimidir.

Ne yazık ki bu önemli gün için düğünümüzden en fazla birkaç gün önce sağdıç dediğimiz kişiler vasıtasıyla çoğu zaman kulaktan dolma "sözlerle" veya değerlerimizle örtüşmeyen dergi ve internet sayfalarından "öğrenilmiş" yarım yamalak "bilgilerle" güya hazır olduğumuzu sanıyoruz. Sahte utangaçlığımız ve "aşırı dindarlığımız" sayesinde büyüklerimizden bu konuda doğru eğitim alamıyoruz maalesef.

Halbuki en yakınlarımız, bize bu konuda rehber olmaları lazım. Özellikle erkeğin payına çok iş düşer. Çünkü erkeğin daha aktif, kadınınsa daha pasif olduğu tam anlamıyla büyük bir merasimdir. Bu yüzden doğal olarak büyük bir hazırlık gerektirir. Bu konuda ne yapmak lazım?

Öncelikle eğitim şart. Ama doğru kaynaklar ve kişilerden.

Psikolojik hazırlık

Bedensel hazırlık

Ortamın hazırlığı

Her genç bu konular hakkında oldukça duyarlı, istekli, meraklıdır. Saatlerini veya günlerini hiç zorlama olmadan ayırabilir. Hatta maddi manevi fedakarlıklarda bulunmaya da hazırdır. Bunlardan da önemlisi mevcut merakı ve öğrenme isteği sayesinde iyi bir talebedirler.

Bu konuda işin ehli, islami süzgeci olan kişilerden aylar öncesinden sindire sindire, kafasına takılanları sorup öğrenerek eğitim alması, hayatının bu önemli dönüm noktasında basit hatalar yapmaktan korur. Bu rehber bize teorik bilgiler vermekle beraber psikolojik olarak da hazırlanmamızı sağlar.

Peki vücut nasıl hazırlanır? Alışılagelen klasik vücut temizliği, damat vs. traşı, gelin hamamı dışında evvela pozitif düşüncelerle bedenimizi besleyelim ki, güzel enerjimiz olsun. Burada lafı geçmişken yiyecek ve içecek hakkında iki çift söz edelim.

O gün ağır, yağlı, bol baharatlı, şuruplu tatlı gibi gıdalardan uzak duralım. Hafifi yiyecekler işimizi görür. Denemediğimiz, vücudumuzun nasıl tepki vereceğini bilmediğimiz gıdalardan da sakınalım. Meyve (muz, elma, tarçın+ceviz, incir (kuru, yaş), çilek, ayva, hurma + fındık veya badem iyi seçeneklerdir. Karnımız ne çok aç, ne de çok tok olacak, yani iki saat öncesinden yemeğimizi yemiş olacağız.

İlişki öncesi fındık fıstık ceviz de dahil yenecek ne varsa en az iki saat öncesinden yenmiş olması gerekir. Mide hazımla uğraşırken cinsel enerjiyi toplamakta zorlanır. İlişki öncesi en yakın zamanlı ancak bir saat öncesinden bal şerbeti ya da sütlaç yenebilir.

Şimdi gelin hanım ve damat beyin kulaklarına ayrı ayrı şunları fısıldayalım;

Önce damat beye;

Öncelikle bazı bölgelerde hâlâ uygulanan evin bir odasında çarşaf bekleme adetini uygulamak isteyen akrabalarınıza izin vermeyin. Cinsel hayat sizin özelinizdir, mahreminizdir, akrabalarınızın sizi takip etmesine izin vermeyin. Cep telefonlarınız muhakkak kapatın. Sizi rahatsız edebilecek şeylerden uzak olun.

Evde baş başa olun. Ömür boyu sürecek yatak hayatınızın gidişatında ilk gece çok kıymetlidir.

Heyecanınızı anlıyoruz. Bu gece hayatınızın en mutlu gecesidir. Sevgilinize kavuştunuz artık o yanı başınızda, sizin ten mahreminiz, helaliniz olmuş.

Acelecilikten uzak kalın. (Nefes egzersizi; çok heyecanlı olduğunuzda burnunuzdan derin nefes alın, yavaşça ağzınızdan verin. Bunu dört beş kere yaparsanız nabzınız yavaşlayacak heyecanınız azalacaktır.)

İlk gece kadınların ve erkeklerin beklentileri farklıdır. Kadınlar daha çok romantizm beklentisindedir erkek ise cinsel birleşme beklentisindedir. Fakat bazı damatlarda da performans kaygısı olabilir. Kaygı iyi bir cinsel hayatın en büyük düşmanıdır. Sakin olun, ilk gece cinsel gücünüzü ispat gecesi değildir.

Gelinin bedenine dokunmadan önce gönlüne dokunun. Tatlı sözler söyleyin ,iltifat edin, şiir okuyun, bir süre sohbet edin. Olumsuz şeyler konuşmayın. Özellikle gelin hanımın vücudu, kilosu, göbeği gibi hassas olduğu konularda olumsuz bir şey söylemeyin. Kendi sorsa bile eleştirmeyin, onu çok beğendiğinizi ifade edin. Hoşunuza giden özelliklerini sayın.

Geline yavaş yavaş dokunun. Eski bir gelenektir fakat güzel ve faydalı bir adettir, damadın gelinin ayağını yıkaması. Gül suyu katılmış bir suyla yatak odasında gelinin ayağını nazikçe ovalayarak yıkayın.

Kendi hareketlerinizden sonra onun tepkisini iyi gözlemleyin. Kadınlar çok duygusaldır, bunu asla unutmayın. Tepkilerini hemen beden diliyle belli ederler.

Önce güven verin. (Sırtını ve başını okşamak güven ve emniyet duygusu verir.)

Keskin ve sert hareketler yapmayın. Bu gece siz aktifsiniz, ama her şey bugün bitecek diye bir kanun yoktur.

Yavaşça öpün. Hızlı ve sert bir öpüşme girişimi gelinin gerilmesine sebep olabilir. Bunu bir oyun oynar gibi, kulağına güzel sözler fısıldayarak (bu kadınların çok hoşuna gider) yapmaya çalışın.

Çıplaklıktan utanan geç kızlar olabilir. Onu bu konuda zorlamayın. İlk günden bakışlarınızı vücuduna değil de gözlerine, yüzüne, saçlarına, gerdanına yoğunlaştırın. En önemlisi onun sadece fiziki bedeniyle değil, ruhuyla, kalbiyle de sevişmeniz lazım. Kadınlar bunu çok önemserler. Öbür türlü kaba erkek damgası yiyebilirsiniz.

Gelin hanım çok korkuyorsa o gece birbirinize sarılıp uyuyun, düğün yorgunluğunuzu atın, ertesi güne bırakın. Düğünde ailelerle ilgili tatsızlıklar yaşanmışsa onları konuşup aranızda gerginlik oluşmasına izin vermeyin, tatsızlıkları bir kenara bırakın.

İlk gece cinsel ilişki için acele etmek yanlış davranışlarda bulunmak eşinizin uzun zaman hatta uzun yıllar cinsel ilişkide kasılmalar yaşayıp cinselliği sevmemesine sebep olabilir. Hatta ülkemizde çok görülen vajinusmus dediğimiz hiç cinsel ilişkiye girememe problemi yaşamanıza sebep olabilir. Bu yüzden hiç acele etmeyin.

Gelinin hazır olduğuna eminseniz birlikte olun. İlk gece asla ikinci kere birleşmeyi düşünmeyin. Bunun için iki güncük bir süre geçmelidir. Çünkü eşinizin canını acıtabilirsiniz.

Birliktelikten sonra hemen uyumayı düşünmeyin, eşinizin gönlünü hoş etmeyi ihmal etmeyin. Esas centilmenliği o zaman gösterin. Bu konuda küçük bir tavsiye hem ona hem kendinize sıcak bir şeyler hazırlayın. Asitli ve soğuk içeceklerden uzak durun. Sıcak bir şeyler için. Ne hazırlayacağınız hakkında bir fikriniz yoksa size şu seçenekleri sunabiliriz; gelin hanımında fikrini alın.

- Sıcak ıhlamur,

- Papatya,

- Melisa,

- Kuşburnu,

- Sıcak sütle demlenmiş zencefil + zerdeçal

- Sıcak sütle demlenmiş zerdeçal + ginseng

- Sütlü Türk (!) kahvesi.

Artık sıcak içecek, lokum ve çerezler eşliğinde hanımınızla güzel sohbet edebilirsiniz.

Şimdi de gelin hanıma;

Öncelikle Allah hayırlı ve mübarek kılsın. Siz bugün bir aile kurdunuz. Mutlu, sevgili eş ve anne olmak için niyet ettiniz. Yeni eve, aileye, hayata adımınızı attınız. Hani derler ya, yuvayı dişi kuş kurar diye, ne kadar yerinde bir deyim. Siz yeni evinizi kendi güzel enerjinizle doldurmalısınız evvela, bu çok önemlidir. Bilirsiniz, her evin kendine özgü bir kokusu olur. Bunun gibi özel enerjisi olur, bunu etrafınıza hissettirin.

Sonra kendinizi hazırlayın. Düğünden önce, muhakkak uykunuzu almış ve dinlenmiş olmalısınız. Çünkü yorgunluk yüzünüzü solgun gösterebilir. (Düğüne 10-15 gün kala, gece yatmadan 45 dakika kadar önce taze süt ve incir yemek cildi parlak, güzel ve pembe yapar.)

İmkanı varsa, çiftlerin hafif duş almaları iyi olur.

Geceliğiniz beyaz veya uçuk şeker pembesi olması tavsiye edilir. Asla pijama veya çok transparan kumaş olmasın. Hafif dantel kullanılmış olması hoş olur. Kırmızı geceliklerinizi daha sonraki gecelerde kullanabilirsiniz. İlk gece için beyaz ya da uçuk pembeden vazgeçmeyin.

Utanma ve korkularınız varsa çekinmeden paylaşın.

Hareketleriniz müzik notaları gibi akıcı ve zarif olmalı, bu her zaman için geçerli.

Beden dilinizi yoğun kullanın. Bakışlarınızda gizem, buğu ve doğallık olsun.

Keskin ve yoğun kokular kullanmayın.

Bu gece siz prensessiniz, bırakın şövalyeniz size hizmet etsin, siz pasif kalın.

Şimdi mekan hazırlığı hakkında;

Yatak odanız iyi havalandırılmış, mevsime uygun hararette olmalı. İmkanı varsa lavanta kokusu kullanmak hem yatıştırıcı hem de libidoyu uyarıcı etki yapar.

O gece için karyolayı değil, yer yatağını tercih edin.

Çarşaflar kaygan, çok karışık ve canlı renkte olmamalı. Kırık beyaz, beyaz, uçuk pembe veya fıstık yeşili tavsiye edilir. Kışın yorgan yerine hafif olduğundan battaniye iyi olur.

İki tarafında birbirinden ilk gece çekinip utanmaması , zihinlerini bedenlerine takıp komplekse girmemeleri için loş ışık tercih edilmeli.

Bir de klasik tarzı müzik size güzel duygular yaşatır.

Süreyya Eshankhodjaeva www.cocukaile.net

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

75 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz