Kağıttan Kaplan

16 Kasım 2020Haberler, Sema Maraşlı Kitapları1 Yorum »

“Benim öyle bir eşim var ki bakmaya, öpmeye, koklamaya, ellerinin sıcaklığına, kalbinin sesine, yürüyüşüne, duruşuna, bakışlarına, sevgilim demesine, sesine kısaca her şeyine aşık olduğum bir eşim var. Benim tüm eksikleri mi tamamlayan, ömrümün geri kalanı güzel Prensesim.” Sosyal medyada bir şarkının altına not olarak yazmış bir erkek bu duygularını.

Erkek, sevgili karısını güçlü, tüm yükünü alan değil, tüm eksiklerini kapatan bir kadın olarak tanımlamış.  Sevgili Peygamberimizin söylediği gibi “Erkeğin kusurunu yüzüne vurmayan kadın sevilir.” Kadın güçlendikçe hata bulmayı maharet, hizaya koymayı güç zannetti.

Modern dünya kadını “kâğıttan kaplan” yaptı. Kağıttan kaplanlar da erkekleri çaput çürüğü, soğan cücüğü yapıp yutmaya çalışıyor.

Kadınların, kaplan olmadıklarını fark edip, kaplan taklidi yapmayı bırakmaları gerekiyor. Yoksa kuvvetli bir rüzgarda çabucak dağılıverirler.

“Güçlü olmaya çalışırken çok şey kaybediyoruz; mesela gülüşünü mesela masumiyetini” demişti bir kadın. Değer mi güç için gülüşleri kaybetmeye?

Elimizde çok güzel ilahi reçeteler var. Bazen ilaç acı gibi gelebilir fakat şifaya kavuşmak için alındığında tatlı neticeler yüz güldürür.

Sema Maraşlı / Güçlü Kadınlar Neden Mutlu Değil  kitabından

Yayınevi: Profil Kitap

Yenilenen kapağı ile…

 

 

 

Okunma Sayısı : 4.001

Yorum yapın

“Kağıttan Kaplan” için 1 Yorum

  1. Mücahit52 dedi ki:

    Feminen kadın maskülen erkek batı tabiri.
    Kavvam erkek saliha kadın Kur’an tabiri…

    İkisi de bize uyar kadın ve erkek yanyana olmalı karşı karşıya değil feminizm kadını ve erkeği sürtüştürüp bu enerjiden güç devşiriyor demir ve cam bardak çarpışıyor cam bardak kırılınca insanlar şaşırıyor acilen fıtrata dönmeliyiz

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

"Sevgi ile , bulanık ve tortulu sular arı ve duru hale gelir." (Mevlana)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku