Bu Evde Kedi Köpek Kadar Değerim Yok!Nagihannn___-150x1501Günümüzde bu sözü adeta haykıran kimbilir kaç erkek vardır.

Sayıları eminim ki çok fazla.

Bu sözü söyleyen erkeğin tek arzusu: "Değerlilik duygusunu hissetmek.""Çok şey mi istiyorum? Sadece biraz saygı!" derken bir erkek değerli ve kıymetli görülmeye hasret kaldığını aşikar ortaya koyar.


"İnsanlar onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar." denir.Hissettirdiğimiz duygular miras gibi sonraki yıllara taşınıyor yani.


İz bırakan duygular veya delip geçen, gün geçtikçe kanamaya devam eden yaralar...Tatlı bir iz bırakan kadınlar mı olmak isteriz? Yoksa yara açan kadınlar mı?Kıymetli olduğunu erkeğe hissettirmek, yapacağı güzel davranışların da teminat gibidir aslında.

Bu duyguyu erkekten çekip almak onu işte bu acı sözü söyletecek hale getirir."Bu evde it kadar değerim yok!" der bazıları da.


Bu söz tehlike çanlarının çaldığını gösterir.

Erkeğin istediği Allah (c.c.) ona verdiği kavvam ve aile reisi ünvanını geri almaktır sadece.Eğer biz kadınlar güç ve kudreti elimizde tutabilmek aşkına, erkeğimizin elinden bu hakkı alırsak, Allah'ın ona layık gördüğü bu unvana muhalefet etmiş oluruz.Ve ailedeki dengeyi sarsıntıya uğratmış oluruz. Aslında gözlemlediğim kadarıyla bu hükümranlığı eline alan kadın mutlu da olamıyor.

Uğruna bedeller ödeyerek sahip olduğu reislik, kadına ağır yük oluyor ve onu ve aileyi mutsuz kılıyor.Tabii bu duruma tek taraflı bakmak haksızlık olur kanaatindeyim.

Allah'ın kendine yüklediği bu sorumluluğun kıymetini ve ağırlığını bilmeyen ve onu hakkını vererek elinde tutamayan nice erkekler olduğu da bir gerçek.Allah'ın ona değer görüp fıtratına yerleştirdiği ve bedenen ruhen bu duyguyu kaldıracağına inandığı bu misyonu heba eden erkek sayısı da o kadar çok ki.


Değerlilik duygusunun bir evlilikte yitip gitmesi demek o evliliğin gönüllerden de taşınması demektir.

Manevi değil maddi boyuta ulaşması anlamına gelir.


Alışkanlık, mecburen tahammül, bu ve benzeri duygulara kapı aralamış olur ister istemez.


Böyle bir evlilik dünya içinde zindan, sığınak gördüğümüz yuvamızda yalnızlıktır.
Nagihan İpek www.zarifhanımlar.net
Bunlar da ilginizi Çekebilir

16 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz