Gel Ey Resul (s.a.v)


unnamedBir sabah evin kapısını açtığımda ansızın gel ey efendim. Özledim ey iki cihan efendisi, on sekiz bin alemin sultanı, sen olmasaydın ben bu alemi yaratmazdım ayetini indiren RABBİM'in NURU için gel ey Nebi. Bu dünya sensiz çok dar, çok zor geliyor, çok çaresizim ey gül yüzlü Resul (s.a.v.)Ben sana geldim ve ey EFENDİM ben geldim deyip gözyaşlarımla RABBİM'e hamdettim, özlemimi, Arafat'a, Mina'ya, Nur dağına KABE'me haykırdım. Her

adımımda sen varsın ey efendim. Sensiz bu cihan bana çekilmez geliyor, kalbimde, yüreğimde her göz yaşımda her haykırışımda her ellerim semaya değil Rabbime açılışında sen varsın ey Nebi.


Bir seher vakti gel uyandır teheccüd namazına ve o namaz benim seninle beraber kıldığım ilk ve bu dünyada kıldığım son namaz olsun ey resul. (s.a.v.)


Her namazda aklıma gel ve gözyaşlarım karışsın seccademe senin özlemin hey Nebi (s.a.v.). Bu kalp sensiz karardı, kör oldu. Haram bataklığının içinden, kor ateşin içinden tut elimi çıkart ateşten.

Ey Nebi! Ayın on dördü gibi doğ hayatıma. Sen hayatıma doğdun doğalı hayatım değişti ama seni görmeyen gözü neyleyim, seni anlamayan kalbi neyleyim, senin aşkından yandım efendim (s.a.v.)


Engelliyim ama senin aşkına engel değil engelim. Senin yoluna kurban olsun bu canım, anam babam sana kurban olsun ey Nebi. Senin kokun burnumda tütüyor, bu müslümanlar sensiz kaldı kalalı, senin emanetlerine sahip çıkamadık, çıkamıyoruz. Dağda evliya olmak kolay esas şehirde evliya olmak marifet derler hep ama kendimi Nur dağına vurdum gözyaşlarımla haykırdım senin aşkını. Evliya olmak değil niyetim, bu kalple de olamam ama haykırışlarım sana ulaştı biliyorum ey Resul (s.a.v.)


İyi ki doğdun ey Nebi, sen doğmasaydın o putlar yerle bir olmazdı, sen kalbimizden de yüreğimizden de putları yıktın. Hala var putlara tapan ve Müslümanım diyen kişiler ama, sen haykırdın ya müşrikler sana zulüm ettiğin de Rabbim bilmiyorlar sen affet diye, ben de Rabbime haykırıyorum bilmiyorlar Rabbim sen affet, affetmeyi seversin.


Ölüm seninle olacaksa, gül yüzüne baka, baka, Allah, Allah diyerek olacaksa Azrail alsın canımı kavuşayım sana hey Resul. Seni yaşatamadık, senin sünnetlerine sahip çıkamadık ancak taklit edebildik, taklitten tahkike geçeriz ümidiyle yaşadık her zaman ama bizler ne senin emanetlerine ne de ümmetine sahip çıkabildik ey Resul (s.a.v.)


Sahip çıkamadık emanetin Mescidi-i Aksa'ya sahip çıkamadık Filistin'li müslüman kardeşlerimize, sahip çıkamadık Suriye'ye, sahip çıkamadık Çeçenistan'daki, Türkmenistan'daki, Çin'deki, Afganistan'daki, Kırgızistan'daki, İran'daki, Irak'taki, ırkı ne olursa olsun sahip çıkamadık emanet ettiğin Müslüman kardeşlerimize ve şimdi hangi yüzle kutlu doğum gününü kutlayacağız.

Filistin işgal altında

Suriye de kor bir ateş

Çin de zulüm diz boyu

Dünyada Müslümanlar dağıldı

Ve biz Müslümanlığımızla övünüyoruz, utanmadan çekinmeden senin kutlu doğum haftanı kutluyoruz ve ahirette yüzüne bakıp şefaat ya Resul diyeceğiz, hangi yüzle peki. Onu bilen söylesin.


 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

4 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz