Kuru Fasulye ve Evlilik Reçetesi

Kuru fasulyenin evlilik reçetesi olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Doğrusunu isterseniz benim de arkadaşlarımla sohbetimize kadar hiç aklıma bile gelememişti. Bugün konu döndü dolaştı kuru fasulyeye geldi.

Harika leziz yemekler yapan bir bayan arkadaşım evinde hiç kuru fasulye pişirmediğini söyleyince beylerin birden sesi yükseldi. Aman efendim evde hiç kuru fasulye pişmez miymiş? Kuru fasulye yemek için ille de anneye mi gitmek gerekirmiş? Daha neler neler? Durun dedim kızın üstüne bu kadar gitmeyin! Anlatın bakalım bir evde kuru fasulye pişmezse ne gibi krizler meydana gelir?

Bakın şimdi erkek gözüyle kuru fasulyeye... Efendim geleneksel yemeklerimizin baş tacı olan bu yemeği erkek yemek ister ve evde bulamazsa, doğruca en güzel kuru fasulye yapan bir restorana (aslında bana göre, genelde bu tür geleneksel tatlar salaş küçük lokantalarda daha lezzetli olur) ve orda kendi gibi kuru fasulye seven bir hatun görür… Bu ortak yönle güzel bir sohbet başlar, sonra arkadaşlık ve sonrasını düşünmek bile istemezsin. Adam elden gitti bil!

Ne yani bu kadar kolay mı? Tabi ki değil, aslında erkeğin niyeti bozuksa çevresinde bu anlamda iletişim kurabileceği kadın bulması zor değil… Eee ne yani şimdi her an kaybetme korkusu mu yaşayacaksın öyle değil mi? Kocan tuttu futbol maçı izlemeye gitti yanında aynı takımdan bir bayan tuttuğu takım kazansın diye totem mi yapacaklar? Ya da gol attığı zaman mutluluklarını birbirlerine sarılarak mı paylaşacaklar? Daha ne?

İyi güzel de dedim biz kadınlar, bu endişeyi taşırken siz hiç bizleri kaybetme korkusu yaşamayacak mısınız yani? Kesinlikle taşımıyorlar gayet rahat ve kendinden eminler. Çünkü varlıklarında yokluklarında, hastalıkta sağlıkta yanlarında her daim hazır, destek bir kadın hep onlarla hayatı paylaşmak, omuzlamak için hazır!

Aman sevgili hanımlar, biz yine de neden bulma hakkını tanımayalım beylere ve sofralarımızdan kuru fasulyeyi eksik etmeyelim, yanında pilavı , turşusu ve soğanıyla :).

Yolunuz umut, yoldaşınız sevgi olsun, sağlıcakla...


Bunlar da ilginizi Çekebilir

7 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz