Markette Daha Az Para Harcamanın Yolları

Yoğun iş hayatından dolayı çoğumuz alışveriş işini genellikle hafta sonuna bırakırız. Bütün haftanın yorgunluğunu atmak için özellikle de kapalı havalarda kendimizi alışveriş merkezlerine atar, akşama kadar alışveriş yapar, yemek yer ve eğleniriz. Ancak akşama eve dönünce çok para harcadığımızı anlarız. Peki marketlerde alışveriş yaparken daha para harcayabileceğinizi biliyor musunuz?

İşte marketlerde az para harcamanın yollarından bazıları:

Süper marketlere kapanış saatinden bir saat önce gidin. Bazı mağazalar hazır yiyeceklerde ya da pastane ürünlerinde indirim yapıyor, çünkü bu tarz gıdaları ertesi gün satamıyorlar. Böylece bazı ürünleri indirimli fiyatlara alabilirsiniz. Gözleriniz çeşitli marketlerin ya da mağazaların internet sitelerinde olmalı. Çünkü bazen belirli günlerde ve saatlerde yaptıkları indirimle sayesinde oldukça kâra geçebilirsiniz.

Bunların yanında ihtiyacınız olan gıdaları, mutfak araç-gereçlerini, hediyelik eşyaları ya da temizlik ürünlerini farklı marketlerden almayın. Bu ürünlerin fiyatları değişik mağazalarda değişebiliyor. Bu nedenle tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için özellikle de indirim olan haftada ya da dönemde büyük bir süpermarkete giderek alışverişinizi yapın.

Alışverişe çıkmadan önce ihtiyaçlarınızı düşünün, kendinizi alışverişte kısıtlayın. Gerçekten gereksiz şeyler satın alacağınızı hissediyorsanız, kredi kartınızı yanınıza almayın ve sadece acil ihtiyacınız olan ürünlere göre para taşıyın.

Zaman Gazetesi


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz