Meğer Adalet Yokmuş (6284 İftira Mağduru)

19 Ekim 2020Duyun Sesimi, Haberler4 Yorum »

Ben Hatice Sucu. AİLEYİ YAŞATMA VE KORUMA DERNEĞİ Başkanıyım.  Çocuk gelişimi uzmanıyım. Derneği bana, eşime ve öğretmenlerime iftira atıldığı için ve bizden başka pek çok  iftira mağduru olduğunu gördüğüm için kurdum.

Çocuk gelişimi uzmanı olarak 10 yıldır özel bir kreş iletiyordum. Eşim ile 30 yıldır evliyiz. Eşim 70 yaşında, kronik beş ciddi rahatsızlığı var. Eşim iyi bir aile babasıdır. Çok düzgün bir insandır. Eşim benim okulumda taciz iddiasında bulunan çocukların ortamında olmadığı halde İFTİRAYA uğramıştır.

Bu ülkede öğrencileri sevmek ve iyi bir okul olmak suç olmuş. İftira mağduru olduk. Çok yakınızdaki anaokulu bize iftira attırdı.

Onların veliler okullarından  öğrencileri bize getiriyordu . Durumu iyi ama işi bilmeyen rakip okul  benim okulumdaki iki öğrencimin velileri aracılığı ile iftira attılar.

Her gece uykularım kaçıyor. Sabahları vicdan azabından uykumdan hıçkırarak uyanıyorum . Vicdan azabından ölüyorum, keşke okul açmasaydım. Okulum iyi olmasaydı. Ailemden eşimden daha önemli değil.

Ne oldu 50 yıldır yaptığım emeklerim bir günde bitti. Ailem yıkıldı. O kadar kötü bir iftira ki bu hayatımız alt üst oldu. En kötüsü de eşim canı ile uğraşırken böyle bir iftira atılması.

13 haziranda 2017 çocuk mezun oluyor. Annesi aynı gün polise gidiyor. Kadın 5 yaşındaki kızını kullanarak “Kızım müzik dersinde taciz edildi” diye iftira attı. Oysa eşim müzik dersine girmemişti o sıralar. Eşim kıymetle bir müzisyen. Benim ısrarımla bazen çocukların müzik dersine giriyordu. Fakat iftira atıldığı zaman sağlık sorunları vardı ve derse girmemişti.

Eşim 5 ay ceza evinde sapık yerine konularak yattı. 5 ay sonra çocuğun Adli Tıptan raporu çocuğun yönlendirildi yönünde olduğu için eşim tahliye oldu.

6 ay sonra benim yanımda eşimin benim odamda çocuğu taciz ettiği iftirasını attılar. Ben 5 yaşındaki çocuğun beyanı ile yargılandım ve beraat ettim. Söz konusu çocuğun ATK raporunda da aynı şekilde ana hatları ile çocuğun beyanına inanılabilir şeklindeydi. Ama çocuğa fiziksel olarak “Bana şunu yaptı, bunu yaptı..” neler ezberletmişler, anlatmış şok oldum. Çocukta fiziksel bir bulguya rastlanılmadı. O zaman okul kapalıydı ve benim yanımda böyle bir olay olmadı.

Karşı anaokulunun sahibi beni arayarak anaokulu satarak parasını iftira atanlara vererek eşimi kurtarmamı söyledi fakat ben eşimin suçsuz olduğuna güvenerek bu teklifi kabul etmemiştim ülkede adalet var zannediyordum o zamanlar. Bana yapılan bu teklifi kayıt etmiştim fakat hakim bunu delil saymadı.

Ben aileye para vermedim fakat belli ki birileri iftira atanlara bir şeyler vermişti. Velim oldukları için maddi durumlarını biliyorum nasıl olduysa

1. Kızın ailesi durumu çok iyi değilken anne araba aldı ve mide küçültme ameliyatı oldu.

2. Kızın ailesi ev aldı ve bu whatsapp kayıtlarına sunulmuştur.

Hakim “Neden iftira atsın kadın?” dedi ve eşim 3 yıldır ceza evinde. Onlar sosyal medyalarında kazançlarını kutluyorlar adeta..

Bu yargıda KADININ BEYANI var ESAS alınan. Bir bak bunu kanıtlayan delil tanık var mı?

Taciz kişinin beyanı ile filen gerçekleşmemiş. Sadece şüpheden ibarettir ve böyle binlerce kişi “tacizci” diye içeri de yatıyor. Hepsinin işi gücü  yuvası  yok oldu…. Yuvaları yıkan…. Şeytan kılığındaki insanlara kazanç sağlayan bir sözleşmedir İstanbul Sözleşmesi.

Yuvaları yıkan İstanbul Sözleşmesi bir an önce başka yuvalar da yıkılmadan iptal edilmelidir.

Eşim gibi delilsiz şahitsiz şaibeli durumda ceza alanlar hızlı bir şekilde yeniden yargılanıp serbest bırakılmalıdır. İnsanların hürriyeti bu kadar ucuz olamaz. Adalet istiyoruz.

AİLEYİ YAŞATMA VE KORUMA DERNEĞİ

Okunma Sayısı : 25.710

Yorum yapın

“Meğer Adalet Yokmuş (6284 İftira Mağduru)” için 4 Yorum

 1. Hatice sunci dedi ki:

  Mahkemeler sizi Dinlemiyor .Bayanın Beyanı İle Delil kanıt olmadan yargılanıyorsunuz .Size 30 yıl ceza veriyor .size sormuyor …dinlemiyor…mahkemeler….bu şuçtan geldiysen şuçlusun….sor bakalım böle bir taciz var mı …YOK…..neden benim işlemedigim bir şuçtan beni
  tutukluyorsun sapık damgası vuruyorsun.bir dayatma ile binlerce mahsum insan içerde yazıklar olsun böyle adalete.

 2. Bir Adem dedi ki:

  Değerli arkadaşlar. Almanyada doğmuş ve büyümüş biri olarak bu tür kararlar bence özellikle o yasayla ilgili olmadığını düşünüyorum. Almanyada imzasını attı, en önemli makamlar almanyada kadınların elinde. Taciz ve benzer tür iftiralardaki hakimler kadın oluyor. Ama yinede “kadının beyani…” uygulanmıyor. Almanyada her mahkemede tahtadan bir haç sembolü vardır. Yemin edildiği zaman Gott yani Allah/Tanrının şahitliğinde veriliyor, şeref üzerine değil. Biz mahkemede almanlar/hristiyanlar kadar müslüman olsak, böyle tür eziyeyler adaletsizlik olmaz. Eminim.

 3. Faruk dedi ki:

  Bu fani âlemde hiç bir emek boşa gitmez .. meğer adalet yokmuş derken.. adalet nedir? iyi anlamak lazım bizim başımıza olumsuz bir sey geldi diye isyan etmek kolay olan ve yıpratandır.. bu halin bir hikmeti vardır deyip sabır etmek şükrü muhabbettendir.. mesele ilahi sistemin akışında nefesin hakkını verebilmektir… selametle kalınız..

  • havva dedi ki:

   Faruk bey yazdıklarınız doğru ancak olayın içinde yaşarken bu açıdan bakabilmek çok zor. Yazıyı empati yaparak okuduğumda çok onur kırıcı bir durum. Rabbim tez zamanda kurtarsın inşallah.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Beğenmiyorsan değiştir, değiştirmiyorsan bakış açını değiştir ama asla şikayet etme. ( Maya Angelou)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku