Nitelikli Cinselliğin Faydaları

17 Eylül 2013Cinsel Eğitim81 Yorum »

imagesCAF9D47NÇağımızda iletişim araçlarının artması sebepli cinsellik belki de tarihte hiç olmadığı kadar irdeleniyor. Cinselliğe Tıbbi Seksoloji yönünden baktığımızda insanın gerçek anlamda sağlıklı olması için, kişinin cinsel yaşamının da kendi ihtiyacı çerçevesinde doyumlu olabilmesi lazım. Bu olgu, insan sağlığının ve mutluluğunun temel taşlarındandır.

Cinsellik çoğumuzun anladığı gibi basit, hayvani duyguları tatmin etme değildir. Cinsellik- eşler arasında bir enerji alışverişi ve aktarımıdır. Enerjide erkekler vericidir kadınlar alıcıdır.

Doğu tıbbında hastalıkları doğal ilaçlarla tedavi yöntemi uygulandığı herkesçe bilinir. Helal, doğru ve bilinçli cinsellikte bu yöntemlerden birisidir. Tabipler bunu reçete olarak hastalarına öneriyorlar. Çünkü insanın fizik bedeni üç şeyden besin alır.

Hava (nefes)

Gıda

Libido Enerjisi (Evlenince eşleri ile sağlanan cinsel enerji alışverişi)

Gelin bunun sebeplerine daha genişçe bakalım. Son yıllarda bazı araştırmacılar aşkı kimyasallar formüller içinde açıklamaya çalışıyorlar. Buna göre göz, sevdiğiniz kişinin optik verilerini saatte dört yüz otuz kilometre hızla beyne iletebiliyormuş.

Tibet tıbbında endokrin sisteminin sağlıklı çalışması insan sağlığının önemli kriterlerindendir. Çünkü vücudumuzda hormon dengesini bu sistem sağlar. Doğu tıbbı ekollerinden olan İbni Sina’ya göre “hormonlar- vücudumuzun şırasıdır.”

Cinsel ilişki sırasında beyin “aşk ve bağlılık hormonu” diye adlandırılan phenylethylamin ve oxytocin (gevşeklik sağlar) salgılıyor. Yani aşkı da sevgiyi de hormonlar sağlıyor. Hormonlar duygusal açlığımızı gideriyor. Duygularımız doyunca bedenimiz az yemekle ve az uykuyla yetinebiliyor. Bu sayede gereksiz fazla yağlardan kurtulabiliriz. Phenylethylamin salgılandıkça depresyondan emin oluruz. Evliliğin ilk üç yılında phenylethylamin yoğun oluyor, sonra azalıyor.  O kendi yerini eşinizle mutlu olmanız için endorfine bırakıyor. Endorfin neşe verici ve ağrı kesici bir hormondur. Başka bir deyişle morfin etkisi yapar sizin ayağınızı yerden keser.

Cilt ise aşk parfümü diye adlandırılan pheramonlar salgılar. Bu kokuyu eşinizin hassas burnu hemen algılar. Kadın ve erkekte yumurta ve yumurtalıklar, testis ve böbrek üstü bezleri “Özlem hormonu” dediğimiz testosteronu salgılar. Bu hormon kan yoluyla beyne ulaşır ve bu sayede beyin dopamin denen üreme hormonunu salgılar. O da östrojeni tetikler.

Cinsel ilişki sırasında stresinizi azaltan, uykusuzluğa iyi gelen Amfetam (PEA) hormonu da salgılanır. Yaşına göre genç, güzel-yakışıklı ve dinç kalmak istemeyen yoktur tahminim. Öyleyse Dehidroe Pionrosteron (DHEA) size bu konuda büyük destek verir. Eğer bu hormon vücutta eksilirse kemik erimesi ve kolestrol başlar.

Bu listeyi uzatmak mümkün fakat uzun lafın kısası bu hormonlar insan vücudunda on dört saate kadar yoğunluğunu koruyor, bize bedava enerji veriyor, yani doğal doping oluyor. Bir tıbbi araştırmada göğüs kanseri olan kadınlar iki gruba ayrılmış bir gruba cinsellik yasağı, öteki gruba tersi önerilmiş. Sonuç şöyle: Eşleri ile kaliteli beraberlik yaşayan kadınlar birinci gruptan daha hızlı iyileşme göstermiş. Göğüs kanserinin ana sebebi kocaya karşı öfke ve affedememe duygularının birikmesindendir. Sevgili hemcinslerim kocalarınıza karşı asla negatif duygular beslemeyin, bu öncelikle sizi etkiler.

Cinsel ilişki sırasında salgılanan bu çok faydalı hormonlar her cinsel ilişkide salgılanmıyor. Ancak zaman ayırarak, birbirinin ihtiyaçlarını karşılayarak, eşlerin karşılıklı tatmin olduğu nitelikli ilişkide salgılanır. Cinsel ilişkinin çok yaşanması değil, kaliteli yaşanması faydalıdır. Cinsel beraberliğin asla negatif duygularla yaşanmaması gerekir. Aksi takdirde bu iki tarafa da zarar verir.

Süreyya Eshankhodjaeva

Okunma Sayısı : 14.263

Yorum yapın

“Nitelikli Cinselliğin Faydaları” için 81 Yorum

 1. alieren dedi ki:

  Çocuk ve aile sitesinin cinsellikle ilgili yazılarına gelen okuyucu yorumlarının büyük bir çoğunluğu islami ve muhafazakar kesimin son yıllarda çokça tartışılan batılı moderniteye ve hazçı yaşam kültürüne nasıl savrulduğunu açı bir tablo olarak önümüze koymaktadır.Bu korkunç tabloda gördüklerimiz bugün gerek ülkemizde gerekse batılı ülkelerde laik seküler kesimden insanlarda bile nadiren duyabileceğimiz görüşlerdir.Evlilik kurumunu sadace cinsel bir tatmin alanı olarak görenlerden tutunda cinselliği toplumların ilerlemesine sebeb olacak tek şey olarak görenlere kadar. Bırakın islami kesimi dediğim gibi laik seküler kesimden insanların bile yok o kadarda değil diyeceği türden şeylere maalesef tanık oluyoruz.

  Aslında bu sitede daha önce feminizm tartışmalarındada yine buna benzer bir duruma daha şahit olmuştuk.feminizm konusundada bu siteyi takip eden ve dindar olduğunu söyleyen pek çok insanda yine laik seküler kesimde göremeyeceğimiz hırçınlıkta feminist görüşlere tanık olmuştuk.

  Peki ama islami-muhafazakar sosyokültürel kesim bu noktaya nasıl geldi.Özellikle son yıllarda mücahitlikten mütahitliğe geçiş sürecinde kentli orta sınıf dindarların artan maddi refah ile birlikte modernist-hazçı bir yaşama yönelmesi ve bunu sekülerleşerek değilde yüce dinimiz islamı modernist-hazçı yaşam tarzına göre yeniden biçimlendirmesi ile bu değişimin gerçekleştiğini görüyoruz.Yani kendinini dine göre değilde dine kendine göre biçimlendirme dönemindeyiz.

  Ayrıca tüm islam aleminin ve çocuk &aile sitesi çalışanlarının ve okurlarının mübarek kurban bayramını kutlarım.

  • E.Y. dedi ki:

   Hala ısrarla ‘zevk düşkünlüğü’olarak tanımlıyorsunuz ya bunları,aklım almıyor.Burada birbirine ‘HELAL’ olan eşlerin arasında olan ilişkinin nasıl olursa onları huzura erdireceğinden bahsediliyor..Asıl İslam’da cinsellik ayıp değildir.Batı’da ayıp sayılırmış bir zamanlar o da şimdiki cinsel devrimin nedeni olmuş zaten.Bastırılımış olmanın sonucu.Anlayacağınız yanlış yanlışı doğurmuş.Dinimle her açıdan olduğu gibi bu açıdan da gurur duyuyorum.Şimdiki bazı müslümanların ‘ayıp,günah,pis’ dedikleri cinsellik konusunda izahlar yapan,sorulan sorulara en güzel şekilde yanıtlar veren bir Peygamberimiz olduğu için de çok seviniyorum.Hem size birşey diyeyim mi;müslümanlar olarak evimizde mutlu olamadığımız için mala,mevkiye ve yasak şeylere yöneldik biz.İşte bu insanlar da bize evimize ailemizle mutlu olabilmemiz için yol göstermeye çalışıyorlar ve ben bundan çok memnunum bir okur olarak..Umarım yazılanları gereksiz yere çeken kardeşlerimiz de bunu er zamanda anlarlar..

   • alieren dedi ki:

    İslamda cinsellik ayıp değil diyorsunuz. Evet ayıp değil ama bu sadece senle eşin arasında kalırsa ayıp değil.Yoksa yatak odanızda kalması gereken mahrem hususları sırf daha kaliteli cinsellik yaşayaçağım diye başkalarıyla paylaşırsan ve onlardan eşinle senin arasında kalmasını gereken cinsellikle ilgili taktikler alırsan bu elbette ayıp,pis ve günah olur.

    Cinsellik eşler arasında anlık gelişmesini gereken bir dürtüdür ve bu dürtü size sadece eşinizle beraber yatak odanızda hakim olmalıdır.Eğer yatak odanız dışında günlük hayatınızın tamamında size hakimse ve en önemlisi mutluluk denen olguyu sadece onunla yakalayabileceğinizi düşünüyorsanız siz şehvet denen korkunç canavarın pençesine düşmüşünüz demektir.Alkolün ve uyuşturucu müptelalığının bile tedavisi bügün yapılmakta iken şehvet denen illeti ancak teneşirin pakladığını unutmamak gerekir.

    Cinselliğin niteliklisi ve kalitelisi olmaz.Cinsellik bir zevk değil ihtiyaçdır.Örneğin yemek gibi eğer siz ihtiyaçtan değilde yemek yemeği bir zevk alma ve mutluluğu yakalama aracı haline getirirseniz sonunuz mutlaka obez olur.

    Son olarak cinsellik öyle sadece taktiklerle derin yönlendirmelerle olacak cetrevelli bir iş değildir.Eşler arasında duygusal bir sorun yoksa ve yine eşlerden en az birinde fizyolojik bir tıbbi proplem yoksa pekala sorunsuz bir şekilde yaşanır.Burada en önemli nokta cinsellikten alinacak haz beklentisini minimum seviyede tutmaktır.Eğer böyle olmazsa cinsel tatmin yakalanmazı mümkün olmaz.Adına fantazi denen sapıklıklar bile insanları tatmin etmeye yetmez.

    • A.A dedi ki:

     ya bilmiyorsa çoğumuz bilmeden evlendik sorunu tanımlamadan çözüm bulunmuyor ama mahrem ama değil suçlamak doğru değil evlilik danışmanı var kaç kadın eşini ikna edebilir ya da kaç erkek egosunu yenipte aslında eşinin ne istediğini anlamaya önem veriyor rica ederim çok yönlü olalım yemek yemeyi zevk haline getirmeyi örneklemişsiniz tatsız tuzsuz yemeklerle kaç yıl idare edersiniz diyelim ki ettiniz geçti beş on yıl bi baktınız bi sitede yemek tarifleri belki sizin mutfaktada işe yarayabilecek tarifler. kimse burada ayıp pis açık şeyler anlatmıyor ama siz nedense bunu böyle görnmek istiyorsunuz hayırdır yoksa sorun siz de mi

    • Ankaralı Yusuf06 dedi ki:

     Sayın Ali Bey, bu kardeşlerimiz evlilikte olması gereken ve çiftlere huzur veren bir takım bilgileri sunmalarından doğal ne olabilir. Mamafih bunu sizin için veya benim için yazmıyorlar ki. Bayanlara hitaben yani aile ortamına sahip bayanların okuması gereken bilgilerdir. Bu bilgileri okumak zorunda değilsiniz. İslami ölçüler içerisinde devam eden meşru evliliklerin(İslam nikahı) daha huzurlu bir ortamda sürdürülebilmesi için yapılması gerekenler ile ilgili çalışmalardır. Ben şu anda 58 yaşındayım. Eşim benden 10 yaş küçük, aynı konuları kendisine söylüyorum. Ancak yukarıda kardeşimizin de bahsettiği gibi, uygun bir cinsel ilişki, insanın vücut dengesini de bozuyor. Haftada en az iki defa bu ilişki yapılmadığı zaman, hormonlarda anormallikler olduğunu bizzat yaşıyorum, uyku düzenim bozuluyor, bazı fevri hareketlerime neden oluyor, vücutta alerji (hafif kaşıntı) gibi durumlara neden oluyor. Bu durumlar elbette eşler arasında tartışılmalıdır, daha iyisine yönelmelidir. Ancak genelini itham altında bırakmayacağım ama, kadınların geneli cinsel ilişkiyi önemsemiyor, olsa da olur, olmazsa da olur diye düşünüyor. Ama ilişkiye girdikten sonra da iyi ki ilişkiye girdim rahatladım gibi bir mantalite yürütüyor.

     Buraya nasıl girdim, onu da belirteyim. Şu Yılbaşı kutlaması gibi Hristiyanlardan devşirme (papaz Aziz Valentine devşirmesi) Sevgililer Günü ile ilgili yazacağım köşe yazım ile ilgili olarak ayet ararken (Rum suresi 21. Ayet) burası açıldı ve okudum. Güzel faydalı bilgiler de elde ettim. Bence ben burayı mecburen okumuş olsam da, aslında bir sakıncası da yok ama, lütfen burada karşılıklı tartışmaları ve görüşleri bayanların kendi aralarında yapmasına bırakalım.

     Eşime de rica edeceğim,bu kardeşlerimizin sayfasından yararlansın. Ayrıca Nitelikli Cinselliğin Faydaları,başlıklı bu yazıdaki hitap şekli de eğer dikkat ederseniz karşılarında bayanlar olduğu varsayımla bayanlara hitap ediyor olmasıdır. Elbette İslamın bütün yasalarına (Kur’an-ı Kerim’e) uymakla zorunluyuz. Ancak bu seküler (laik-dinsiz) sistemde ne kadar başarılı oluruz, o ayrı mesele. Ancak kendimizi zorlayacağımız son sınıra kadar zorlayıp Yüce Rabbim’in emirlerini yerine getirmekle mükellefiz.

     Bizim irade ve otorite dışımızdakileri de Yüce Rabbim’e bırakıyoruz. Çünkü Yüce Allah Bakara Suresi 286. Ayetinde mealen “Allâh, kimseye gücünün üstünde bir şey teklif etmez. Herkesin kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. Rabbimiz, unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Rabbimiz, bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim mevlâmız(sâhibimiz, efendimiz)sin! kâfirler toplumuna karşı bize yardım eyle!” buyurduğu gibi, biz inşaAllah diyoruz ki Görelim Mevlam Ne Eyler Ne Eylerse Güzel Eyler diyerek ondan ümitvar olarak hayatımızı ikame ediyoruz. İnşaAllah kıyamette yüzümüze baktığı kullardan oluruz (Amin).

    • Muhammed dedi ki:

     Şehvet korkunç bir canavar ve bir illet değildir ve hatta bu şekilde konuşmak -yanlis hatırlamıyorsam- kişinin imanına islamina dokunacak sonuçlar doğurabilir.bu his bütün peygamberlerde dahi vardır.yine onların dünyaya gelmesi de bu hissin neticesidir. İnsan neslinin devamı da bu hisse bağlıdir.onemli olan bu his değil bu hisleri ne için kimin rızası için kullandığındir.iste her işi Rabbinin rızası için olan nebiler ve evliya için bu his son derece faydalıdır.

 2. ismi lazım degil dedi ki:

  alieren bey nekadan bilgilisiniz bu yazılara yorum yazacam eleştirecem diye kendinizi paraladınız gözlerim yoruldu okumaktan madem burda yazılanları begenmiyorsunuz lütfedin de bundan daha iyi bir site açın insanları engin bilginizle bilgilendirin.

  • abdurrahman dedi ki:

   Öncelikle SEMA MARAŞLI hanıma ve SİTEDE EMEĞİ GEÇEN KADEŞLERİME ALLAH RAZI OLSUN DİYORUM.
   Başta ben olmak üzere bir çok insan cinsellik konularında yeterl bilgiye sahip deyil.Halbuki bu konudaki HADİSi şerifleri okusak ne kadar önem verildiğini anlarız.Ve ALLAH EŞLERİN BERABERLİĞİNİ ”SEKİNE” yani haz alma rahatlama gevşeme olarak bir nimet olarak yarattığını buyuruyor..

  • abdurrahman dedi ki:

   Allah’ın huzur kaynadı olarak yarattığı ve eşlerin birbirlerine karşı daha samimi ve bağlı olmasını sağlayan bir nimetten malesef toplum olarak istifa edemeyince ikinci evlilikler ve aldatmalar başlıyor.ZİNA her köşede kol geziyor.EVİNDE TATMİN OLAMAYAN erkekler de malesef en azından yolda gezerken bile GÖZZİNASI na düçar oluyor mazallah göz enerjisini eşinden gayrısına harcayınca da eşine olan bağlılığı zayıflıyor.ASLINDA BU BİR DÖNGÜ KADIN VE ERKEK EŞLER GERÇEKTEN NİTELİKLİ CİNSELLİĞİ YAŞAYINCA GÖZLER DIŞARI KAYMAZ VE İFFETİNİ DAHA İYİ KORUYABİLİR İNSANLAR .ÖZELLİKLEDE GÜNDELİK HAYATI DIŞARDA GEÇMEK ZORUNDA OLAN ERKEKLER.BU SEBEPLE HEM KADINA HEM ERKEĞE BİRBİRLERİYLE ETKİLİ İLETİŞİM KURMALARI İÇİN EĞİTİM ŞART VE CİNSELLİK EĞİTİMİ DE ŞART.

   BEN EVLENMEK ÜZERE OLAN BİRİYİM VE BU SİTEDE CİNSELLİK DE OLMAK ÜZERE ÇOK ŞEYLER ÖĞRENDİM.EĞER YANLIŞ BİLGİLERİMLE EVLENECEK OLSAYDIM ÖNCE HANIMIMIN HAKKINA GİRER ONA EZİYET VERMİŞ OLURDUM.
   AYRICA NİTELİKLİ CİNSELLİK KONUSUNDA NUREDDİN YILDIZ HOCAEFENDİNİN DE YAZILARINI OKUDUM.

   BU YÜZDEN ALİ EREN BEY BENCE SINIRI AŞARAK SAYFAYI VE YAZARI SABOTE ETME GAYRETİNDE , BAŞTA SEMA HANIM VE YAZARIMIZ DAN BÖYLE SABOTAJLARA KARŞI PES ETMEMELİRİNİ İSTİYORUM..

   • Karadayı dedi ki:

    Abdurrahman sen nerden öğreniyorsun evlenmeden bu zamanda ilişki yaşamayan kaç insan var ?tecrubelerin ile mi konuşuyorsun yoksa bilgilerin ilemi ?

    • abdurrahman dedi ki:

     GAYET EDEPSİZ VE SEVİYE DIŞI
     ALLAH A HAVALE EDİYORUM SENİ KARADAYI ORDA GÖSTERİRLER KİMİN TECRÜBELİ OLUP OLMADIĞINI..BU ARADA HUKUKİ YOLARA DA BAŞVURMAK ZORUNDA BIRAKMAZSAN SEVİNİRİM.KARADAYININ YORUMUNUN SİLİNMESİNİ TALEP EDİYORUM.
     İŞ İŞTEN GEÇTİKTEN SONRA ÖĞRENMİŞSİN NE İŞİNE YARAR O BİLGİLERİN.
     BU SİTEYİ TAKİP EDEN BİRİYİM BİR SENEDEN FAZLA OLMUŞTUR TAKİPÇİLERİNDENİM VE
     EVLİLİK ÜZERİNE YAZILMIŞ KİTAPLAR DA OKUYORSAN BU BİLGİLERİ ÖĞRENEBİLİRSİN..ANLATABİLDİM DEYİL Mİ?
     DİNİMİZİ ÖĞRENME GAYRETİNDEYSEN Kİ HERKONU GİBİ BU KONUDA ÖNEMLİ,NUREDDİN YILDIZ HOCAEFENDİ KENDİSİNE GELEN SORULARIN 100 DE 80 İNİN BU KONULAR OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.
     SEMA HANIMIN DA KİTAPLARINI OKUYORUM..YAZDIKLARIM DA OKUDUKLARIMA DAYANIYOR.

     GÖZLERİ KORUMAK İSE HER YAŞTAKİ İNSANIN İMTİHANIDIR EVLİ OLMAYA GEREK YOK.

     • Karadayı dedi ki:

      Özür dilerim abdurrahman ,beddua etme ,Bukadar tepki vereceğinizi bilsem Yazmazdım ,ben hiç kitap okumuş biri değilim ,bir çok konuda cahilim ,bu devirde duyduklarımı söyledim sadece ,sana ithafen degildi dediklerim umuma idi,benide yönlendirdin bundan sonra bende kitap okuyacam ,hakkını helal et …

     • Kardelen dedi ki:

      Sayın adburrahman bey size yazmıştım fakat aşağıda kalmış yorum ,siz doğru bildiginiz yolda devam edin ,her zaman iyi insanlara laf atanlar olacaktır ,dünyanın kuralı böyle ,bir müslümana sabr yakışıyor ,boşverin .bizlerde sizin gibi bu siteden çok faideleniyoruz Allah razı olsun sema hanım ve ekibinden ,sizlerinde katkılarını her zaman bekleriz,biz cahil insanlar böyle yerler olmasa idi nereden öğrenecektik,Müslüman herşeyin en iyisini yaşamayı hak ediyor ,Yeterki hakiki Müslüman olmaya gayret edelim ,Allah’ın hazinesi boldur herkese yeter.

     • abdurrahman dedi ki:

      İSMİNİZİN ALTINA CEVAP (kapalı) YAZILAMIYOR YANLIŞ YERE YAPMIŞSAM KUSURUMA BAKMAYIN
      KARADAYI KARDEŞİM’ yazı olarak okununca ithamda bulunulmuş gibi anlaşılıyor allah korusun yani o yüzden sen de kusura bakma ben de özürdilerim.haklarımız helal olsun.Rabbim doğruyoldan ayırmasın cümlemizi..ve çok okumamız dinlememiz lazım .

      Bir senedir takiççisiyim çocukaile.net in ilk defa dün yorum yapmış oldum.Çünki gerçekten Allah rıza için birşeyler yapmak amacında bu sitenin ekipleri.Ama bilerek veya bilmeyerek SABOTE edilmeye yıldırılmaya çalışılıyor.Ben çok şey öğrendim .Cinsellik konusunda da ailemizden birşey öğrenme imkanımız yok zaten. GENEL OLARAK AİLE İLE ALAKALI HOCAEFENDİLERİN SOHBETLERİ KİTAPLAR HADİSİ ŞERİFLER OKUYARAK BİLGİLENİYORUZ.YAZILMIŞ HER KİTAP DA ASLINDA BU AYET VE HADİSLERİN DAHA İYİ ANLAŞILMASI İÇİN.YAZARLARIMIZIN BURDAKİ YAZILARI DA AYNI ŞEKİLDE ALLAH RAZI OLSUN.BU SEBEPLE YILMASINLAR ALLAH AZİMLERİNİ ARTIRSIN.
      SÜREYYA HANIMIN BİRİNCİ YAZISI HİÇBİYERDEN KOLAY KOLAY ÖĞRENEMEYECEĞİMİZ BİR KONU VE DE HAYATİ BİR KONU HAKKATTEN.VE AİLEMİZDE ÖMÜR BOYU KARŞILAŞABİLECEĞİMİZ SIKINTILARA YÖNELİK TE YAŞANMIŞ ÖRNEKLERE BİNAEN SEMA HANIMIN KİTAPLARI BEN ÇOK FAYDALANDIM BİR KERE OKUMAK YETMEZ BENCE.

      Sitemizde göremedim sanırım ama evliliğin FIKHİ BOYUTU da çok önemli TALAK (boşama ) konusu .Mesela bir adam hanımına dokuz talakla boşadım dese hanımına ne olur.? bukonularda da çok eksiğimiz var toplum olarak .Farkında olmadan belkide hanımını boşuyor erkekler haberleri yok.Ve ÇOK ÇOK tehlikeli.Evliyim sanıyor ama boşamış haberi yok ve beraber olmaları GÜNAH oluyor.SEMA MARAŞLI ablamızdan ve sitemizle ilgilenen kardeşlerimizden EVLİLİĞİN FIKHİ BOYUTU konusunda da BİZLERİ AYDINLATMALARINI TALEP EDEBİLİRİZ.SİTEMİZ İKİNCİ YILINI DOLDURMUŞ HAYIRLI OLSUN.
      PROF.DR.CEVAT AKŞİT HOCAEFENDİNİN ”Mutlu evlilik ” kitabını okudum.FIKIH konusunda ÇOK aydınlatıcı ve her konuya değinmiş.

     • abdurrahman dedi ki:

      KARDELEN’ kardeşim Allah cümlemizi doğru yoldan ayırmasın.Ben açıkçası hayat tecrübesi az birisiyim evlilik konusunda bilgilerim okumak ve araştırmalar üzerine şuan.Yazmakdan ziyade okuyorum bilgilerimi artırmaya çalışıyorum sizlerin hayat tecrübelerinden istifade ediyorum.EVET SİTE EKİBİNDEN ALLAH RAZI OLSUN SİZLERDEN DE TABİKİ.ŞİMDİ DAHA SIKI TAKİPÇİSİ OLDUm YANİ İLK DEFA YORUM YAPMA HİSSİYATIM TAVAN YAPMIŞTI.
      evet billen insan ,müslüman bir kişiye herşeyin en iyisi olmak yakışıyır evlilik ve sosyal hayatta ki sorumluluklarımızda da .
      EVLİLİK KONUSUNDA FIKHİ BİLGİ DE ÇOK ÖNEMLİ .HARAM HELAL SINIRI FIKIHLA BİLİNİYOR ÇÜNKİ.VE OKUMAMIZ LAZIM.VE SİTEMİZDE SAĞOLSUNLAR HER KONUDA AYDINLATICI BİLGİ BULABİLİYORUZ. YAŞAR KANDEMİR HOCAEFENDİNİN ”MUTLU BİR YUVA İÇİN ” KİTABI PROF. DR. CEVAT AKŞİT HOCAEFNDİNİ ” MUTLU EVLİLİK” KİTABI DA YENİ OKUDUKLARIM..ÇOK İSTİFADE EDECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM.
      Duanızı beklerim Rabbim cumlemize huzurlu bir yuva nasip etsin..

     • Kardelen dedi ki:

      Dularımız tüm ümmeti Muhammed için inşallah ,dualarımızdasinız,kurban bayramınız mübarek olsun Rabb’imiz kurbanlarımızı kabul buyursun inşallah

     • Karadayi dedi ki:

      abdurrahman seninde asagidaki yazinin cevabi kapali{neden kapali oldugunu cozemedim} ,tavsiyelerin cok tesekkur ederim ALLAH razi olsun ,haklarimiz helal olsun ,ozellikle burada senin yazilarinida takip edecegim,faideli olacagina inaniyorum ,bayramin mubarek olsun

     • abdurrahman dedi ki:

      karadayı kardeşim , kapalı gözüküyor ama doğru yere iniyor yazı, fazla yazmadığımız belli oluyor hemen 🙂

      Allah razı olsun senin de bayramı mübarek olsun ,cümlemizden..Tüm Müslüman kardeşlerimizin bayramı mübarek olsun

 3. Sağduyulu dedi ki:

  Yorumları okuyorum bazen ,mantıklı yazanda var yazmayanda yahu birazda beyninizi çalıştırıp mantıklı olanları kendiniz anlasanız !! Biraz zihninizi yorum gerçeği anlayacaksınız 🙂

  • seymen dedi ki:

   Beynimizi çalıştıramadığımız için cevap yazmak için kafa ve klavye patlatıyoruz, ne yapalım bizim kapasitemizde bu kadar demek ki !

  • Kardelen dedi ki:

   Sayın abdurrahman bey sizlerde ekstra bilgileriniz var ise burada bir yazar gibi takviye amaçlı yazar paylaşır iseniz Buda bir destektir ,buradaki yazıları okuyoruz mantıklı faideli yazanları destekliyoruz evlenin evliliğin ne oldugunu anlayın zira bilgisi olan herşeye çözüm bulur,sema hanımın ve ekibinin bilgileri gerçekten mantıklı ve güzel siz ve sizin gibilerdende takviye bekliyoruz

 4. alieren dedi ki:

  cinsellikle ilgili taktikler vererek insanların yatak odalarına el uzatarak onların nahmahrem yaşatılarını dizayn etmeye çalışan gürüha sesleniyorum!

  toplumuzda bunca ahlaki çöküntü ve erozyon varken geleneklerimizden ve dinimizden hızla uzaklaşılırken ve aynı hızla modernizm ve onun iflah olmaz ideolojileri kapitalizm,feminizm, fruedçuluk(sekse tapınma)insanlarımızı esir almışken siz nasıl olurda hala insanların tek mutluluk ve sağlık kaynağı olarak cinselliği gösterebiliyorsunuz.

  yüce dinimizin tüm mümin ve müminelere olan emri”giyimde iffet,harakette iffet ve SÖZDE İFFET” tüm müslüman alemine yol göstermesi temennisi ile….

  • semamarasli dedi ki:

   Ali bey, toplumda bu kadar çok ahlaki çöküntü olmasının en büyük sebebi zina değil midir? Helak olan toplumların çoğu zinadan helak olmuşlardır. Birbirinde mutlu olamayanların zinaya yöneldiği bir gerçek değil midir? Bu yazılar belki pek çok karı kocanın bilmedikleri konulara ışık tutacak ve mutluluğu birbirlerinde bulacaklar.

   Yazıların neresinde tek mutluluk kaynağı cinsellik yazıyor lütfen o cümleyi bize yazın. Ben bakıyorum göremiyorum. Sadece cinselliğin sağlıklı ve düzgün yaşanmasından bahsediyor. Hatta başlıktaki gibi nitelikli olması tavsiye ediliyor çok ve aşırı olması değil.

   Bu yazıları iffetsiz buluyorsanız lütfen okumayın sizi zorlayan yok. İlim de utanma yoktur. Siz peygamberimizin bu konularda hadislerini okusanız bilmiyorum ne dersiniz. Dinimiz yatak odasına el uzatmış biz şimdi utanma adında bunları mı saklayalım? Biz dinin ölçüleri dışında bir şey yapmıyoruz, buna emin olabilirsiniz.

   • alieren dedi ki:

    sema hanım

    her şeyden önce zina denen ahlaksızlığın sebebi birbiriyle mutlu olamayan çiftlerden ziyade günümüzde cinselliğin tabu olmaktan çıkarılması ve günlük hayatta insanlar için en büyük mutluluk ve sağlık kaynağı olarak gösterilmesi gibi geliyor bana

    bugün cinsellik yaşantımızın hemen her yanını sarmış durumdadır.tıpkı ehli kitap dinleri öncesi pagan toplumlarında olduğu gibi, çok tanrılı pagan toplumlardada yine günümüze benzer bir şekilde cinsellik mitleştirilmiş ve insanların önündeki en büyük değer olarak adletilmişti.bunu roma ve yunan mitolojilerindende rahatlıkla anlamak mümkündür.sizin bahsettiğiniz kuranda adı geçen o helak olmuş toplumlar işte bu toplumlardı.

    süreyya hanımın yazısıda cinselliğin bir sürü aslı astarı olmayan örneklerle tıpkı yunan mitolojilerindeki gibi mitleştirilmesini hatırlattığı inkar edilemez bir gerçektir.

    sema hanım ben sizin bu konudaki iyi niyetinizi görüyorum ve biliyorum sizin amacınızın tamamen insanlara yardım etmek ve onların dertlerine çare bulmaktan başka bir şey olamaz.zaten bizde bunun için eleştiride bulunuyoruz sizin iyi niyetinizin suistimal edilmemezi ve kaş yapayım derken gözün çıkarılmasını önlemek için haddimizi aşmadan size bir kaç yapıcı eleştiride bulunmaktan başka amacım yoktur.

    • alieren dedi ki:

     sayın bayan
     “bu devirde hangi kadın cinselliğini adam gibi yaşıyor ki?” diye bana soruyorsun.Bende sana diyorumki kardeşim sen kimin ne yaşayıp yaşamadığını nerden biliyorsun sonra insanların yatak odası seni niye ilgilendiriyor.

     Kadınların bütün derdi bittide cinseliğinemi sıra geldi. kadını kadın yapacak değerler arasında asla şehvet olamaz.

     bitmek tükenmek bilmeyen kadın mağduriyetleri arasına şimdide şehvet girdi.Bu erkek kışkaçlığından adeta kendinden geçmiş feministler şimdide kadınların yatak odasını istismar etmeye başladı.

     • Bagdadizade dedi ki:

      Ali Bey,
      Yazdiklariniza bakarsak, sanki bir sey soyluyor gibi ama sonuna geldigimde kendime soruyorum:”bu adam simdi tam olarak ne demek istedi?” diye. Elle tutulur bir sey cikmiyor. Ama belli ki okumus bir insansiniz. Peki okumus bir insan anlamli gorunen ama aslinda bos olan ya da amaci carpitan bu kadar kelimeyi bir araya nasil ve niye getirir diye soruyorum kendime. Ustelik de bu kadar zaman harcamissiniz.

      Sizin dediklerinize uyulacak olursa, kapatilsin boyle sayfalar ve insanlar kulaktan dolma bilgilerle, yalan yanlis bilgilerle yetinsinler veya yetersiz insanlarin pesinden gidip sapitsinlar, ya da… vs.

      Bazi ibranilere sahit olmustum, iyilik yapiyorum, guzel nasihat veriyorum adiyla insanlari sapittirmaya calisiyorlardi.
      Gercek niyetleri ise “Islah ediyorum” derken ifsat etmekti. iyilik adina mustehcen dergiler dagitanlarindan, benim iyiligim icin sabah namazina kalkmanin zararlarina beni ikna etmeye gayret edenlerine kadar. bi-fiil sahit oldugum seyler. Ozetle yazdiklariniz bu “alieren” ismini kullanan sahis gercekte acaba onlardan biri mi diye bir soruyu aklima getirdi.

     • alieren dedi ki:

      Sayın Bagdadizade

      Yaklaşık bir buçuk ay önce yazdığım yorumları yeni farketmenize ve okumanıza karşı teessüflerimi iletirim.Yok eğer ben senin yorumlarını zamanında okudum fakat ne dediğini bir türlü idrak edemediğim için cevap yazamadım dersen bak buna dahada üzülürüm.Bir buçuk ay boyunca senin zihnini ve değerli vaktini böyle boş yere meşgul ettiysem senden çok özür dilerim.Aslında söylediklerim çok açık ben sadece aklı başında bir insanın mutluluğu cinsellikte ve şehvette aramamazı gerektiğini düşünüyorum.Yine bir insanın evlilikte eşine cinsellik ve şehvetle değil aşk,sevgi ve saygıyla bağlanmasının gerekliliğine inanıyorum.Cinsellik elbette bir ihtiyaç tıpkı yemek gibi su gibi ama siz bu ihtiyaçları mutluluğun tek yolu olarak görürseniz bunlar ihtiyaç olmaktan çıkar ve bir saplantı haline gelir ve daha sonrası felaketin başlangıcı olur.Bir obez nasıl bir türlü doymak bilmiyorsa aynı şekilde her türlü saplantı insanı doyumsuz yapar.Her zaman daha fazlasını ister çünkü mükemmelliği ve mutluluğu böyle yakalayabileçeğini sanır oysa bilmez ki asıl mutluluk fazlada değil kanaatdedir.İşte benim söylemek istediklerim bunlardan ibaret bilmem elle tutulurmu veya anlayan olurmu? Eğer tüm bunlar benim yahudi ajanlığımın alameti ise bunada artık bir şey diyemem.

   • Hüzün dedi ki:

    Sema hanım maalesef kadınlar için çok önemli olan cinsel yaşamı aileler anlatmıyor kız çocuklarına ,erkeklerde bilgisiz yetişiyor sadece afedersiniz ergen döneminde cinsellik ile gelişi güzel tanışıyorlar yanlış işler yapıyorlar ,sonrada evlilik çağı gelip evlenince iki tarafta bilgisiz oldugu için çok yanlışlara düşüyorlar ,Allah razı olsun sizlerden ,hele birde şimdi internet ortamında erkekler kızlar ile kızlar erkekler ile rahatça konuşuyorlar ve sonrada iş maalesef zinaya kadar gidiyor bende bir internet mağduru olarak sizlerden Allah razı olsun diyorum

    • alieren dedi ki:

     Cinselliğin kadınlar için çok önemli olduğu varsayımını lütfen genellemeyin.Eğer bazı kadınlar için derseniz bu çok daha doğru olur kanaatindeyim.Çünkü kimi kadın vardır bunu kendisi için hakaret olarak kabul edebilir.

     • Hüzün dedi ki:

      Cinselliğin ne anlama geldigini bile bilmiyor çoğu bayan kardeşlerimiz ,ne oldugunu bilip yaşayan ,tatmin olan ,orgazmi yaşayan kadınlar kocalarına dahada bağlı oluyor,tabi saygı ve sevgi ile beraber,şunu kesinlikle söyleyebilirim ki hiç bir bayan tam manası ile cinselliği yaşamış olsa eşiyle sevgi saygı çerçevesinde ,o kadın kocasına daha bağlı olur,ama ne yazikki bunu bilen erkekte kadinda çok nadir ,tabiiki evliliğin anlamı sadece cinsellik değil fakat karı kocayı birbirine bağlayan en kuvvetli şey nitelikli cinselliktir ,bunu ancak yaşayanlar bilir ,Allah razı olsun sema Hanım’dan ve ekibinden ve bu konu hakkında mantıklı bilgi veren kardeşlerimizden ,çok faideli oluyor efendim siz ne derseniz diyin hakikat böyledir ,mertçe konuşacak hanım veya erkek kardeşlerimiz maalesef nadir

     • Bayan dedi ki:

      Ali bey bu devirde hangi kadın cinselliği adam gibi yaşıyorki ?emin olabilirsinizki hiç bir bayan bundan kaçmaz aksine kocasına dahada çok bağlanır tabi saygı ve sevgi dairesinde ,erkekler cahil kadınlarda cahil netice tabiiki pskolojik sorunlu aileler ,mertçe bir kadın çıksın evet ben gercekten istemiyorum desin !olmaz ,çıkmaz çünkü genelde sorun erkeklerdedir ,nefret ettirende sevdirende onlardır

     • alieren dedi ki:

      sayın hüzün

      yine genellemelere devam ediyordunuz.Orgazmı yaşayan kadınların kocalarına daha fazla bağlanacağını,tam manasıyla cinselliği yaşamış bir bayanın eşine daha fazla sevgi ve saygı duyacağını,karı kocayı birbirine bağlayan en önemli şeyin cinsellik olduğunu sanırım kendi deneyimlerinizden yola çıkarak söylüyorsunuz.Sizin hayata,evliliğe bakış açınız bu olabilir bu sizin görüşünüz fakat şunuda unutmamalısınız ki hayata sizin açınızdan bakmayan cinselliği evliliğin ve hayatın dinamosu olarak görmeyen bir sürü insan olduğunu bilmelisiniz.Karı koca arasında elbette cinsellik olacak hem erkekteki biyolojik dürtünün ve şeytani nefsin tatmini için hemde insan neslinin devamı için lakin bu cinselliği evliliğin ana amacı olarak görürseniz o zaman o evlilik değersiz ve sakat bir evlilik olur.

  • seymen dedi ki:

   “siz nasıl olurda hala insanların tek mutluluk ve sağlık kaynağı olarak cinselliği gösterebiliyorsunuz.”

   Bu sözünüze el-insaf diyorum.

   • alieren dedi ki:

    seymen bey

    tabiblerin reçetelerinde hastalarına ilaç yerine cinsellik yazdığını söyleyen ve insanın sağlığı ve mutluluğu için kendini mutlaka cinsel yönden doyuma ulaştırması gerekir diyen yazara el-insaf demiyorsunuzda banamı el insaf diyorsunuz.

    • münir dedi ki:

     ‘İnsanların tek mutluluk ve sağlık kaynağı olarak cinselliği gösterildiği’ sizin iddianız, böyle birşey yok. Mutluluğun, huzurun, sağlığın sağlanmasının birçok etmeni vardır ve cinsellikte bunlardan biridir. Bu etmenlerin değişik düzeylerde etkileri olabilir. Bazı kişiler veya uzmamnlar bunların bazısını diğerlerinden daha ağırlıklı görebilir, mesela siz cinselliğin hayattaki etkisi çok azdır diyebilirsiniz başka biri de gülmenin, pozitif düşünmenin çok etkili olduğunu söyleyebildiği gibi bazıları da cinselliğin yeterince olmamasını önemli bir eksiklik olarak görebilir. Bu önemli görme derecesi uzmandan uzmana değişebildiği gibi önemli olma durumu pratik uygulama olarak kişiden kişiye göre de değişebilir. Ama hiçbir bilim adamı, ilim adamı bunun fıtri bir ihtiyaç olmadığını, bastırılması yok edilmesi görmemezlikten gelinmesi gerektiğini söylemez. Bu zamanda kimden neyi gizlemeye çalışacağız, ki bunun için çaba sarfedilse bile başarılı olunamaz. O halde cinsel ihtiyaçların meşru yoldan ve güzel bir şekilde karşılanması için evliliklerin özendirilmesi erken yaşlarda evliliğin teşvik edilmesi en makul yoldur.
     Cinselliğin her iki çift içinde yeterli düzeyde yaşandığı bir evlilik yetersizolduğu bir evlilikten tabi ki daha makbuldür. Gayrimeşru birliktelikler psikolojik ve sosyolojik açıdan her zaman sorunlu olduğu için bu şeklide yaşanan bir cinsellikle yazıda anlatılan olumlu durumların görülebilmesi de imkansızdır o yüzden buradan böyle bir sonuca ulaşmakta mantıksızdır.

     Sanırım buradaki görünmez sorun, kocalara bu konudaki sorumluluklarının üstü kapalı da olsa hatırlatılması meselesi.

     • alieren dedi ki:

      sayın münir

      Burada kelime oyunu yapmayın.Ben zaten tek mutluluk ve sağlık kaynağı olarak gösteriyor demedim.İnsanın sağlıklı ve mutlu biri olabilmesi için cinsellik şart demeye getiriyor diyorum.Bu iddaa islami değerlere ters düşen bir iddaadır.Şehveti bu kadar yüceltmek insanının sağlığı ve mutluluğu için olmassa olmaz yapmak islamın neresine uyar.Bizzati kendiside cinselliğe TIBBI SEKSOLOJİ denen freudyen görüş acısı ile baktığını belirtiyor.

      Tıbbi seksoloji ve islam şehvete aynı göz ile bakmaz.Tıbbı seksoloji şehveti insan hayatının merkezine oturtur.Öyleki insan ile hayvan arasındaki farkı sadece şehvete bağlar.İslam ise şehveti şeytani bir dürtü olarak görür.İnsanın bu şeytani dürtü ile başa çıkabilmesi için sadece meşru yoldan eşle yapılan ilişkiye cevaz verir.Lakin bununda sınırları vardır.Özellikle adına fantazi denen sapıklıklarada izin vermez.

     • münir dedi ki:

      Ali Eren bey,
      Şu sözü “insanlarımızı esir almışken siz nasıl olurda hala insanların tek mutluluk ve sağlık kaynağı olarak cinselliği gösterebiliyorsunuz.” sizin yukarıdaki yorumunuzdan aynen kopyaladım.

      1-Demedim diyorsunuz ama demişsiniz işte, ne dediğinizi yazdığını tekrar okuyun ondan sonra ya gerekli görüyor iseniz düzeltme yaparak cevap verin yada yazmadım demeyin. genelleme yapmayın diyorsunuz ama kendiniz genelleme yapmışsınız.

      2-“İnsanın sağlıklı ve mutlu biri olabilmesi için cinsellik şart demeye getiriyor diyorum.” demişsiniz.
      %100 sağlık arıyorsanız evet belli yaşlarda cinsellik belli düzeylerde cinsellik olmadan %100 sağlık olmaz, ki %80-90 sağlıkta fena bir durum değildir, insan böylede normal bir hayat sürebilir ve sürüyorda zaten. Mesela obez olan bir kişide normal bir şekilde yaşıyor ama o kişi için % 100 sağlıktan bahsedemeyiz. Cinsellik fıtri bir ihyiyaç mıdır, değil midir? Buna cevap vermek lazım önce. Fıtri bir ihtiyaç değildir diyen istisnadır ve sizde bu istisnalardan biri olabilirsiniz. Sağlıklı cinsellik fıtri bir ihtiyaçsa, olmaması da bir eksikliktir tabi ki.

      3- Şehvet olmasaydı nesilde devam etmezdi toplumlarda herhangi bir ilerlemede kaydedilmezdi. Şehvet belli sınırlar ve kurallar çerçevesinde ve kontrol altında olması gereken fıtri birşeydir. TIBBI SEKSOLOJİ sözünde ben ‘bilimsel yaklaşım’ görüyorum siz ise ‘hazcılık’ olarak algılıyorsunuz. Olaya tıbbi yönden bakılmayacakta ne yönden bakılacak. Ben bu yazıda Freudcu bir yaklaşım da göremedim, siz bu yazının neresindenden çıkardınız Freud u. Freud psikoloji bilimi açısından bakar tıbbi açıdan ‘hormonlar’ açısından bakmaz bu olaya, ki bu hormonların tesbitinin ve etkilerininde son yıllarda yani Freud un ölümünden 50-60 yıl sonra keşfedilmiş şeylerdir.

      4-“Tıbbı seksoloji şehveti insan hayatının merkezine oturtur.Öyleki insan ile hayvan arasındaki farkı sadece şehvete bağlar.”
      İnsanla hayvan arasındaki ortak yöndür şehvet aradaki fark değildir. Burada da Freud’cu yaklaşmlarla Tıbbi seksolojiyi birbirine karıştırmışsınız. Bu ithamları Freud’a yapabilrisiniz ancak burada böyle bir durum yok.

      5-İslami literatürde ‘şehvet’ sadece cinsellik için kullanılmaz, nefsin her türlü arzusu için kullanılır ve bunun kurallar sınırlar çerçevesinde olmasını ister İslam. Ki burada buna karşı bir durum da yok. Kavram karmaşasından ve suizandan kurtulmalıyız önce. Fantazi denilen şeylerin bir kısmı bal gibi de meşru olabilir bir kısmı ise kesinkes haramdır.

     • alieren dedi ki:

      sayın münir

      yine inanılmaz çarpıtmalarla ve kelime oyunlarıyla dolu yazınıza istinaden size bir iki söz söylemek istiyorum.

      her şeyden önce insanın tek mutluluk ve sağlık kaynağı cinsellik demekle,cinsellik olmadan insan sağlıklı ve mutlu olamaz demek arasında ne fark fardır anlamadım.Burda bunu tartışmak tavuk mu yumurtadan çıkar?yumurtamı tavuktan çıkarı tartışmakla aynıdır.Tabi sizin görülmesini ve gösterilmesini istemediğiniz gerçekleri örtbas etmek için bu tür kelime oyunlarına başvurmanız doğaldır.

      Şehvet kelimesi ile cinsel dürtü farklı anlamlar taşır.Cinsellik insanın herşeyden önce üreme aracıdır ve allah tarafından insanlara verilen bir biyolojik dürtüdür.Şehvet ise tamamen psikolojiktir.hayatında cinselliği merkeze alan bütün duygu ve düşüncelerini onun çevresinde kuran insanların içine düştüğü sinsi bir tuzaktır.Tıpkı alkol ve uyuşturucu gibi doğuştan varolmayan sonradan oluşmuş bir sapmadır.

      Şehvetin insanla hayvan arasındaki ortak yön olduğu söylemi ise tamamen gülünç bir iddadır.Hayvanların zevk için cinsellik yaptığı gerçekten çok komik.Şöyle bir düşünüyorumda kediler herhalde mart ayını fantazi ayı olarak görüyorlar herhalde.

      Tıbbi seksoloji ne tıp nede bilimle ilgilidir tamamen freudun kendi deneyimlerine dayanarak oluşturduğu düşüncelerinin müridi ve azılı şehvet düşkünü psikologların üstadlarının düşüncelerine giydirmiş oldukları sözde bir bilimsel kılıftır.

      son olarak islamın bazı fantazilere (sapıklıklara)izin verdiğini söylediniz.Acaba bu sorumluluğu çok büyük idaanızın kaynaklarını açıklayabilirmisiniz.

     • münir dedi ki:

      Pes ediyorum.
      Bildiğim bütün kelime oyunlarını ve çarpıtma metotlarını uyguladım yine de kandıramadım Ali beyi ve bazı diğer okuyucuları. Başka bildiğim oyun da yok o yüzden cevap yazamayacağım benden bu kadar.

      Devam etmek isteyene cenabı Allah sabır versin.

     • .:. dedi ki:

      “Tıbbi seksoloji ne tıp nede bilimle ilgilidir tamamen freudun kendi deneyimlerine dayanarak oluşturduğu düşüncelerinin müridi ve azılı şehvet düşkünü psikologların üstadlarının düşüncelerine giydirmiş oldukları sözde bir bilimsel kılıftır.”

      Dogru soyluyorsunuz,

      Darvin in evrim teorisi gibi. Freud un libido sunun da hic bir farki yok. Bu tur soylemlere musteri bulmak hic de zor degil kuresellesen bu icinde bulundugumuz dunyada.

      Suan gelinen noktada tamamen ticari olmus durumda zaten. Gidecegi nokta alistira alistira sapkinlik.

      Olay bilimsel bir gorus, tespit ama MENTAL..

     • dilruba dedi ki:

      “Hayvanların zevk için cinsellik yaptığı gerçekten çok komik” İşin aslı zevk için yapıp yapmadıklarını bilmiyorum hiç sorma fırsatım olmadı ama sadece üremek için yapmadıkları gerçek.Bence fıtri bir ihtiyaçları olduğu için yapıyorlar.Çünkü hayvanlar basbaya masturbasyon yapıyorlar ve bu olayın sonucunda da yeni hayvancıklar oluşmuyor malumunuz.
      Aslında biraz düşünseniz siz de bunun fıtri bir ihtiyaç olduğunu anlayacaksınız.Hiç değilse kendinize şu soruları sorun.Mesela rüyalanma olayı neden var,kısır insanların neden cinsel arzuları var.Eğer sadece üremek için olsaydı doğum kontrolüne cevaz verilmesi mümkün olur muydu.

      Diğer taraftan fantezi ille de sapıklık değildir.Sapık fanteziler de olabilir gayet masum fantezi de olabilir.En basitinden parfüm sıkmak gecelik giymek bile bir fantezidir aslında.Eğer haram birşey içermiyorsa ve içeriğinde onur zedeleyici birşey bulunmuyorsa meşru olabilir.
      Eşe karşı duyulan şehvet şeytani birşey olamaz.Çünkü şehvet diğer sevdiğin insanlarla eşin arasındaki farkı belirleyen şeydir.Zaten eşine karşı şehvet duymuyorsan o evlilik evlilik değildir.Öyle ilişkilere başka bir isim veriliyor ama burda söylemek pek uygun düşmez.

      Son olarak neden hala aynı düşüncede ısrar içindesiniz anlamıyorum.Birisi size sağlıklı beslenmenin yollarını anlatıyor siz kalkmış insan 30 gün aç kalabilir dinimiz israf etmeyin demiş 30 günde bir yemek lazım,ne yani sağlıklı ve mutlu biri olabilmek için yemek yemek şart mı türünden laflar ediyorsunuz.

     • alieren dedi ki:

      dilruba hanım

      Yanlışlarla dolu yazısınıza cevap verme niyetinde değildim.Yanlız bir konu var ki çok önemli. Sanırım şehvetle aşkı biribirine karıştırmışınız.Sevdiğimiz insanlarla eşimiz arasındaki farkı beliryen şey bence şehvet değil aşk olmalı çünkü şehvet kişiyi karşısındaki insanı sadece cinsel obje olarak görmesine neden olur.Bir insan eşini sadece cinsel obje olarak görürse ona karşı sevgi,saygı ve sadakat gibi duygular beslemez.Sevgi,saygı,sadakat gibi duyguları kişi ancak aşık olduğu birine karşı besler.Bunun içindir ki dünyaca ünlü bir çok filozof ve yazar şehveti gerçek aşkın en büyük düşmanı olarak görür.Ayrıca sizin makbul olarak gördüğünüz fantazilerde kişiyi karşısındakine kendini cinsel obje olarak göstermek içindir.Hiçbir aklı başında insan bu eşide olsa kendini başkasına cinsel obje olarak göstermek istemez.

   • seymen dedi ki:

    ‘DOĞU TIBBINDA hastalıkları doğal ilaçlarla tedavi yöntemi uygulandığı herkesçe bilinir. Helal, doğru ve bilinçli cinsellikte bu yöntemlerden birisidir. TABİPLER bunu reçete olarak hastalarına öneriyorlar.’

    Doğu tıbbında bu varsa vardır, varken yok mu denilsin. Doğu tıbbı denilen şey binlerce yıl öncesine dayanır yani modern zamanların uygulması değildir. Ayrıca fayda görülmese bu zamana kadar da gelemezdi herhalde bu tavsiyeler. Biz dine aykırı olmayan her bilgiyi değerlendirmek zorunda değil miyiz.

    • alieren dedi ki:

     Aynen öyle çok doğru söylüyorsunuz hedef alıştıra alıştıra sapkınlık.Dikkat edilecek olursa beni hep karı koca arasındaki cinselliğe karşı olduğum iftirasıyla suçluyorlar.Benim için tıbbi seksoloji ve freudçuluk ne kadar sapkınlıksa karı koca arasındaki cinselliğe karşı çıkmada aynı oranda sapkınlıktır.Aslında burda hedefleri görülmesini ve gösterilmesini istemedikleri gerçekleri örtbas etmek ve beni sapkın biri olarak gösterip itibarsızlaştırmak.Elbette karı koca arasındaki cinselliği baz alacaklar aksi halde islami kesimi nasıl olurda etki altına alabilirler. Burda amaç aşama aşama hedefe ulaşmaktır.Eğer siz karı koca arasındaki ilişkinin temelini şehvete oturtursanız zaten işin hamurunu hazırlamış olursunuz.çünkü cinsellik üzerine bina edilmiş bir evliliğin sonu maalesef zinadır..şehvet öyle bir şeydir ki sadece iki kişinin arasına hapsedilemez.

 5. alieren dedi ki:

  Eğer siz cinselliği bu kadar yücelterek putlaştırırsanız.insanın sağlığı ve mutluluğu için tek ilaç olarak gösterirseniz.Tıbbı seksoloji denen safsatayla insanların cinsel dürtüleri devamlı tetiklerseniz. hava ,su gibi insanın yaşamı için olmazsa olmaz olarak gösterirseniz toplumdaki oluşabilecek ahlaki çöküntünün baş sorumlusu olursunuz.Sonrada efendim biz sadace evli çiftleri kastediyorduk diye kıvaramazsınız.

 6. alieren dedi ki:

  “cinselliğe tıbbi seksoloji yönünden baktığımızda insanın gerçek anlamda sağlıklı olabilmesi kişinin cinsel yaşamınında kendi İHTİYACI çerçevesinde DOYUMLU olabilmesi lazımdır.Bu olgu insan SAĞLIĞININ ve MUTLULUĞUNUN temel taşlarındandır”

  yazar hanımın bu sözlerindende anlaşılmaktadır ki bir insanın sağlıklı ve mutlu kabul edilebilmesi için mutlaka kendini cinsel yönden doyuma ulaştırması gerekir.Aksi halde o kişi hastalıklı ve mutsuz biridir.

  Şimdi buradaki en önemli nokta insanın sağlığı ve mutluluğu için gerekli olan bu doyumun sınırının insanın ihtiyacı kadarı ile belirlenmiş olmasıdır.yani bu ihtiyaç hangi derecede olursa olsun mutlaka karşılanmalıdır.Aksi halde o kişi hastalıklı ve mutsuz biridir.Dinimizde nefs olarak tabir edilen seküler bilim dünyasının libido dediği bu cinsel isteklere asla gem vurulmamalıdır.

  Bu ultra hazçı modernist görüş “tıbbi seksoloji” adı altında bilimsel bir kılıfa sokularak insanlara özellikle seküler-hazçı yaşam tarzını aşılamak için kullanılmaktadır.

  kendini ALLAH(CC) yoluna adamış iyi bir müslüman sağlığı,mutluluğu hazda,cinsellikte,tıbbi seksolojide aramaz.O nefsin şeytanın en büyük silahı olduğunu bilir.Zaten bu dünya nefs ile imtihan yeri değilmi dir?

  Birde bu konuda en çok üzüldüğümüz nokta bu tarz ultra hazçı modernist görüşlere benim bu feminist-hazçı medya kuşatması altında adeta bir çöl çiçeği olarak gördüğüm çocuk ve aile sitesinde yer verilmesidir.Eleştirilerim asla yıkıcı karalayıcı olarak algılanmamalıdır.Bir sürü doğru şeylerin söylendiği yazıldığı bu sitede yanlış gördüğüm noktaları söyleyerek yapıcı bir katkı sağlamaktan başka amacım yoktur.Ayrıca bir mücahit olarak gördüğüm sema hanımın aile ve islami değerler için vermiş olduğu mücadeleye saygım herzaman artarak devam edecektir.

  • seymen dedi ki:

   SAĞLIK, sadece hastalık ve sakatlık durumunun olmayışı değil; kişinin BEDENEN, RUHEN ve SOSYAL yönden tam bir İYİLİK halidir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığı, “sadece hastalıklardan ve mikroplardan korunma değil, bir bütün olarak fiziki, ruhi ve sosyal açıdan iyi olma hali” olarak açıklar.

  • Ahmet dedi ki:

   Sayın Ali Eren Bey,

   Nikahlı eşler arasındaki cinselliği neden salt bir hazza indirgeyip iğrenç görüyorsunuz anlamadım. Cinsellik ve cinsel haz başlı başına iyi veya kötü olan bir şey değil ki. Bu haz eğer eşler arasında olursa iyi bir şeydir ve dinimiz bu türden hazları yaşamamızı salık vermiş ve önündeki engelleri de kaldırmaya çalışmıştır. Kötü olan, bu hazların haram yollardan gayrı meşru bir şekilde yaşanmasıdır.

   Kendini Allah yoluna adayan insan neden cinsellikten uzak dursun ? Hıristiyan mıyız biz? Peygamber Efendimizden daha fazla kendini Allah yoluna adayan birisi mi vardı ? Ya Sahabi efendilerimizden ? Hepsinin eşleri vardı ve helal yoldan cinsel yaşamları vardı.

   Nefsin kötü bir şey olduğunu nereden çıkardınız ? Nefs insanın hayatsal içgüdülerini taşır. O içgüdüler iyiye de yönlendirilebilir kötüye de.

   Cinselliği bir bütün olarak kötü ve iğrenç gören kişinin bilinçaltında ciddi kompleksler olduğu düşünülür. Psikiyatri’de bunun açıklaması şöyledir: Kişinin çocukluk çağında doğal cinsel eğilimleri anne baba tarafından kötü ayıp iğrenç olarak baskılanır. Çocuğu bu yüzden dövenler var. Sonra bu çocuğun cinsel kimliğini tanıması olağan bir şekilde gerçekleşmez. Genelde birinci (oral) ya da ikinci (anal) döneme çakılıp kalır. Oysa çocuk bu dönemlerden sonra fallik ve gizil döneme geçmeli ve nihayet ergenlikle beraber karşı cinse olağan ilgi duymalıdır. Oysa çocukluğunda korku dağları ardında cinselliğini öğrenmeye çalışan kişi, bir türlü sağlıklı cinsel tasarımlara ulaşamayacak ve böylece habire bu güdülerini baskılayacaktır. Çünkü kendisini ürkütecektir bu, iğrenç gelecektir. Böyle olunca da cinselliğini sağlıklı bir şekilde yaşayan kişileri “utanmazlıkla, iğrençlikle, haz peşinde koşan hafif meşrep insanlar olmakla, Allah’a gönülden bağlanmamakla” suçlayacaktır. Bunu yaparken içdünyası alttan alta hep acı çekecek ve inleyecektir. Kendi hissedemediği ve yaşayamadığı güzellikleri başkaları yaşıyor diye.

   • Bir Adem dedi ki:

    Lütfen Ali beyin söylemediklerini diline yerleştirmeyin. Cinsellik iğrenç olduğunu hiç bir şekilde söylemedi ve ifadeleride bu mesajı asla vermedi. Bu nasıl büyük bir iddia olduğunu biliyormusunuz? Bu duşünce insanı küfre götürür.

 7. songül dedi ki:

  ali bey gözünü kapatan yalnız kendine gece yapar güneşi etkilemez….ingiliz bilimadamlarına çok güveniyorsunuz heralde size adınızın ali olmadığını alice olduğunun söyleseler inanacak gibi bir duruşunuz var…çocukaile.net’te emeği geçen herkese teşşekkkürler…:)

 8. Gariban dedi ki:

  Bazen hiçbirşeyden zevk alamıyorum herşeyden nefret ediyorum ,kimseyi görmek istemiyorum,doyumsuz oluyorum hiçbişey den tat almıyorum,sakin depresyon demeyin o kelimeyi zaten sevmiyorum ,insan nasıl doyuma ulaşır ????lutfen biri cevap yazsın rica ediyorum ama mantıklı olsun rica ediyorum ….

  • dilruba dedi ki:

   insan işe yarar birşeyler yaptığında doyuma ulaşır bence.bir proje ile uğraştığında ve sonucunu görmeye başladığında doyuma ulaşır.proje olarak neyi seçeceğiniz size kalmış.mesela yeni bir dil öğrenmek,bir hobiyle uğraşmak,vücut geliştirmek veya muhtaçlara yardım etmek gibi şeyler olabilir.

  • seymen dedi ki:

   “KADINLARIN MUTLU OLACAĞI DÖNEMLER VAR”

   Kadınları tatmin etmek ve mutlu etmenin neden zor olduğunu anlatan Dr. Karaismailoğlu şunları söyledi:

   “Kadınlarda mutluluk sağlayan östrojen hormonu fazla. Mutsuz olmaya da progesteron hormonu neden oluyor. Erkeklerin yapacağı şey, bir kadında östojenin ne zaman fazla olduğunu, progesteron hormanlarının ne zaman az bunu bilmesi. Ayın 10’u ile 15’i arasında kadınlara çöp verseniz mutlu olur. Bu aylar üremek için en uygun ayları olduğu için mutlulukları fazladır.

   Kadınlar sigara ve alkolü de progesteronun yükseldiği aylarda bırakabilir. Bir erkeği mutlu etmek istiyorsanız ise ona açabileceği bir kavanoz vermeniz yeterli. Kadınlar kavga ettiğinde bunu kullanabilir.”

  • Ahmet dedi ki:

   Acilen bir psikoterapiste görün. Veya aç, bu konuyla ilgili kitapları oku ve gerçeği öğren. Muhtemelen bilinçaltında çözülmemiş ciddi sorunlar var ve sen bunlardan biteviye kaçıyorsun. Kendinden kaçmayı bırak. Rüyalarını yaz. Bilinçaltın sana nerede problemler olduğunu söyleyecektir. Zihninin derinliklerine gömülmüş sorunların farkında değilsindir çünkü onlar bir zamanlar fena halde korkuyla bastırılmış. Bırak her şey gün yüzüne çıksın. Ortaya çıkan hiçbir sonuçtan çekinme, kaçma. Kendine karşı dürüst ol, samimi ol ve sorunlarını ayan beyan görmeye çalış. (Rüya analizi ve gündüz düşlemleri analizi)

   Cinsellikle ilgili zihnindeki tüm tabuları bir kenara bırak. Kendi cinselliğini, doğru bilgiler ışığında yeniden düzenle. Cinselliğine çekidüzen ver. Mümkünse çok geçmeden evlen. Evliysen, cinslliğinden asla iğrenme. İğrenç tasarımların kökeninde nelerin olduğunu öğrenmeye çalış. Hayatta her şey cinsellik değildir. Ama hayat enerjinizi bu belirler. Eğer bu enerjiniz rahatça akıyorsa, siz de rahat ve mutlu olursunuz. Aksi halde ömrünüz, bir şeylerden kaçmakla, ya da bastırmakla geçecek ve hep mutsuz olacaksınız.

 9. Maalesef genç yaşta çogu erkek ve kadınlar (evli olanlar)cinselliği bilmedikleri için bir çok sorunlar yaşıyorlar ,kim anlatmalı ,nasıl anlatmalı ,kimden öğrenmeli .yaş ilerleyince daha da çıkılmaz hale geliyor

 10. Nur dedi ki:

  Onemli ama gozardi edilen mevzular dikkate alindigi takdirde bicok piskolojik iyilesmenin temelini olusturur

 11. recep dayanır dedi ki:

  eleştiren arkadaşlar eleştiri de bulunacaksak birikimimiz olmalı diye düşünüyorum yoksa susmak gerek Sema Hanım ı doğrusu tebrik ediyorumkendisinden Allah razı olsun çoğumuzun sıkıntısı olaan bir konu cinsellik ama erkek olduğumuz halde bile sorup öğrenemiyoruz bekar olan arkadaşlar evlenince öğrenecekler neyin ne olduğunu takdir ediyorum kendisini

 12. alieren dedi ki:

  çok sayın süreyya hanım

  acaba rica etsem cinselliğin faydaları hakkında vermiş olduğunuz bilimsel verilerin kaynağınıda açıklayabilirmiziniz.Çünkü kulağımıza gelen başka araştırmalar ise tersini söylüyor.Örneğin aşırı tatmin beklentisinin doyumsuzluğa ve yine özellikle kadınlarda genital bölgelerde çeşitli lezyonlara ve kanserojen oluşumlara neden olduğu ile ilgili araştırmalar var bizde hangisine inanacağımıza karar veremedik.

  • Hamzayürekli dedi ki:

   Ali bey genelde yorumları okumaya çalışıyorum, üzülerek söylüyorum maalesef yazarlarımız ve yorumcularımız sebebini bilemiyorum fakat hem bilimsel hemde dini kaynaklara ihtiyaç duymuyorlar. sorulunca katı bir korunmacılığa bürünüp cevap veriliyor…
   Bilemedim ihtiyaç yok galiba.

  • semamarasli dedi ki:

   Ali bey kaynak sormuşsunuz. İnternete bu hormonları yazarsanız onlarca kaynak bulabilirsiniz. Ayrıca Kadın Beyni ve Erkek Beyni kitaplarını okumanızı tavsiye ederim. Orada hepsinin kaynakları var. Yazarı DR. Louann Brizendine
   Siz neden konuyu aşırı cinsellik olarak algıladınız ben anlayamadım. Süreyya hanımın iki yazısının içinde fazla cinselliğin faydaları diye bir şey yok, teşvik de yok. Sadece yaşanan birlikteliğin düzgün yaşanmasının karı koca muhabbetine faydasını anlatıyor. Buna itirazınızı anlayamıyorum. Ayrıca aşırı tatminin doyumsuzluğa ve genital hastalıklara sebep olduğu araştırması da doğrudur muhakkak. Hele ki Avrupa gibi kadınların sürekli erkek değiştirdiği bir toplumda elbette bu hastalıklar çıkar. Onlar manevi eksikliklerini cinsellikle doyurmaya çalışıyorlar. Biz aşırılığı desteklemiyoruz. Her şeyin aşırısı zarardır. Süreyya hanım dinimize ve sağlığımıza uygun olanları yazıyor.

 13. Edip dedi ki:

  Bu irşat edici yazıyı okuduktan sonra bekârlıktan bir lahza halas olmayı istedim ancak şuurluca düşündüğümde evlilik benim neyime diyerek sükût ettim.

  Bekârlar için de mühim tavsiyelerinizi nasihatleriniz vardır muhakkak! Hanımefendinin cevap verebileceğini düşünmüyorum lakin malumatı olan tavsiyesi olan insanlar buraya not bırakabilirler mi? Sağlık ve huzurla kalın…

  • Hazan dedi ki:

   Evlilik aslında dunyanın en güzel şeyi dengin olursa her bakımdan ,ama dengin olmazsada sabrederek evliliği anlıyor ve en güzel duyguları ,hisleri ,zevkleri yaşıyor insan

 14. Ali amcaoğlu dedi ki:

  Merhaba

  Seviyeli, bilgilendirici ve emek ürünü olan yazınızı okudum, teşekkür eder, devamınız beklerim.
  Selam ve saygılar

 15. hatice kk dedi ki:

  Bu bilgilere ilaveten cinselligin onemli oladugunu anlatan psikolog dr.Nusret Kaya’nin Iyilesme kitabini tavsiye ederim.sAYGILAR

 16. alieren dedi ki:

  çok sayın süreyya hanım

  cinselliğin faydaları hakkında vermiş olduğunuz bilimsel bilgiler gerçekten insanın başını döndürecek cinsten.vay be ne kadar çok faydası varmış!Demekki bunca insan hastalıklarının devasını boşu boşuna ilaçlarda ve tıpta arıyorlamış fazla cinselliğin zayıflattığı,cilt bakımına faydalı olduğu,göğüs kanserini önlediği,yaşlanmayı geciktirdiği(nedense hep kadınlara yönelik gibi geldi bana bu faydalar)

  oysa ki geçenlerde bende ingiliz bilim adamlarının yapmış olduğu araştırma sonuçu fazla cinselliğin kadınlarda RAHİM KANSERİNİ tetiklediğini duymuştum.Sizinde dediğinize görede göğüs kanserini önlüyormuş.Herhalde ingiliz bilim adamları çok cahil kalmış öyle değil mi?

  • seymen dedi ki:

   “Hormonlar duygusal açlığımızı gideriyor. Duygularımız doyunca bedenimiz az yemekle ve az uykuyla yetinebiliyor. Bu sayede gereksiz fazla yağlardan kurtulabiliriz.”

   Kadınlar için geçerli olan bu teoriyi 1-1,5 yıl önce buradaki bir yorumumda yazmıştım. O yüzden telif hakkı istiyorum. 🙂

  • ismet badem dedi ki:

   Alieren kardeş islami edeble alakası olmayan, cünüp gezen, aylık özürlü günlerinde cinsel ilişkide bulunan, taharet almayan, yediğine içtiğine dikkat etmeyen vs vs bir ingiliz bilim adamından mı bahsediyorsun? Bilim dediğin bugun öyle yarın böyle değil mi sence? Yumurta da cıss idi bir zamanlar…

  • Süreyya dedi ki:

   Yazar hanım ile ismim karışmaz umarım. Yazar evet yazdıkları ile ilgili kaynak göstermeli.Rahim kanserini tetikleyen sebeblerden birine gelince fazla cinsellikten kasıt sık eş değiştirenlerle ilgili idi. Eksik duymuşsunuz. Kim cahil kim değil bunu yorumlamak bana düşmez tabiki.
   Ama şunu diyebilirim ki fıtratına göre yaşamıyorsan bir sürü hastalık kapıda seni bekler.

  • Nur dedi ki:

   Alieren bey islami konularda insan sagligini gozardi eden en ufak bi noktaya rastlayamassiniz ingiliz bilim adamlarina lafim yok ayni sekilde yazarada lafim yok bu tur bilimsel metinlerde kaynak gosterimi buyuk onem tasiyor ama madem yazarin bazi konularda bosluklari oldugunu dusnuyorsunuz hadisler ve ayetler size ingiliz bilim adamlarinin bile gosteremedigi dogru yolu gosterir

   • alieren dedi ki:

    bu bahsettiğiniz ayetler ve hadisler hangileridir anlamadım ne yüce kitabımız kuranda nede peygamberimizin sözlerinde insanları şehvete sevk eden bir söz olamaz. ayrıca o sizin bulmamı istediğiniz doğru yol nedir onuda anlamadım yoksa mutluluğu cinsellikte aramak mı bende daha mutluluğu cinsellikte arayacak kadar küçülmedim elhamdüllah.

    • havva dedi ki:

     hayatı yalnızca kadın çalışmasın üzerinden yorumlayan biri olunca siz, cinsellik yazılarını da bu denli eleştirmeniz tuhaf durmuyor… lakin sorun şu ki; feminizm ve kadının çalışması da sizn erkeklik egonuzdan çıkınca sadece ,pek kıymeti kalmıyor. daha bütünsel bakabilmeniz dileğiyle… hayat sadece sizn sorunlarınızdan ibaret değildir…

    • hey dedi ki:

     konuyu neden bu kadar dallandırıp budaklandır yonuz herşeyin en iyisi olması lazım değilmi sizce aşkında cinselliğinde saygınında sevgininde her şeyin tadı zevki yerinde güzeldir yazar diyo zaten severek aşkla yapın diyo dolayısıyla yerinde olan aşk biraz daha artıyo saygıda muhabbette yani ben sevdim açıkcası bu yazarı bu tip konularda insanları bilgilendirmesini canı gönünden istiyorum ve dinde öğretilecek anlatılacak bişey varsa ne olursa olsun anlatılır ayıbı günahı olmaz

    • hey dedi ki:

     sana mutluluğu cinsellikte ara diyenmi var konuyu doğru oku doğru düşün

  • hasret dedi ki:

   ya Alieren bey!
   Sizin görüşlerinize saygı duyuyorum..Ama biraz suizanı aşan tabiriniz var bunu belirteyim..Nerden çıkardınız Süreyya hanımın fazla ,cinsellik önerdiğini..böyle bir cümlee okumadım okuyan varsa uyarsın. 🙂

   Yazar “,cinsel ilişkinin çok yaşanması değil,kaliteli yaşanması faydalıdır”..diyor üstüne basa basa..yazıyı bir kere daha okumanızı tavsiye ederim ..belki daha iyi anlarsınız..

   • ... dedi ki:

    Bence bu yazıyı daha iyi okuması gereken başkaları da var. Bazısıda hayatın merkezine oturtmak olarak algılamış nasıl başardıysa! Algılama da kişiden kişiye değişebiliyor.

    • alieren dedi ki:

     Elbette hayatın merkezine oturtuluyor.Bu iş çok iyi bir ustalıkla yapılıyor insanların bilinç altına subminal mesaj olarak hayatdaki en önemli mutluluk kaynağının cinsellik ve şehvet olduğu yerleştirilmeye çalışılıyor.Özellikle burda kadınlar hedefte cinselliğin kansere iyi geldiği yaşlanmayı önlediği zayıflamaya sebeb olduğu gibi doğrulu kanıtlanması mümkün olmayan iddaalar başka hangi niyetle ileri sürülebilir ki

     ayrıca karı-koca ilişkisindeki düzeyi ve kaliteyi sadece cinsel performansa bağlamak hangi maksata işaret eder.Bir evliliği kutsallığında soyutlayıp aşk,sevgi, emek gibi değerlerin yerine o evliliği ayakta tutacak tek çimentonun cinsel tatmin olduğu düşüncesi neden insanların beynine subminal mesaj olarak verilmek isteniyor.

  • ismi lazım degil dedi ki:

   nitelikli birlikteliğin göğs kqnserini engelleyeceğinden, bayanın eşine karşı olumsuz duygular hissetmesinin göğüs kanseri riskini artıracagından bahsdiyor. fazla cinsel ilişkide bulunun demiyor . Yani illaki eleştiri yapıcam diye yazıyı doğru okuyamıyoruz galiba. yazık…

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Kötü bir işin en gizli şahidi, vicdandır. “ Hz. Ömer (R.A)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku