Öğretmenlerin Aile Birliği Ne Olacak?

Bir Adem Diyor ki,

Eşim 19 Temmuz 2017 tarihinde sözleşmeli öğretmen olarak atandı ve güvenlik soruşturmasından sonra Ağustos ayında görevine başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlere 3+1 atama sistemini uyguluyor yani ilk 3 yıl aile birliği için bile olsa eşimin tayin olma hakkı yoktu.

3 yıl sabrederiz birlikte bu engeli de aşarız dedik. Gerçekten 3 yıl çok yıpratıcı oldu maaşımız uçak parasına gitti. 3 yıl boyunca hafta sonları sadece ayda birkaç gün görüşüp sonrasında eve dönüşte ayrılık acısı yaşadık.

Tüm bunlara rağmen sabrettik 3 yıl dayandık görevimizi yaptık. Allah kimseyi eşinden çocuğundan ayrı bırakmasın. Bu durumu yaşayan bir sürü aile var.

Tam sıkıntılar bitecek normal bir aile hayatına kavuşacağız derken Milli eğitim bakanlığı 2017 yılında 17 Ağustosa kadar atananlara mazeret tayinine başvurma hakkı tanıdı pro-papers.com.

2017 Temmuz ataması öğretmenlerin bir kısmı bu hakka sahipken bir kısmı olamıyor. Güvenlik soruşturması il il hatta ilçe ilçe ilçe farklılık gösterip farklı zamanlar da bitmiş.Benim eşim kırsal kesimde oturduğu için güvenlik soruşturması biraz geç bitti sadece 7 gün ile tayin hakkını elde edemiyoruz.

Düşündükçe başıma ağrılar giriyor. Zaten 3 yıldır 1000 km uzakta olduğum eşimden sadece birkaç gün yüzünden 1 yıl daha ayrı kalma tehlikesi ile karşı karşıyayım.

Yetkililere sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ama bu konuda feminist kadınlar gibi güçlü değiliz medya desteğimiz yok.

Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla eş özrü tayini süresinin 3 yıla düşürülmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri bize bu konuda yardımcı olmuyor.

Sesimizi kimseye duyuramıyoruz. Biz ayrıcalık af istemiyoruz Adalet istiyoruz sadece!

3 yıl ayrılıktan sonra ailemize kavuşmak istiyoruz.

“Allah adil olanları sever.” Aile kurumuna hassasiyet gösterenlerden destek bekliyoruz .

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

1 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz