Dua Dua Dua

dua_2008_image2Bismillâhirrahmanirrahîm

Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz, yetkililerin söylediklerine göre tehlike geçmiş değil. Duaya sarılma zamanı. Salât-ı tefriciyeler, âyetel kürsiler okuyoruz. Vatan ve milletin selameti için. Allah tuzak kuranların tuzaklarını kendi başlarına çevirsin. Suçlular cezalarını çeksin, masumları Rabbim korusun. Fitne ve fesat çıkarmak isteyenlere Rabbim fırsat vermesin.

"Dua müminin silahı, dinin direği, yerlerin ve göklerin nurudur." buyuruyor Allah'ın Rasulü. Şimdi daha çok silahlanma zamanı.

Şu zor günlerde bir dua halkası oluşturalım. Korunmak için özellikle Yusuf suresi 64. Âyet-i kerîmesinden bir bölümün okunmasını alimler tavsiye ediyorlar. Okunacak bölüm:

“Fallâhu hayrun hâfizan ve huve erhamurrâhimin.” (1001 kere okuyabiliriz ya da okuyabildiğimiz kadar) âyetin anlamı:

(En iyi koruyan Allah’tır, O merhametlilerin en merhametlisidir.)

Niyet edip besmele çekip hemen başlayalım inşallah. Allah vatanımızı, milletimizi, devlet büyüklerimizi, bizleri her türlü hainlerden iç ve dış düşmanlardan korusun.

Düşman bir tane değil. Rabbimizin korumasına ve merhametine sığınalım hep birlikte ülkemizin selameti için okuyalım.

Etrafımıza duyuralım.

Dualarımız birbirine eklensin vatanımızın dört bir yanını sarsın. Her dua manevi bir asker olsun, korusun güzel ülkemizi ve iyi niyetli insanlarımızı. Göklerin ve yerlerin nuru artsın, Rabbimizin rahmeti yağsın üzerimize.

Haydi Bismillah.

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

14 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz