Güç Sarhoşluğu

Guclu Kadinlar sonnnFareye rakı içirmişler: “Getirin o kediyi bakalım!” diye nara atmış. Kadınlar da rakı içmiş fare gibi bağırıyor, güç sarhoşluğu yaşıyorlar.

Bir havalar bir efelenmeler... Koca da neymiş, ev hapishaneymiş, erkek de neymiş... Esiyorlar, gürlüyorlar, yağıyorlar... Altından kalkmakta zorlanacakları yükleri sırtlıyorlar. En iyi ihtimalle sırt ağrısı, bel ağrısı, omuz tutulması…

Ya da antidepresan. “Kimseyi çekemem” diyen kadın kendini çekemez oluyor. Aslında kendine tahammül edemiyor. “Kimseye eyvallahım yok” diyen kadın antidepresana eyvallah etmek zorunda kalıyor.

Elbette kadının da erkeğin de zayıf zamanları, antidepresana ihtiyacı olduğu zamanları olabilir. Bazen yaşananlar ağır gelebilir, doktor bir ilaç desteği gerek görebilir. Fakat antidepresan satışlarındaki artış, yaygın mutsuzluk, üzerinde düşünülmesi gereken bir gerçeklik.

Sosyal ağlarda özgürlükten dem vurup, ona bunu efelenip sonra da “En iyi arkadaşım” diye antidepresan kutusunun fotoğrafını paylaşan özgür ve mutsuz kadınlar araştırma konusu olmalı.

Sema Maraşlı / Güçlü Kadınlar Neden Mutlu Değil- kitabından

Bu sarhoşluğun bir de ayılması var...


Bunlar da ilginizi Çekebilir

30 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz