Medyadaki Bazı Hocalara Destek Konusunda...

7_b"Bu günlerde hocalar medyada iftiralara maruz kalıyor, destek olur musunuz" diyen okuyucularım oluyor.

Bu hocalara destek olmuyorum, sebepleri:

Bu ülkede aile kurumunu dağıtmaya yönelik kanunlar çıkarıldı. Gerekli gereksiz her konuda beyanat veren bu hocaları, ben bir gün şu ülkedeki zulümlere karşı dururken görmedim.

6284 çıktı, yüzbinlerce erkek kadınların beyanı ile evden atıldı bu hocalar hükümete "Bu ne zulümdür, durdurun" dediler mi?

Bu ülkede birbirini severek evlenen fakat karısı 18 yaş altı diye yıllar sonra tecavüzcüleri ilgilendiren kanun ile hapse atılan, karısı ve çocukları perişan binlerce aile var. Bu hocalar çıkıp "Bunlar dinen reşit olmuşlar, evlenebilirler; kanunları düzenleyin, bu zulmü bu ailelere yapmayın dediler mi?" Erken evlilik yüzünden perişan olan ailelerin yanında oldular mı?

Bu ülkede boşanan erkeklere, eski eşe ömür boyu nafaka cezası var. Bu hocalar bunun dinen haram olduğunu, erkeğin sadece çocuklarına nafaka vermek zorunda olduğunu siyasilere anlatmaya çalıştılar mı bu konuda takipçilerini bilgilendirip, hükümete gür bir şekilde seslerini duyurmaya çalıştılar mı? Binlerce erkek nafaka zulüm altında inliyor hapse giriyor. Bu hocalar bunun için ne yaptılar?

Bu ülkede kadın problem çıkarırsa boşanmak senelerce sürüyor. Erkekler bu arada yeni bir evlilik yapamıyorlar. Bu sürecin zinanın artmasında en büyük etken olduğunu ve bu vebalin hükümete de olduğunu, evlemmelerin ve boşanmaların kolaylaştırılması gerektiğini bu hocalar bir gün dile getirdiler mi, siyasilere anlatmaya çalıştılar mı?

Bu ülkede cinsiyet eşitliği adı altında dinen lanetlenmiş, kadın erkek birbirine benzetilmeye çalışılıyor ve başta Milli Eğitim kitapları olmak üzere, medya, moda gibi pek çok alanda bu çalışmaları yapılıyor. Bu hocalar Allah için bir seslerini yükselttiler mi? Ben duymadım, internette araştırma yaptım böyle bir çabalarını görmedim.

Sadece bunlar değil, medyada eli kalem tutan, sözü, yazısı itibar gören, Allah'ın onlara yazma imkanı sunduğu kaç yazar bu konularda yazıp hükümeti uyarıyor, mazlumlara destek oluyor? Hiç kimse kusura bakmasın Allah için cesaretle Hakk'ı savunmayanlar bir gün kendi başları derde girdiğinde hiç kimseden yardım beklemesinler.

Elbette medyada yer almadığı için geri planda bunu yapan saygın, hakkı savunan Allah'tan gayriden korkmayan hocalar da vardır. Benim sözüm gerekli gereksiz medyada yer alıp, polemik çıkarıp, geniş kitleleri ilgilendiren önemli konular olduğunda sesini çıkmayanlara.

Haksızlık karşısında susmak, zulme rıza göstermektir. Zulme rıza da zulümdür.

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

54 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz