Şimdi Masal Zamanı

ŞİMDİ MASAL ZAMANIŞimdi Masal Zamanı
Masallar ülkesine tatlı bir yolculuğa hazır mısınız ?
Sema Maraşlı’nın usta kalemi ile Nazan Erkmen’in harikalar çizen fırçası el ele verdi ve birbirinden güzel masallar ortaya çıktı. Çocuklar bu masalları çok sevecek .
Haydi Şimdi Masal Zamanı!

SUNUŞ

MASALLA SÖYLEŞİ

Merhaba, hoş geldin masal. Seninle yine hayal ülkesine yolculuk yapacağız. Çünkü sen her çağda insanların hayatına renk kattın. Sende konuştu, canlandı bütün varlıklar. Kuşlar şarkı söyledi, tavşan hikâye anlattı, ağaçlar güldü. Keloğlan padişahın kızıyla evlendi. Kurtla kuzu arkadaş oldu. Uykunun tadı seninle geldi.

Bazı gerçekler başlangıçta bir hayaldi. Uçan halıdan etkilenen insan uçağı icat etti. Sen bize her zaman yol gösterdin, ilham verdin. Çocuklar seninle büyüdü, büyükler kaybettikleri çocukluğu sende buldular.

Sevgili masal, çocukken masal dinlemeyi çok severdim. Sonra büyüdüm diye seni uzun bir süre unuttum. Anne olunca seni yeniden hatırladım. Sana ihtiyacım vardı. Sensiz olamazdı. Çocuklarım bana, “Anne iyilik nasıl olur? Cimrilik nedir? Yalan söylemek neden kötüdür?”gibi pek çok soru sorduklarında onlara nasıl cevap vereceğimi bilemedim. Çünkü soruların cevabı ne gözle görülür, ne elle tutulur, ne yenilir ne yutulur cinstendi. Sonra aklıma sen geldin. Uçsuz bucaksız hayal dünyasından onlara seninle cevaplar verdim. Çocuklarım da seni çok sevdiler. Artık hayatımızda senin özel bir yerin var.

Sevgili masal! Ruhumuzu besledin, düşlerimize hayat verdin. Bize dostluğu, sevginin güzelliğini ve affetmeyi öğrettin. Cesaret, cömertlik, doğruluk gibi değerleri geliştirme fırsatı verdin. Hayatı bir oyun olarak gören çocuklar seninle eğlenirken öğrendiler. Sen büyüklerin saatlerce anlatmaya çalıştığı bir konunun kalıcı ve eğlenceli bir özetisin. Sen hayatın süsüsün.

Sevgili masal, ben de hayali gerçeğe katıp yepyeni masallarla masal dünyasına katıldım. Dilerim zihinlerde güzel izler bırakır.

Bu masalları, beni her zaman yazmaya teşvik eden sevgili çocuklarıma ve tüm masal dostlarına armağan ediyorum.
Sema Maraşlı

İÇİNDEKİLER

Of Of Prenses

Dağınık Karga

Pırpır ile Hırhır

Kırmızı Yaprak

Çılgın Böcekler Korosu

Tembeller Şehri

Masalcı Yengeç

Tavus Kuşu ile Kirpi

Akıllı Oğlan

Yüzen Kuşlar

Hükümdarın Düşüncesi

Yalnız Köstebek

Bahçıvanın Kızları

Taş Bebek

Cesur Kuzu

Canoğlan’ın Kedisi

Sincabın İnadı

Erik Ağacı

Kunduzun Sarayı

Mırmır Balığı

İmir ile Ballı

Püskül

Fıçıdaki Su

Kangurunun Cesareti

Bir Torba Yalan

Aykuşu

Ormanda Yenilik


Bunlar da ilginizi Çekebilir

1 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz