Size Hâlâ Cinsel İstismar İftirası Atılmadı mı?

15 Şubat 2019Aile Tehlikede, Sema Maraşlı4 Yorum »

cinsel istismar iftirası grevioİstanbul Sözleşmesi’ni ilk imzalayan ülke olan Türkiye’nin, sözleşme kapsamında yerine getirmesi gerekenleri takip etmesi için Avrupa Konseyi’nin kurduğu izleme ekibi GREVIO başkanı 15 Ekim 2018’de  GREVIO nun ilk raporunu açıklamış.

Rapora göre Avrupa Konseyine göre pek başarılı bulunmamışız!

GREVIO başkanı Feride Acar ilk raporu açıklarken aynen şöyle söylüyor:

Özellikle cinsel şiddet vakalarında çok düşük bildirim var: “Bunun hakkında bir araştırma yapın.” diyor GREVIO, “Niçin cinsel şiddet bildirimi yapılmıyor” diyor.

Eveet işte bu cümle İstanbul sözleşmesinin bizdeki amacını çok iyi açıklıyor. Son cümleyi tekrar okuyalım:

“Niçin cinsel şiddet bildirimi yapılmıyor.”

Avrupa Konseyi bizden ne bekliyor?

Bol bol cinsel şiddet bildirimi.

Cinsel şiddetin gerçekleşmiş olması ya da olmaması onlar için önemli değil. Onlar ellerinde Türkiye gibi Müslüman bir ülkede, çok fazla cinsel şiddet olduğunu gösterir veri istiyorlar.

Aslında son yıllarda cinsel şiddet verileri, ülkemizde oldukça yüksek çıkıyor fakat onlara yetmemiş daha fazla, daha fazla, daha fazla cinsel şiddet bildirimi istiyorlar.

Cinsel şiddet verileri İstanbul Sözleşmesi şartlarını yerine getirmek için çıkarılan 6284 nolu kanun sayesinde yükseldi. Sebepleri:

1-Cinsel şiddetin tanımı İstanbul sözleşmesi ile genişletildi. Sözleşmede “sözlü, sözsüz veya fiziksel olarak cinsel nitelikte davranışta bulunmayı…” diyor.

Yani bir laf atma, bir dokunma ile tecavüzle aynı sayılıyor ve hepsi “Cinsel şiddet” ya da “cinsel istismar” olarak tanımlanıyor ve yasalar önünde cezası da birbirine yakın veriliyor. Bu yüzden cinsel şiddet  verileri yüksek çıkıyor.

2-Feminist kadın dernekleri çok iyi çalıştı. Okullara kadar giderek “Sevgilinizin istemediği her dokunuş cinsel istismar olur ve onu muhakkak şikayet edin, çok ağır cezaları var” diye genç kızları kışkırttılar. Erkek arkadaşından ayrılan kız şikayete koştu intikam için. Cezaevlerinde 18 yaş altı delikanlı dolu, kız arkadaşlarının iftiraları ile.

3-“Koca tecavüzü” diye bir kavramımız oldu. Kadınlar “Kocam bana tecavüz etti, onunla isteyerek birlikte olmadım.” derse erkek tecavüzden 5 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası alıyor. Tabii bu da karlı boşanmak ve eski eşten intikam için Allah korkusu olmayan avukatlar ve kadınlar için iyi bir geçim ve intikam kapısı oldu.

4-Medya iyi çalıştı: Birkaç olay üzerinden medyada günlerce cinsel istismar vakaları konuşuldu, cinsel istismar şikayetinin karlı tarafları anlatıldı.

Burada Hürriyet Gazetesinin çabalarını unutmamak lazım. Ayşe Arman neredeyse üç yazısından birini cinsel istismara ayırdı ve hâlâ da devam ediyor.

Hatta geçen yıllarda “Toplu taşımalarda size dokunan olursa şu hatta şikayet edin” diye Hürriyet gazetesi telefon numarası vermişti, cinsel istismar rakamlarını yükseltmek için. İnsanların tıklım tıklım yolculuk yaptığı toplu taşımalarda taciz ihtimali var elbette fakat bir o kadar da yanlış anlaşılma ihtimali var. İstemeden de değen biri iftiraya kurban gidebilir.

Hürriyet gazetesinin çağrıları karşılık gördü. Ki bunu bir kadın gazeteci yazmıştı, erkeğin yanında kız arkadaşı olduğu halde ve diğer kıza dokunmadığı halde “taciz etti” diye bağırdığını. Bu haberler ile de epey bir erkeğin başı yanmıştır. İstismar verileri yükselmiştir.

5-18 yaş altında gönüllü evlilik yapanların kocaları da cinsel istismar suçları ile cezaevindeler. Genç evli erkekle ağır cezalarla gerçek tecavüzcülerle aynı koğuştu. Yuvaları dağıtılarak 5-20 yıl arası cinsel istismardan hapis cezası aldıkları için aile babaları da cinsel şiddet verileri içinde yer alıyor.

6-Cinsel şiddet iddialarının kazanç kapısına dönmesi: Cinsel şiddet iddiası ile karşı taraftan para isteyen çok kişi var. Mesela genç kızlar çıplak fotoğraflarını atıyorlar delikanlılara ya da tanışmak için peşlerine düşüyorlar, evlerine gidiyorlar sonra da kızın ailesi dava açıyor “kızımızı istismar etti” diye. Kızın çıplak fotoğraf göndermesi suç değil fakat delikanlının bakması ya da kızla buluşması cinsel istismara giriyor. Erkek de 18 yaş altı olduğu halde çocuğa istismardan ağır hapis cezaları alıyorlar.

7-Cinsel istismar iftiraları istediğini elde etmenin en kısa yolu oldu. Birinden intikam mı almak istiyorsun, öğretmenden yüksek not mu istiyorsun, müdürden mi hoşlanmadın, mirasta amcana mı kızdın…At iftirayı istediğini elde edemesen de içindeki kinin rahatlasın. Nasıl olsa iftiraya ceza yok. Kanunlarımızda iftiraya ceza var ama konu kadın olunca uygulanmıyor.

8-“Bütün bunlara kadın beyanı esastır” hükmü sebep oluyor. Hatta erkeğin elinde yapmadığına dair delil olsa bile, erkek kadın beyanıyla ceza alıyor, hayatı kararıyor. Sadece erkeğin değil ailesinin de hayatı kararıyor. Kadın beyanı doğru kabul edildiği için cinsel istismar rakamları yüksek duruyor.

Bu rakamların içinde gerçekten taciz ve tecavüzlerde var elbette fakat bunların sayısında bir yükseliş olduğunu bilemiyoruz. Laf atmayla gerçek tecavüz aynı kefeye konduğu için gerçek cinsel istismar rakamları belli değil.

Şu anda tecavüz koğuşunda yatanların yüzde sekseninin masum olduğu söyleniyor. Bana çokça gelen mağdurların kendilerinden ya da ailelerinden mesajlara bakarak bu sayının doğru olduğunu düşünüyorum. “Cinsel istismar iftirasına uğradık” diye o kadar çok mesaj geliyor ki hangisini yayınlayacağımı bilemiyorum. Memleket ne hale geldi!

Fakat bu kadar sayının yükselmiş olmasına rağmen Avrupa Konseyi rakamlardan memnun değil. “Cinsel şiddet bildirimi az” diyor.Kime diyor?

Medyaya diyor. Daha çok çalışın ki verdiğimiz yemi hak edin.

Feminist kadın derneklerine diyor. “Az çalışıyorsunuz yoksa lüks mamanızı keseriz ha” diye sopa sallıyorlar.

Bu yüzden önümüzdeki günlerde iftiralar iyice artabilir. Toplu taşımada, iş yerinde, okullarda… erkekler dikkatli olsunlar. İstanbul sözleşmesi iptal olmazsa cinsel istismar iftirası atılmayacak erkek sayısı kalmayacak gibi.

Kadın iktidarının yolunu açmanın en kısa yolu “Erkeğe iftira atmak” oldu.

Size hâlâ cinsel istismar iftirası atılmadıysa; bekleyin az kalmıştır.

Avrupa Konseyi bizim ülkemizde cinsel şiddet vakalarının yüksek görünmesini neden bu kadar çok istiyor?

Müslüman bir ülkeyiz, dünyada İslam’a doğru bir yöneliş var, istismar rakamlarının yüksek olması “Bakın bir İslam ülkesi, cinsel şiddet çok yüksek rakamlarda, bunlara mı özeniyorsunuz.” Diye bizim üzerimizden dinimizi kötü göstermek.

Batılılar yıllarca “Müslümanlar terörist” dediler, şimdi de “Müslümanlar sapık” diyebilmek için onlara istismar verileri lazım. Feminist derneklerin verilerine göre cinsel istismarda birinci sırada imamlar var. İkinci sırada ögretmenler var. Hükümet yetkilileri veri açıklaması yapmıyorlar.

İslam dünyasında şerefi olan bir ülkemiz var. Cinsel şiddet vakalarının yüksek görünmesi İslam dünyasında da bizi gözden düşürecektir. Ondan sonra da hiçbir İslam ülkesinin ümidi falan olamayız.

Ayrıca ülkemiz stratejik olarak önemli bir yerde Batının gözü olduğu bir ülkeyiz. PKK başta olmak üzere üzerimizde sürekli oyunlar oynanıyor. İstanbul sözleşmesi ile iç çatışmada kadınları koruyamıyorsak Avrupa Konseyine ülkeye müdahale hakkı vermişiz. Kadınlardan küçük bir ayaklanma Batıya müdahale için yetecektir.

Batılıların bütün dertleri ülkemizde baş edemediğimiz bir kadına şiddet ve cinsel istismar olduğunu dünyaya ilan etmek ve Türkiye’yi canilerin, pezevenklerin, cinsel sapıkların ülkesi olarak tanınır kılmak. Bunu yapabilmek için de ellerinde İstanbul Sözleşmesini kullanmak gibi bir imkan var. Sözleşmeyi ilk bize sunmaları ve İstanbul diye anılması da haçlı zihniyetinin sinsi bir oyunu gibi duruyor.

Şimdi milletin çoğunluğu sessiz. Henüz kendi ayağına pislik dolaşmadığı için susan bir kesim var. Fakat kendi ayaklarına pislik dolaştığında konuşacak zamanları olmayacak, zira doğrudan ağır cezayla hapse girecekler. Velev ki kendi ayağına bulaşmayacak bile olsa bu adaletsizliğe hukuksuzluğa dur demek gerekiyor.

Bir parça insafı vicdanı olan insanın İstanbul Sözleşmesinin iptali için çaba sarf etmesi gerekiyor.

CİMER e yazalım.

Twetter da etkinlik yapalım.

#istanbulsözleşmesifeshedilsin

#istanbulsözlesmesiöldürür

Sema Maraşlı  www.cocukaile.net

Okunma Sayısı : 12.485

Yorum yapın

“Size Hâlâ Cinsel İstismar İftirası Atılmadı mı?” için 4 Yorum

 1. Bayram dedi ki:

  Özümüze dönmeliyiz avrupa koskoca bir hiçten tamiri telafisi olmayan acılardan gayrı bize bir şey vermedi vermezde.
  Özümüze dönmeli Türk örf adetini baz alan yeni bir Aile bakanlığı tehsis edilmeli.
  Gerçek suçlular suçsuzlardan ayrılmalı.
  İftira atan şahıslara iftiraya maruz kalanın alacağı ölçüde ceza verilmeli.
  Aile Milletin bihenk taşıdır.
  Yıkılırsa but taş ölçüyü alamazsınız hiç bir yerden.

 2. Abdullah hasan dedi ki:

  Bir Müslüman ” Bana iftira atan olmadı” diye bu olayların oluşturduğu veya oluşturabileceği sıkıntıları görmemezlikten gelmek hiçte ahlaki değil, ”Bana dokunmayan yılan” diye bir düşünce oldukça AB bizi bu konuda ne kadar sıkıntıya düşürebileceği ve hayatımızı felç edebileceği aşikar. Her Müslüman Toplumun aleyhine olan her işte DERT SAHİBİ olmalı ve Mümkün mertebe Mücadeleci olmalıdır yoksa Hesap günü İşler zoır.

 3. Sadece Fatih dedi ki:

  Atılmadı ama bayan personelden “sen bir şey yapmadığın halde biz şimdi seni bu adam bizi taciz etti diye şikayet etsek sorgusuz sualsiz direkt uzaklaştırma alıyormuşsun” diye yüzüme şaka amaçlı söylendi.

  Kadınlar iki yüzlü. Hoşlandığı erkek asılsa, mailler atsa dahi taciz olmuyor, gıcık olduğu erkek sadece kadının beyanıyla tacizci oluyor.

  Son olarak da taciz nedir? Açık saçık giyinen bir kadın da aslında teorik olarak erkekleri taciz etmiyor mu?
  Tesettür farz deyince tüü tüü sapıklar bir kadının saçından mı tahrik oluyorsunuz diyorlar ama sonra da “baş döndüren dolgun saçlar”…

  Bu sitede tartışılan her konu küfürle islamın savaşıdır!

  • Feyza dedi ki:

   “Tesettür farz deyince tüü tüü sapıklar bir kadının saçından mı tahrik oluyorsunuz diyorlar ama sonra da “baş döndüren dolgun saçlar”…”
   Harika bir tesbit ve tezat. ? Sadece saclar mi, dolgun kirpikler, etkileyici bakislar, puruzsuz ten vs..
   Bu malzemeleri en fazla tuketen kesimin hanimlari bunlari kocalarina hos gozukmek icin tuketen disarda tesetturlu olan hanimlar degil de genelde bu malzemelerle guzelligini ifsa edip sokakta arz-i endam eden hanim kitlesi olduguna gore kimse “bu hanimlar kendileri icin guzel gozukmeye calisiyor,dertleri kendilerini erkeklere begendirmek degil” diye savunmaya gecmesin. O sekilde dusunen hanim kendini iyi hissetmek icin evinde suslenerek ya da sadece esine bu ozel halini gostererek de tatmin olabilir cunku, cumle aleme ifsa etme ihtiyaci hissetmez kendisini.
   Allahu Teala bu kardeslerime de dogru yolu gostersin, kimseyi kinamiyor ve asagi gormuyorum. Bu tarz muhabbetlerden hoslanmiyorum dahi fakat ortada oyle bir algi operasyonu olusturuluyor ki, bir yanda kadinlarin sacindan tahrik olan erkeklere sapik damgasi vuran zihniyet ayni zamanda bu sac telinin istenildigi takdirde sehevi duygulari ne kadar tetikledigini kendileri itiraf ediyorlar. Fakat bu itirafi sizin su cumlenizdeki gibi yuzlerine soylediginiz anda ise “kadinlar kendilerine olan saygilari ve kendilerini iyi hissetmeleri icin bu sekilde bakimli ve havali gozukmeye calisiyorlar.” cumleleriyle savunmaya geciyorlar. Yani hic olmazsa kacak guresmeyin ve bu tarz maskeli manipulasyon cumleleri ile insanlarin akliyla dalga gecmekten vazgecin, cunku hakikaten komik gozukuyor. Bu durumda sac teli basi dondurebiliyorsa, guzel koku, dekolte giysiler, dolgun dudaklar, uc kat hacimli kirpikler, uc kat fondotenle kapatilmis puruzsuz bebeksi bir ten vs..bildiginiz tsunami etkisi olustirabilir. 2 kere 2, 5 etmez.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ En eğitimli kişi yaşadığı, yaşadığı hayatı en iyi anlayandır. “ ( Hellen Keller)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku