Teklif- İmza ;Eşim

tugbaTüyap kitap fuarında Sema Hanım'ın yoğun geçen imzasının ardından birlikte aldığımız kitaplardan biri de İmza;Karın kitabıydı. Kitap pek çok çevreden hanımın eşlerine yazdıkları mektupları içeriyor. Sadece şu anda evli olduğu eşine değil ; vefat eden eşine, olmasını istediği eşine ve ayrıldığı eşine de yazanlar var.

Kitabı okurken mektup yazma kültürümüzü terkedeli uzun zaman olmuş diye düşündüm.Zira kitapta havada kalan bir husus var ; hanımlar eşlerini okura mı anlatayı tercih etmiş , eşine mi mektup yazmak istemiş karışmış. İnsan eşine yazdığı mektupta şurda tanışmıştık , şu yıl evlendik, şu kadar çocuğumuz oldu gibi bir mektup yazar mı Allah aşkınıza? Sanki karşı taraf ne yaşadığının farkında değil gibi... Bir de Türkçe'nin epeyce kısırlaştığını düşündüm okurken, ne kadar az ve birbirinin aynı cümlelerle anlatır olmuşuz derdimizi meğer. Oysa eski mektuplaşmaları okurken insan gerçekten tüm duyguyu hissediyor içinde. Ben bu sebeple yavan buldum pek çok satırı ,bağışlasınlar yazanlar beni ...(Bilmiyorum Sema Hanım ne düşünür?)

Neyse kitap eleştirisi yapmak değil niyetim. Konuyu size bağlayacağım:) Kitabı okurken -bir aile sitesi genel yayın yönetmeni olarak - biz niye böyle bir şey yapmıyoruz diye düşündüm. Üstelik gelen yorumlardan sonra düşüncem o ki,; çok daha iyi mektuplar okuruz biz bu sitede. Bizi takip eden mutlu-mutsuz- uzun zamandır evli- henüz yeni evlenmiş pek çok kadın ve erkek var. İster isminizi açıklayarak, ister açıklamadan denemek ister misiniz böyle mektuplar yazmayı... Cevabı evet olanların mektuplarını tugbaakbeyinan@gmail.com 'a bekliyorum. Burda onlar için ayırdığımız köşe de yer bulsun kendisine... Belki biz de bir kitapta toplarız onları ne dersiniz:)

tugbaakbeyinan@gmail.com

www.tugbaakbeyinan.comBunlar da ilginizi Çekebilir

6 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz