Yalnız Erkekler

yalnizlik_resimleri_13_20120519061929"Özgür ve Yalnız Kadınlar" yazımdan sonra bir okurum "Yalnız kadınlardan bahsetmişsiniz, ya biz yalnız erkekler ne olacak?" demiş. Gerçi benim yazım kadın için yalnızlığın ne demek olduğu üzerine değildi bunu ayrıca yazmak lazım.

Okurumun sorusu üzerine "yalnız erkekler" den başlayalım. Doğrusu yalnız erkekler üzerine hiç düşünmedim,. Zor mudur bir erkek için yalnızlık bilmiyorum. Artısı eksisi nedir?

Akşam çocuk sesi olmadan, bir kadın sesi olmadan yaşamak nasıl bir duygudur? Bunları ben bilemem. Ya da akşam yemek kokusu olmayan, boş, soğuk bir eve girmek bir erkeğe ne hissettirir? Yalnızlık gençken mi orta yaşta mı yaşlılıkta mı daha zordur?

Eşinden ayrılmış ya da eşi ölmüş bir erkeğin yalnızlığı ile hiç evlenmemiş bir erkeğin yalnızlığı aynı şey midir? Ya da her yalnızlık kendi başına bir hikaye midir?

Kadın yalnızlığı biraz daha zor gibi geliyor. Çünkü kadın gidip bir erkeğe evlenme teklif edemez fakat erkeğin böyle bir imkanı var. O halde bir erkek neden yalnızlığı tercih eder? Ya da tercih değilde kafasına göre birini bulamamanın mecburi kabullenişi midir yalnızlık? Evet yalnız beyefendilerden cevap bekliyoruz. Mail gönderebilirsiniz, Adem-Havvalar bölümünde yayınlamak üzere yazı olarak gönderebilirsiniz, isminiz yayınlanmayacak. Ya da yorum olarak bu yazının altına düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Bekar, boşanmış, genç, orta yaş ve yaşlı, yalnız okurlarımızın yazı ve yorumlarını bekliyoruz.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

51 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz