Yatak Odası Olmayan Ev

Siz hiç yatak odası olmayan bir ev gördünüz mü?

Küçüktüm, bir tanıdığımızın evini ilk kez ziyarete gitmiştik. İlk ziyaret olduğu için ev sahibi evini gezdirdi, bütün odaları gezdik fakat karı-kocanın muhabbet yeri yoktu.

Belki maddi durumları iyi değildir diye de düşünebilirsiniz fakat maddi durumları çok iyi. Evi gezme işi bittikten sonra annem “yatak odanız yok mu” diye sormuştu. Ev sahibi:”burada kimsenin yatak odası olmaz, ayıptır” demişti.

Bir gün bu aile, bir yaz tatilinde bize yatılı olarak misafirliğe gelmişlerdi. Annem ve ben, karı-kocanın odasını ayrı, çocuklarının odasını da ayrı hazırlamıştık. Annem, kadını-kocasıyla aynı odaya yatırmak için o kadar çok ısrar etmişti ki, kadın asla kocasıyla aynı oda da yatmamıştı, ayıpmış (2 hafta boyunca misafirlerdi). Bu olay olduğunda ben küçüktüm, kadının yanında anneme şunu demiştim “anne, ben seni babamdan ayrı yattığını hiç görmedim(misafirlikte bile). Annemin bana kadının yanında öğüdü: "Evlendiğinde asla kocandan ayrı yatma, hep onun yanında yatacaksın, kızsan kırılsan bile" demişti.

Ben büyüdüm ve hala o ailenin “yatak odası” yoktur.

O evin reisi diye bilinen o adam, defalarca boşanmak istedi, fakat kadın tabiri caizse "dişli” biriydi. Kadın, çocukları da babaya karşı kışkırtmıştı. Kadının ailesi de hacı hocadır, adamcağıza göz dağı veriyorlar. Neymiş efendim, biz sana gül gibi kızımızı verdik, ALLAH' , kitabı bilen biri, senin namusuna laf getirtmeyecek biri. Sen adam değilsin demişlerdi. (Bu adamın toplumda saygın bir mesleği var). Yeni yasa da malumumuz kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyor. Adam bitmiş durumda. Her gün geç bir saatte evine gidiyormuş. Çocukları da adama cephe almış durumda. Defalarca çocuklarla konuştum, ama anneleri çocuklarının kafalarında öyle bir zihniyet oluşturmuş ki, onu kıramadım.

Çocuklardan öğrendiğim bir bilgiye göre, kadın ev hanımı olduğu için, adam asla karısını çocuklarını parasız bırakmazmış. Adam karısına dokunmak istiyormuş ama kadın izin vermiyor muş ve git dışarıdan biriyle ilişkiye gir izin veriyorum demiş, tabi dindar bir adamın da gidip böyle bir şey yapamayacağını biliyor ve kadın, üstüne üstlük boşanmıyor da. Artık adam karısına parayı vermekten vazgeçiyor, önce ihtiyacımı karşılayacaksın sonra paranı alacaksın demiş , bunu kadın, çocuklarına anlattığı için ve daha bir sürü olay anlattığı için, çocuklar dinen ve resmiyette karı koca oldukları babalarını tecavüzcü olarak görüyorlar, annelerinde hiç suç bulmuyorlar.

Bir de kadın “burada herkesin evi böyle demişti” ya, İnanır mısınız bilmiyorum ama, gerçekten de o ilde kimin evine gittiysem yatak odası yoktu. Ama çok şık salonları çok şık çocuk odaları vardı. Ne yazık ki, öyle bir yuva da yetişen bir kız çocuğu da, annesinden ne gördüyse ister istemez onu uygulayacak.

Bu kadınla konu ile ilgili kısa bir konuşmamız:

Ben: Niçin yatak odanız yok?

Kadın: Burada ayıptır, yatak odası olduğunda insanların aklına gelecek olan şey belli bu yüzden yok.

Ben: Kuran kursu hocalığı yaptığınız için, siz ayetleri hadisleri benden daha iyi bilirsiniz, size ait odanızın olması günah mıdır?

Kadın: Günahtır diyemeyiz, fakat böyle bir odamızın olup çocukların veya eve gelen misafirlerin akıllarına cinselliği getirttirmek günahtır. Zaten ben sadece çocuk yapmak için birleştim. Ki biliyorsundur amaç ümmeti Muhammedin çoğalması.Ben bu sünneti uyguladım. Artık bana dokundurmuyorum.(Allahtan korkan Adamın bir yere gidemeyeceğini de biliyor)

Ben: Anladığım kadarıyla koca(kul) hakkını pek önemsemiyorsunuz, dinde öğrendiklerinizi de kendinize uygun olan yeri alıyorsunuz.Peki bu durumlardan dolayı kocanız boşanmak isterse ne düşünürsünüz?

Kadın: Boşanırsa boşansın, benim çocuklarım var onlar yeter bana.(Fakat adamın boşanmasına da izin vermiyor)

Yorum sizlere ait...

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

94 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz