Yorumlarda Müstear İsimler ve İşaretler

depositphotos_129722530-stock-photo-quotes-point-comma-colon-semicolonDeğerli Okurlarımız! Sizden küçük bir ricamız var, yorumlarda kullanılan müstear isimlerle ilgili.

*Lütfen yorumlarda noktalama işareti kullanmayın. Sebepleri,

1-Aile üzerine yorumlar daha çok olduğu için yazan kişinin kadın mı erkek mi olduğunun anlaşılması önemli.

2-Size cevap verecek olan kişi cinsiyetinizi anlamayınca hanım mı bey mi diye nasıl hitap edeceğini bilmiyor.

3-Devamlı okuyucularımız bir müddet sonra öğrenseler de yeni okuyucularımız için kafa karışıklığı oluyor. O kişinin kadın mı erkek mi olduğunu anlamak için diğer yorumlarını da okuması gerekiyor. Zorlaştırmayalım kolaylaştıralım.

*Müstear isim kullanmanın dinen bir vebali yok, eğer bunun için noktalama kullanıyor iseniz. Zira bu ismin müstear olduğunu herkes biliyor ve biz de özellikle kendi isimlerinizle değil müstear isimle yazmanızı tercih ediyoruz. Zira burada kim olduğunuz değil, fikirleriniz önemli.

**Müstear seçerken de kadın mı erkek mi olduğunuzun anlaşılacağı bir müstear kullanırsanız iyi olur. Mümkün olduğu kadar isim tercih ederseniz daha da iyi olur. Ayşe, Fatma, Hatice, Zeynep, Feyza, Meryem gibi ya da Ahmet, Mehmet, Abdullah, Yahya, İsa, İbrahim gibi isimlerin cinsiyetini anlamakta bir zorluk yaşanmaz.

Fakat "hüzün" gibi müstear isimlerde cinsiyet belli olmuyor. Bu müstearı hem bir kadın hem de bir erkek kullanmıştı. Karışıklıklar olmuştu.

***Son olarak başkasının kullandığı ismi kullanmazsanız iyi olur, yine karışıklığa sebebiyet vermemek açısından.

Not: Daha öncesinde noktalama işareti kullanan okurlarımız yanına bir müstear isim ekleyerek noktalama işaretine de yazabilirler. O kişinin önceki yorumlarını okumak isteyen okurlar için kolaylık olur.

Yorum yapan bütün okuyucularımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Anlayışınız için ayrıca teşekkür ederiz.

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

12 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz