Adalet Bu mu? (6284)Bir Adem Diyor ki...

Eşim Psikolojik sorunları olan birisi. Doktora gittik ilaç tedavisi verdiler kullanmadı. 2 yıllık evliyiz ve evlendiğimizin ilk ayından beri her ay bir iki defa boşanmak istediğini söyler durur.

"Rüyanda kimi görüyorsun, küvete küçük abdestini mi yapıyorsun, eve neden 15-20 dk geç geliyorsun. Şirketin seni neden şehir dışına ya da yurtdışına gönderiyor..." diye sürekli tartışma çıkarır. Boşanıcam der. (Mesleğim Tercümanlık olduğu için çalıştığım kamu şirketi beni yılda 1 defa yurt dışına fuara yollayacak. Daha gitmedim yurt dışına)

İkimizde çalışıyoruz ama eşimin bitmek bilmeyen isteklerinden dolayı ay sonunu getiremiyoruz.

Hafta sonu ek iş yapayım dedim, eşim kıyameti kopardı. Ben de git nereye boşanma davası acıyorsan aç dedim. Çünkü evlendiğimizden beri boşanacağım diyor.

Ve o sırada kahvaltı için sucuklu yumurta hazırlamak üzere sucuk kesiyordum. Yanıma geldi tahrik etti. Ona doğru dönüp "Allah akıl fikir versin nasıl bir insansın. Lanet olsun senle evlendiğime git boşanma davası aç," dedim. Bana "Sen bana bıçakla saldırdın" demeye başladı.

Olaydan 8 saat sonra hâlâ ben alttan almadım ve gitmiş karakola suç duyurusunda bulunmuş. Polis hiç bir delile bakmadan mahkemeye tedbir kararı yazdı.

15 gün evden uzaklaştırma verdiler. Evi kredi ile aldık. Aylık 1600 taksit. Eşim piyasada yok. Onu ödeyeceğim ödeyemiyorum. Yapılandırılmıyor çünkü eve de tedbir kararı koymuşlar.

Bunların hepsi yetmez gibi bir de savcılıktan "bıçakla tehdit" diye suç duyurusunda bulunmuş. Savcı benim inkar etmeyip "sucuk doğruyordum o arada..." dediğimi hiç saymamıs, elimde meyve bıçağı olduğunu hiç görmemiş,şikayeti kabul etmiş.

Bu 6284 sayılı kanun olmasa idi bunlar olur muydu? Ne oldu şimdi? Aileyi böyle mi kurtardılar? Ben hapse, eşim dul kalacak, ben ceza alırsam zaten o kadının yüzüne bakmam. Aileler perişan. Her iki tarafta da tansiyon hastaları kalp hastaları...

Bu aileyi kurtarmak mı yoksa aile kurumunu dağıtıp toplumu ele geçirme projesini hayata koymak mı?


Bunlar da ilginizi Çekebilir

35 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz