Affet Rahatla

02 Ocak 2015Hayatın İçindenYorum Yok »

beni-affet-kurabiyesi-500x500Kızdıkları kişileri affedenlerin tansiyonları düzeliyor, nabızları yavaşlıyor, stres belirtileri bitiyor. Affetmek rahatlatıyor. Bilim adamlarına göre affetmek kişinin hem psikolojini hem de beden sağlığını olumsuz etkiliyor.

Kaliforniya’da görevli bir psikolog ve ekibi 260 denek üzerinde affetmenin sağlığa etkilerini ölçmüş. Hepsi de birine kırgın olan denekler 1,5 ay boyunca 90 dakika olmak üzere muhataplarını nasıl affedecekleri üzerine ders görmüşler. Sonrasında denekleri tek tek muayene eden uzmanlar affetmeyi öğrenen ve kızgın oldukları kişileri affetmeyi başaran deneklerin genel sağlık durumlarında iyileşme olduğunu gözlemlemişler.

Deneklerin nabız atışları yavaşlamış, tansiyonları normale inmiş boyun ve sırt bölgelerindeki kasılmalar azalmış. Ayrıca bütün stres semptomları da kaybolmuş.

Peki bunca bilgiden sonra  “affeder misiniz?”

 

Okunma Sayısı : 4.157

Yorum yapın

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Bir insan niçin yaratılmışsa ona o kolaylaştırılır. “ ( Hz. Muhammed s. a. v )

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku