Cezaevinden Mektup Var                                                                       

03 Temmuz 2018Haberler8 Yorum »

cezaeviCEZAEVİNDEN!…

Sayın Sema Maraşlı, öncelikle bu mektubu yazmak için çok düşündüm, sizin bu yazdığım bilgilerle ilgileneceğinizi düşündüğüm için size bu mektubu yazıyorum. Bu mektubu  şu an hükümlü olduğum kapalı ceza infaz kurumundan yazıyorum.

Kendim yaklaşık yirmi yıl Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bulunan bir camide imam-hatip olarak görev yapıyordum. Ta ki 2016 Temmuz ayına kadar. Bu tarihte cinsel bir suçlama sebebiyle cezaevine gönderildim, yaklaşık 22 aydır yatmaktayım.

Uzun zamandır yattığım için bazı gerçekleri gördüm. Ben şu an cezaevinde haksız uygulamalar yüzünden ağır ceza mahkemesi hakimlerinin kanaatlerini kullanarak on iki buçuk yıl ceza aldım.

Cezaevine ilk girdiğim sıralarda koğuşta bulunan arkadaşlarla sohbet ediyorduk. Bana dedikleri tek şey: Bu cinsel suçlarda hiçbir delil olmaksızın hakimlerin kanaat kullanarak yüksek cezalar verdiğini ve bu kanaat ezasının kalkması halinde %70 cinsel suçtan yatanların dışarı çıkabileceğini söylemişlerdi. Ben de “Hukukta suçluluğu ispat edilmedikçe sanık suçsuzdur” ilkesinin bulunduğunu, sabit delil olmadıkça ceza verilemeyeceğini söylüyordum.

Zaman geçtikçe mahkemeye gidip ceza alan arkadaşları gördükçe benim de tahliye umutlarım gitgide azalıyordu. Hep kendime teselli veriyordum, muhakkak arkadaşların dosyalarında somut sayılacak delillerin bulunduğunu, korktukları için bir şey söyleyemediklerini düşünüyordum.

Zaman ilerledikçe en güvendiğim, beraber yemek yediğimiz, çay içtiğimiz, benden hiçbir şeyini saklamayan, açık sözlü mütevazı bir arkadaşımın sadece ifade ve şikayet üzerine ceza alması beni iyiden iyiye yıpratmıştı.

Tutuklu bulunduğum Ankara-Sincan Cezaevinden başka cezaevine gönderildim. Ceza alanları hemen ikinci veya üçüncü hafta mecburi başka cezaevlerine gönderiliyorlardı. Çünkü cezaevlerinde kapasitesi üzerinde insanlar kalıyordu. Yirmi sekiz kişilik koğuşta elli dört kişi kalıyorduk. Cezaevlerinin durumu malum…

Cezaevinde kaldığım sürede öyle olaylarla karşılaşıyorum ki bu kadarı da pes dedirtecek cinsten. Bir keresinde 70 yaşlarında bir amca geldi, maddi durumunun iyi olduğundan kendi çocukları arasında çıkan maddi anlaşmazlıktan dolayı bu amcaya kendi torun üzerinden suçlama yapılarak cezaevine attırılıyor ve sadece ifade üzerinden ceza veriliyor.

Yaptıklarından dolayı kıskanılan bir okul müdürünün, felsefe öğretmeni tarafından yönlendirilen öğrencilerinin yapmış olduğu suçlama ile ekart edilmeye çalışılması, bir anestezi uzmanı arkadaşımızın stajyer öğrencilerinden birinin para istemesi, para vermese şikayet edeceğini söylemesi, parayı alamayınca anestezi uzmanı arkadaşımızın cezaevine attırılması.

Afedersiniz fuhuş yapan bir kadının parayı az bulup şikayet etmesi (Belgelerle fuhuş yaptığı ispatlandığı halde) arkadaşın yüklü bir ceza alması.

Aralarında husumet bulunduğu ispatlandığı halde, üvey kızı üzerinden dayıları tarafından (Kızın annesi yok) iftiraya maruz kalıp ceza alması.

Kendi öz kızı, husumet olduğu kız kardeşleri tarafından kaçırılarak, üzerine bu suçlamayı yapmaları, mahkemede kızın “babam bana böyle bir şey yapmadı, her şey halalarımın planlaması” dediği halde bu arkadaşımızın ceza alması.

Bu ve buna benzer yüzlerce davay sizi anlatabilirim ama bu kadarının bile yeterli olabileceğini düşünüyorum. Yukarıda anlatmış olduğum birkaç örnek bile bu cinsel istismar suçunun istismar edildiği, yavaş yavaş bir sektöre dönüştüğü, bir çıkar kapısı haline geldiği ve son yasal düzenlemeyle mağdurların devlet güvencesine alınacağı ve KPSS sınavına girmeden memur olarak alınmasının planlanması, bu suçlama sektörünün daha çok canlanacağı anlamını taşımaktadır.

Bu hususlarda günlerdir, haftalar hatta aylardır kafamı yoruyorum ama herhangi bir çıkış yolu bulamıyorum. Sadece bende şöyle bir düşünce hasıl oldu; aileyi korumaya yönelik kurulduğunu zannettiğimiz Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın aileyi korumak yerine, aileleri yıkma görevini üstlendiğini görebilmekteyiz.

Çünkü bu bakanlık kurulduğu günden itibaren kadınların itibarını arrttırmak adı altında “koca şiddeti, kadın terörü, kadın cinayetleri, küçük yaşta evlilikler ve cinsel istismar” başlıkları ile ailelerin dağılmasını sağlamaktadır.

Bir nevi aile reisi olarak görünen erkeği itibarsızlaştırmak saf dışı etme politikasıdır. Türkiye’deki erkekleri potansiyel suçlu gibi gösterip en kolay bir biçimde cezaevine attırma planıdır.

Neden hep kadın haklarından bahsederler de erkek haklarından bahsetmezler, neden kadınlar iş hayatına atılmaları konusunda teşvik edilir de erkekler işten çıkarılır.

Neden kadınlar cinsel tacize, cinsel istismara vs uğradığında bundan dolayı şikayetçi olabiliyorlarken erkekler neden tahrik davası bile açmıyorlar. Madem kadınlar mahrem olan bölgelerini açtığı zaman ceza almıyorlar da bir erkek şortuyla veya boxer ile görüldüğü zaman cinsel saldırı oluyor?

Örnekleri çoğaltabiliriz, bunlar da şunu göstermektedir ki Türk erkeğini saf dışı etme, kısırlaştırıarak nesli engelleme ve cezaevine koyarak pıstırmaya çalışma politikasıdır.

Elbette bundan şu anlaşılmasın, kadınlar bizim baş tacımız. Dinimiz İslam’ın değer verdiği, cennetin annenin ayakları altında olduğunu söyleyen bir Peygamberin Ümmetiyiz. Ben sadece cahiliye dönemindeki gibi kadınların vücutlarının teşhir edilmesine, bir dondurma reklamında bile kadının cinselliği ön plana çıkarılarak itibarının düşürülmesine, gazetelerin tirajlarının artması için mayolu ve bikinili kadınların resimlerin ön planda tutulmasına karşı çıkıyorum. Çünkü bu durumda kadınlar küçümseniyor ve aşağılanıyor.

Sonuç olarak şu an bu cinsel suçtan yatan yaklaşık %70 oranında ki bu insanlar Hz Yusuf Aleyhisselamın varisleri konumundadır. Bu suçlamaların aksini ispat edemediğimiz için bizler sadece ifade ve şikayet üzerine ağır ceza hakimlerinin kanaat kullanarak vermiş olduğu cezaları çekmekteyiz.

Bu kanaat cezalarının kaldırılmasını, somut delillere göre (adli rapor, kamera görüntüsü, mesaj, vs…) gibi ceza verilmesini istiyoruz. Hak edenler kesinlikle cezalandırılsın.

Saygılarımla…

Not: Bu imam kardeşimizin (kan kardeşi değil, din kardeşi, benim kardeşim zannedenler olmuş, kendisi ile tanışmıyorum, bir müslüman kardeşimizin derdi ile dertlenmek için kan bağı olması gerekmiyor, din bağı yeterli) hanımının ve kızkardeşlerinin anlattıkları ile yüzde yüz suçsuz olduğuna inanıyorum. (Sema Maraşlı)

Bu imam kardeşimizini kızkardeşinin,  iftira sebebi ve ceza sürecini anlatan yazısını yayınlamıştık. Kızkardeşinin yazısının linki: İmamlara Kurulan Tuzaklar

https://www.cocukaile.net/imamlara-kurulan-tuzaklar/

 

Okunma Sayısı : 14.282

Yorum yapın

“Cezaevinden Mektup Var                                                                       ” için 8 Yorum

 1. hasan karaaş dedi ki:

  sözde suça sürüklenen çocuk .ceza verince çocuk olmuyor .sanki cani tecavüzcü ,sapık ..bu nasıl kanun bu nasıl adalet

 2. hasan karaaş dedi ki:

  iki sevgili gezip eğleniyor biribirlerini seviyor erkek 17 kız 15 yaşında tabi olan şey kavga edip ayrılıyorlar,kız benim yeni sevgilin var diyor,erkek çocuk kıskanıp tehdit ediyor seni başkasına yar etmem diyor ,,okul idaresi polisi arıyor,tehdit suçlaması, karşılıklı çekilen resimlerden dolayı polisimizin işgüzarlığı ,olay cinsel istismara dönüşüyor.tabi aile kaza getiriliyor ,,şimdi suça sürüklenen çocuk oldu tecavüzcü sapık.kızın yaşı 15 olmasına rağmen ,,aile ve ailenin hemşehrili avukatı bilinçli olarak kıza 14 yaşında ilişkiye girdik dersen bu çocuk ceza evinde çürüyecek .babası evimi satacağım arabamı satacağım bu yola baş oydum bu çocuğu içeriden çıkarmayacağım.diyor çocuk 5 aydan bu yana önce çocuk maltepe cezaevindeyken şimdi metris cezaevinde ,,kızı mahkemeye getirmiyor rapor alıyorlar .ispat etmeleri mümkün olmayan .mağdurun beyanı kuvvetli suç deliliymiş ,çocuk başarılı bir öğrenci ,son sınavlara katılmamasına rağmen sınıf geçti mezun oldu .subaylık imtihanını kazanmasına rağmen son mülakata gidemedi ,,suç cinsel istismar.sanki 40 yaşında sapık karşısındaki 8 yaşında çocuk..allah bize sabır versin aslında yapılacak çok şey var emekli polis memuruyum .cahil değilim ..kanuna karşı saygılıyız ..adalet tecelli edecek ama biz ve bizim gibi yüzlerce aile mağdur ..bizler ve çocularımız psikopat olduktan sonra mı adalet tecelli edecek

 3. murat dedi ki:

  başka bir suçtan tutuklanıp yer olmadığı için 6 ay bence cinsel taciz koğuşunda kaldım.
  Yazıya tamamen katılıyorum. Cezaevine girmeden önce bende “cinsel taciz , istismar ” gibi kelimeleri duyunca hiç okumadan aslını bilmeden beddua eder, lanet okurdum. Aldıkları cezayı duyunca “az bile” derdim.

  Yalnız içeri girip , orada yatanların dosyalarını inceleyince samimi olarak söylüyorum bir çoğu boşu boşuna yatıyor. Hakim kanaati nedir ya ! Ben öyle olduğunu düşünüyorum deyip ceza veriyorlar. Hemde öyle az cezalar değil. 10 yıldan başlıyor ortalama 15-20 sene cezalar veriyorlar.

  Şahit yok
  Sadece “mağdurun beyanı” ile birinin 25 sene ceza yemesi ne kadar adil ?
  İçerdeki herkes şuna katılıyor.
  Suçlu olan cezasını çeksin.
  Yeterli adil yargılama olsun.

 4. Nasır Kaya dedi ki:

  Bence delilsiz kanıtsız hiç kimse yargılanmamalı
  Adalet budur…

 5. ismet badem dedi ki:

  Fetö mağdurları, istismar mağdurları, aile kanunu mağdurları… Rabbim bu kadar zulmün hesabını hepimizden soracak 🙁 Halbuki Kitabımızın 4 şahit şartı ne kadar da isabetli ve hikmetli değil mi? Kör gözlere göster Ya Rab, dindar diye seçtiklerimizin başlarına akıl ver. Amin

 6. Kutalmışoğlu suleyman dedi ki:

  Sırf bu sebeplerden ötürü artık bu hükumetin ıslah olmasını, olmuyorsa da Allahın tecellisinin gelmesini bekliyorum. Manevi geleceğimiz bu hükümet yüzünden tehlike altinda

 7. Muazzez dedi ki:

  Diğer cocuga cinsel istismar yüzünden güya bu kardeşimiz hapse atıldı peki bu kardeşin cocukları ne oldu onunda kızı oğlu vardı hayatları boyunca baba hasreti ile cocuklukları geçecek ve daha sonra babaları cinsel taciz suçu almış biri olacak peki ya hanımı kızkardeş leri babasınası başa cıkarlar sucsuz yere hapis yatan babası kocası evlatı bir kişi atılan bi iftira degilbu kaç aileyi yıkıyorsunuzbi düşünün bu olayların biran önce önüne geçilmesi lazım zira masum bi insanın ahı gökleri titretir Rabbim biran önce selamete cıkmasını nasip etsin bu sıkıntıda olanlara gece gündüz bizlerin de dua etmesi lazım Rabbim kuru iftiradan hepimizi muhafaza eylesin (amin amin)

 8. Yahya dedi ki:

  Hiddetle yazabileceğim o kadar çok husus var ki…
  Rabbim kendi başlarına misliyle çevirsin.

  Rabbim bu kardeşimize ve ailesine de sabır ve kolaylıklar ihsan eylesin.

  Yapabileceğimiz bir şey varsa lütfen bizimle irtibata geçer misiniz, Sema hanım?

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Allah erkeğin eşi ile muhabbet etmesinden memnun olur, bundan dolayı ikisine de sevap yazar.Ve rızıklarını arttırır. (Hadis-i Şerif) "

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku