ÇocukAile net sitesi ile nasıl tanıştınız?

10368212_881493598551359_5389276483529369966_n

Bir Adem

Cocukaile.net sitesi ile nasıl tanıştım.

Uzun süredir cocukaile.net sitesinin sakiniyim. Cocukailne.net’i 3 yıldır takip ediyorum. Yazıları çok beğenerek ve severek okuyorum. Hazır yazmak için boş vakit bulmuşken siteyi ilk nasıl bulduğumu yazmak ve sizlerin de siteyi ilk olarak nasıl bulduğunuzu bilmek istedim. Bu şekilde hem siteyi doğru bir şekilde tanıtmak ve daha fazla ulaşılmasını sağlamak için yollar bulunabilir. Sonuçta herşeyi devletten beklememek lazım:)

Üniversitemin 3. senesiydi. Aslında üniversite okuduğum il memleketim olmasına rağmen ailem uzakta olduğu ve ben arkadaş seçimine özen gösterdiğim için biraz yalnızlık çekiyordum. Her şey zıddı ile kaimdir sözüne binaen dert ve sıkıntı çektikçe eski mutlu olduğum günlerin değerini ve ailenin önemini biraz daha iyi kavramıştım. Zaten fıtri olarak da sakın ve az kişi ile dostluk kuran bir yapım olduğu için yalnız kaldığımda aklıma ilk aile kurmak niyeti zuhur etmişti.

Bu niyetle dolaşırken aynı zamanda sohbetlere katılıyordum. Çocuklarla vakit geçiriyordum. Bir gün sohbete gittiğimde bir afiş gördüm. Afişin evlilikle ilgili olduğunu anlamam biraz vakit almıştı çünkü biraz kötü tasarlanmıştı. Afiş Sema Maraşlı isminde bir hanımın verdiği hanımlara özel bir konferans hakkında idi. Açıkça söylemem gerekirse evlilikle ilgili araştırmalarda bulunuyordum; fakat genellikle hep birbirinize saygılı olun, sevgi gösterin gibi sözler ve evlilik için 10 altın kural, bu 9 şeyi yaparsanız evliliğiniz çok süper olur gibi yazılar görüyordum. Altı genellikle boş ve çok havada kalan, kişilerin neler yapması gerektiği neye dikkat etmesi gerektiğinden hiç bahsetmeyen şeyler görüyordum. Sema hanımın konferansını da herhalde böyle bir konferanstır diye düşünmüştüm.

Gelecek haftalarda konferans olduktan sonra sohbet gurubumuzdaki bir imam bir olaydan bahsetti. İmam Hocamızın bir tanıdığı akşam vakti telefon açmış. Konferanstan sonra hanımının davranış ve tutumlarındaki değişmeden bahsetmiş. “Siz benim hanıma ne yaptınız da böyle değişti” havasında bir konuşma geçmiş aralarında. Böyle denilince tabi ki ben o sıra bakamadım ama Sema Hanımın ismi aklımda kaldı. Bu olaydan sanırım bir ay sonra boş bir vaktimde canım sıkıldığımda Sema hanımı google’dan aradım ve karşıma cocukaile.net sitesi çıktı.

Sitedeki birkaç yazıyı okudum. Çok hoşuma gitti. Dil, üslup, yöntem, tavsiyeler çok yerindeydi.İşte tam aradığım yer diye aklımdan geçirdiğimi hatırlıyorum. Siteyi okudukça daha çok sevdim.Başka sitelerden alıştığımız adeta lağım gibi yorumlar kısmı ise çok düsturlu ve tartışma olsa dahi belli bir çizgiyi aşmayan güzel yorumlar içeriyordu. Sitedeki kişiler dertleri doğrultusunda yorumlarda bulunmuştu. Yorumları da adeta yazılar gibi okudum. Kişilerin yaşadığı deneyimlerden kendime ders çıkarmaya çalıştım. Böylece son 3 senedir fırsat buldukça siteyi okudum ve kimi zamanlarda yorumlarda bulundum.

Site vesilesiyle evlilik hakkında güzel bilgiler elde ettim. Evlilik olgusu kafamda daha iyi ve açık bir şekilde oluştu. Evlilikte nelerin önemli olduğu ve bir bey olarak kendimde düzeltmem gereken eylemleri fark ettim. Bu yazı vesilesiyle tekrardan siteyi kuran, yazan, siteyi destekleyen herkese teşekkür ederim. Çok faydalı ve hayırlı bir iş ve eylemde bulunmuş olduğunuzu tekrar ve tekrar hatırlatmak isterim.

Son olarak peki siz site ile nasıl tanıştınız?

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

2 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz