Dikkat! Çocuk Beyanı Geliyor!

çocuk hakları

Bir Ana Yüreği Diyor ki...

DİKKAT DİKKAT DİKKAT!!!
ÇOCUK BEYANI GELİYOR!!!

Geçen gün kızım okulla birlikte kitap fuarına gitti. Kendine göre kitaplar almış gelmiş. Tabi kendi istediği yayınevlerine uğrayamamış. Arkadaşlarının uğradığı yayınevlerine vakıf olmadığı için, oradaki görevli gençlerden kitap önerisi istemiş.

Kızıma ciltli, ambalajlı 3 macera kitabı vermişler. Poşetine de hediye dergi koymuşlar. Kitapların başlığını ambalajından görememiş, almış gelmiş.

Başlık “YA OYNA YA ÖL” Evde açınca tabi şok oldu. Neyse kitap bir köşeye kaldırıldı. Gelelim esas konuya.
Hediye dergi, bir çocuk dergisi. İçinde nasıl kitap seçilir, kitap yorumu kime aittir, çocuk hakları yazılı.
1-Kitap nasıl seçilir?
Cevap: Sen bir çocuk, bir genç olarak istediğin kitabı okuma hakkına sahipsin.İstediğin kitabı okuyabilirsin. Anne yada babanın çocuğun okuduğu kitaba karışma hakkı yoktur.

2-Kitap yorumunu kimler yapar?
Cevap: Kitap yorumu akademisyenlere aittir. Akademisyen olmayan insanların yaptığı yorum cahilcedir. (anne, babaya)

3-Çocuk hakları
Cevap: Sen bir çocuksun. Haklarının farkına varmalısın. Özgürsün. Sana kimse karışamaz. İstediğini istediğin zaman yapabilirsin. İstediğin gibi düşünür, yer, içer, giyer, gezersin.

Epeydir kitapları, çocuklarla alakalı tüm dökümanları, dergi, köşe yazısı, özellikle çocuk pedagoji kitaplarını okumakta ve incelemekteyim.

Bariz bir şekilde kadına özgürlüğü savunarak, kadını evinden çıkaranlar, şimdilerde çocuklara sesleniyor. Kulaklarına özgürlük fısıldayarak, anne babasının himayesinden çıkarıyor.

Tamamen bireyselleştirip, bu bireysellikle anne-baba şikayetlerine zemin hazırlatıyor. İki hafta önce lise talebesi bir kız, babasının attığı bir tokat yüzünden karakola giderken zor ikna edildi.

Kadın beyanı ile hapis yatan erkeklerin yanına, çocuk beyanı ile hapis yatacak anne- babalar geliyor!

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

7 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz