Erkeğin İnsan Hakkı Yok mu? (6284)


Benim adım Necati. 1976 doğumluyum.

Eşim de 1987 doğumlu.

1997 yılına geçirdiğim trafik kazası sonucu omurilikten aldığım darbe sonucu tekerlekli sandalye ile hayatımı devam ettirmekteyim.2015 yılında otel lojmanlarında yasayan bir kızla tanıştım. Bana o kadar ilgili alakalı davrandı ki: "saçımın telinden ayağıma kadar bakımımı yapacağını ve hiç bir zaman beni bırakmayacağını, deli gibi aşık olduğunu..." söyleyerek beni bi şekilde evliliğe ikna etti.

Bu arada evlenmeyeceğimi defalarca kendisine söylediğim zamanların birinde bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu.

Neticede evlenip tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olduk ve şuanda 20 aylık bir oğlum var.

Eşim çocuk olduktan sonra inanılmaz bir değişim göstererek benden altından kalkamayacağım isteklerde bulunmaya basladı: Araba, ev, nakit para vs.

Ona zarar verecek hiçbir şey yapmadığım ve söylemediğim halde sürekli karakola gidip "Bana hakret etti, beni darp etti..." diyerek 6284 ten uzaklaştırma aldırdı. Ben her defasında avukatlara para verip uzaklaştırmayı kaldırttım. Lakin artık benim de gücüm kalmadı.

Boşanma davasını açtım en sonunda. Tekrar asılsız ve yalan ifade ile beni evimden uzaklaştırdı.
Atıldığım ev, benim aileme ait bir ev ve ailem tarafından engelli olduğum için engelli uyarlılığında yapılmıştı.

Nereye başvurduysam "kadın hakları" deyip her yerden olumsuz sonuçlar aldım.

Ben erkek olduğum için insan olarak haklarım yok mu?

Şu anda üst kata ailemin dairesine çıkartıldım. Ev engelliye uygun olmadığı için burada zorlanıyorum. Hapis hayatı yaşıyorum, hiç bir yere gidemiyorum çünkü asansör yok ve merdivenlerden de inemiyorum.

Ne yapacağımı şaşırdım ne olur yardım edin.

#6284ZulmüBitsin

#ErkeklerinİnsanHakkı

#NecatiyeEviniVerin

#İstanbulSözleşmesiZulümdürBunlar da ilginizi Çekebilir

7 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz