Değişime Yedi Çare


  • degisimHikayenizdeki olumsuzlukların çoğunun, hatta hepsinin tek sebepten kaynaklandığını görün. Aksi halde başınıza neden bunların geldiğine yakınmaktan başka bir şey yapamazsınız.

  • Yaşadıklarınızın aslında kendi seçiminiz olduğunu, bütün bunları kendinizin hazırladığınızı farkedin, kabullenin.

  • Küçük detaylarda büyük değişikliklerin şifresi yatar. Değişim sarsılmayı gerektirir. Hiç sarsılmayan tren vagonu hep aynı radya , aynı yolda gidiyordur. Tren ray değiştiriyorsa, her zaman gittiğinden daha farklı yol seçiyorsa, mutlaka sarsılacaktır. Biraz sarsılın, sarsılmadan değişim olmaz.

  • Her insanın içinde olumlu ve olumsuz beraber bulunur. Biz hangisini seçersek onu yaşarız. Hayat bize olumluyu ve olumsuzu beraber sunar. Hep olumsuzu görürseniz onu yaşamayı seçtiniz demektir.

  • Mutsuzluğunuzun yegane sebebi olumsuzluğunuzdur. Mutsuzlukluğunuz büyüdük.e çevrenizdeki insanların mutsuzluğundan huzursuzluk duyarsınız. Zamanla sizi tüketen bu olumsuzluğu hayat enerjiniz sanıp devamlı didişmeye, yakınmaya, çatacak şeyler bulmaya yönelirsiniz.

  • Kendinizi bazen bir nokta kadar küçük, çaresiz ve kopuk hissetmekten; bazen de tam tersine dünyayı etrafınızda dönüyor sanmaktan kurtulmanın çaresi , müdahaleci tavırlarınıza son vermektir. Çünkü çevrenizdeki insanlar gittikçe azalıyor. Kendi yalnızlığınızın mimarı olduğunuzu görmeden aynı davranışları sürdürüyorsunuz. Yalnızlaştıkça hırçınlaşıyor, hırçınlaştıkça yalnızlaşıyorsunuz. Bu arada hayatın size neden böyle davrandığını, yalnızlığın nasıl talihsizlik olduğunu sorgulayıp duruyorsunuz.

  • Herşeyi dışsallaştırmayın. Başınıza gelenler başkası yüzünden olmamıştır. Çare; kendinizle yüzleşmek. Aksi halde yaşadığınız her olumsuzluk çevrenize bulaşır, onlara da olumsuz enerji yayrsınız. ( Dr. Ümit Yazman)Bunlar da ilginizi Çekebilir

2 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz